Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері |
Мектеп: «Бабай-Қорған» жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
7.3.1.9. Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін біледіжәне қолданады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың оқу мақсаттары: |
Барлық оқушылар: сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін біледі; Көпшілігі: есепті шығаруа қоланады; Кейбірі: өз бетінше теореманы дәлелдейді |
|||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Сызу, информатика |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: - сыбайлас және вертикаль ұрыштардың теоремаларын жатқа айта алады, есептер шығаруда қоланады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Сыбайлас, перпендикуляр, вертикаль, биссектриса, градус. |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу, информатика |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағылары |
Сабақ барысында слайд қолданамын |
|||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сәуле, бұрыштың түрлері: сүйір бұрыш, доғал бұрыш, жазыңқы бұрыш,тік бұрыш |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезең-дері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру:
|
Қима мен АКТ |
|
|||||||||||||||||||
|
Практикалық жұмыс. Оқушыларға қиылысқан екі түзу жүргізуді және пайда болған дұрыштарды танспортирмен өлшеуді сұраймын. Топта жұмыстарының нәтижелерін салыстыруды және сыбайлас , вертикаль бұрыштардың қасиеттеріне болжам жасауды ұсынамын. Оқушыларға өз бетінше теоремаларды тұжырымдап берулеріне жағдай жасаймын. Постер қорғау әдісі. 1-топ сыбайлас бұрыштар 2-топ: теоремадан шығатын қасиеттер 3-топ: вертикаль бұрыштарды дәлелдейі |
Транспортир, оқулық, маркер |
|
||||||||||||||||||||
|
Есептер шығару барысында тапсырма. Ойлан бірік бөліс әдісі. 1-топ. Сыбайлас бұрыштардың бірі 90 градус. Екіншісін табыңдар Дескриптор
2-топ: сыбайлас бұрыштардың біреуі екіншісінен 3 есе үлкен. Олардың әрқайсысының градустық өлшемін табыңдар. Дескриптор
3-топ: Градустық өлшемдерінің ұатынасы 7:2 қатынасындай болатын сыбайлас бұрыштарды табыңдар
Өкіл жіберу әдісі арқылы жаңа топ құрылады. Оқушылар өздерінің есептерін бір-біріне түсіндіреді. Өзара оқыту жүзеге асады. Өздік жұмысқа қарқын әдісін пайдаланамын. Дайын исызба бойынша ауызша есептер беремін.
? 60° ? 30º
? 45° ? 120º Оқушыларға ұжыммен келесі сұрақтарға жауап берулерін сұраймын. Диалог және қолдау әдісі
Смайликтер арқылы бағаланады. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Жарты шеңбер әдісі арқылы әрбір 5-оқушы сабақтан алған әсері жайлы кері байланыс жасайды. |
Маркер |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – |
Бағалау – |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Оқушыға дербес қолдау көрсетемін. Оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеймін. Кейбір оқушыларға сараланған есептер құрастырамын. |
|
Сызғыш, қарындаш және транспортирді қолдағанда қауіпсіздік ережелерін ескерту. Кабинет жарық, кең, ауасы таза, оқушыларға парта, орындықтар ыңғайлы, сыныптағы құрал-жабдықтар қауіпсіз болу керек. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: "Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері" 7 сынып
Сабақ жоспары: "Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері" 7 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері |
Мектеп: «Бабай-Қорған» жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
7.3.1.9. Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін біледіжәне қолданады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың оқу мақсаттары: |
Барлық оқушылар: сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін біледі; Көпшілігі: есепті шығаруа қоланады; Кейбірі: өз бетінше теореманы дәлелдейді |
|||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Сызу, информатика |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: - сыбайлас және вертикаль ұрыштардың теоремаларын жатқа айта алады, есептер шығаруда қоланады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Сыбайлас, перпендикуляр, вертикаль, биссектриса, градус. |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сызу, информатика |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағылары |
Сабақ барысында слайд қолданамын |
|||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сәуле, бұрыштың түрлері: сүйір бұрыш, доғал бұрыш, жазыңқы бұрыш,тік бұрыш |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезең-дері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру:
|
Қима мен АКТ |
|
|||||||||||||||||||
|
Практикалық жұмыс. Оқушыларға қиылысқан екі түзу жүргізуді және пайда болған дұрыштарды танспортирмен өлшеуді сұраймын. Топта жұмыстарының нәтижелерін салыстыруды және сыбайлас , вертикаль бұрыштардың қасиеттеріне болжам жасауды ұсынамын. Оқушыларға өз бетінше теоремаларды тұжырымдап берулеріне жағдай жасаймын. Постер қорғау әдісі. 1-топ сыбайлас бұрыштар 2-топ: теоремадан шығатын қасиеттер 3-топ: вертикаль бұрыштарды дәлелдейі |
Транспортир, оқулық, маркер |
|
||||||||||||||||||||
|
Есептер шығару барысында тапсырма. Ойлан бірік бөліс әдісі. 1-топ. Сыбайлас бұрыштардың бірі 90 градус. Екіншісін табыңдар Дескриптор
2-топ: сыбайлас бұрыштардың біреуі екіншісінен 3 есе үлкен. Олардың әрқайсысының градустық өлшемін табыңдар. Дескриптор
3-топ: Градустық өлшемдерінің ұатынасы 7:2 қатынасындай болатын сыбайлас бұрыштарды табыңдар
Өкіл жіберу әдісі арқылы жаңа топ құрылады. Оқушылар өздерінің есептерін бір-біріне түсіндіреді. Өзара оқыту жүзеге асады. Өздік жұмысқа қарқын әдісін пайдаланамын. Дайын исызба бойынша ауызша есептер беремін.
? 60° ? 30º
? 45° ? 120º Оқушыларға ұжыммен келесі сұрақтарға жауап берулерін сұраймын. Диалог және қолдау әдісі
Смайликтер арқылы бағаланады. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Жарты шеңбер әдісі арқылы әрбір 5-оқушы сабақтан алған әсері жайлы кері байланыс жасайды. |
Маркер |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – |
Бағалау – |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Оқушыға дербес қолдау көрсетемін. Оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеймін. Кейбір оқушыларға сараланған есептер құрастырамын. |
|
Сызғыш, қарындаш және транспортирді қолдағанда қауіпсіздік ережелерін ескерту. Кабинет жарық, кең, ауасы таза, оқушыларға парта, орындықтар ыңғайлы, сыныптағы құрал-жабдықтар қауіпсіз болу керек. |
шағым қалдыра аласыз













