Тақырыбы
|
Көшпелілер
мәдениеті, қазақ даласының
даналары.
|
Мақсаты
|
Қазақстанның экономикалық дамуы мен рухани
мәдениетіне ортақ белгілерді, оның сабақтастығы мен жаңалығын
анықтау. Тарихи маңызын бағалау.
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу.
Тілін, сөздік қорларын дамыту . Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу.
Тілін, сөздік қорларын дамыту . Жұппен және топпен жұмыс істеуге
дағдыланады.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Әлемдік мәдениетке қосқан даналардың үлесі жайлы
айтып бере алады. XIX-XX ғасырларда өмір сүрген әншілер мен
композиторлар туралы біледі,қазақ музыкалық фольклорының кезеңдерін
атай алады, аспап түрін ажырата алады. Діндердің таралу аймағын
көрсете алады.
|
Модульдердің
қолданылуы
|
,
“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және
көшбасшылық”. «
АКТ»
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап , ”.
« Бағытталғын сұрақтар», Кім
жылдам
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Маркерлер, портреттер, , стикерлер,
кесте.
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың
келген-келмегендерін түгелдеймін.
«Шығыстың ғұламаларына» қатысты сөздерді
құрастырту арқылы топқа бөлемін
|
Мұғаліммен
сәлемдеседі.
Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер
айтты.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады.Қағаздарда
жазылған сөздерді құрау арқылы топ құрып орындарына
отырады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
«Кім
жылдам»
Сұрақтар слайдта әр
топқа
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы
диалогқа түсіру
,Слайда үй тасырмасын қайталау
ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада
көрсетіледі.
|
Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта
жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан
ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді
|
Түсіну
|
Топпен жұмыс «Блум кубигі»
I-топқа Жазба деректер
II-топқа Қазақ фольклоры
III-топқа Эпостық жырлар
|
Топтарға өткен тақырып сәйкес тапсырмалар тартып,
түсіктерін ортаға әр топтан шығартып айтқызу
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру
|
Қолдану
|
«Тұлғаны таны» бағыиы бойынша
тапсырма
|
Сұрақ оқылады, оқушылар сұраққа жауап
береді.
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша өткен тақырыпты
меңгергендерін көрсетеді.
|
Сергіту сәті
|
«Қара жорға» атты жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероликтегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
«Кесте
толтыру»
I-топқа Дін.
II-топқа «Ер қаруы- бес
қару»
III-топқа Музыкалық
аспаптар.
|
Өткен тақырыпты оқушылар қалай түсіндіргендерін
көрсетеді.
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
|
Жинақтау
|
Кім жылдам, «Шындық »,Жалған
«»
арқылы сабақты жинақтайды
|
Әр
топқа тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі
|
Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады,
тақырыпты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпен бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|