Сабақтың
тақырыбы:
Табиғатты
қорғау
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Искакова А.Ж
Күні: 20.04.2018
ж
|
Сынып:
5
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
5.6.3.1 –Қазақстан
Республикасының экологиялық мәселелерін
атау
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
биология
|
Алдыңғы
оқу
|
Бастауыш сыныптан табиғатты
қорғауды біледі
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі: Ынтымақтастық
атмосфераны қалыптастыру: бір-бірлерімен
амандасу.
«Ой қозғау»
сандардың сыры неде
?
|
тақтада
|
Сабақтың ортасы
Білу
|
Мақсаты:
Белсендіру мақсатында мағынаны
ашу және талқылау.
Жаңа сабақ: Оқушылар
«Жеке жұмыс»
Бәсекелестік
тіршілік:
Жыртқыштық
тіршілік:
Паразиттік
тіршілік:
Кері байланыс:
«Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілі арқылы топтар
бірін-бірі бағалайды.
|
Оқулық,
мәтінмен жұмыс істеу.
|
Түсіну
|
Мақсаты:
Оқушылардың алған білімдерін
бекітеді және қолдану дағдыларын дамытуға
бағытталған.
Оқулықпен жұмыс
істеу:
«Жеке жұмыс»
Диктант
-
Құстардың арасында басқа құстың ұясына
..................... (өзінің жұмыртқасын салып кететін паразитизм
бар)
-
Грек тілінен тура мағынасында аударсақ --------------
(арамтамақ дегенді
білдіреді)
-
Жануардың бір түрінің екінші түрін тіршілік ортасы
ретінде пайдалануын (паразитизм
дейміз)
-
............................ – қоректену түрі емес,
жануар түрлерінің арасындағы
қарым-қатынас.
Бағалау оқушылар жұпта бірін-бірі смайлик арқылы
бағалайды.
|
|
Талдау
|
«Жеке жұмыс»
оқулықтағы суреттермен
жұмыс
Бағалау: оқушылар бірін-бірі
смайлик арқылы бағалайды.
|
Оқушыларға таратпа қағаздар
беріледі
|
Сабақтың
соңы
|
Жинақтау
|
Мақсаты: Жаңа тақырыпты
қорытындылау және тұжырымды жасау.
«Жеке жұмыс» Төр көрпе әдісі оқушыларға екі түрлі
стикер беріледі сұрақ және жауаптарын жазады. Оқушылар кезектесіп
шығып сұрақтарға жауап
береді.
Бағалау: Топтар
бірін-бірі «Үш шапалақ» тәсілі арқылы
бағалайды.
|
Тақырып бойынша тест құрастырып
жазады.
|
Үй жұмысы
Кері байланыс
|
&51.оқу
«Алма ағашы»
әдісі
Оқушыларға екі түсті
«алма» беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу
керек.
- мен бүгін бәрін жақсы
орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім
көтеріңкі.
- - мен тапсырманы орындай
алмадым, көңіл – күйім жоқ.
|
Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып
алады.
|