Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Сабақ жоспары:"Ежелгі Үндістан" 5-сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар тарихи термин сөздердің мағынасын тарих тілінде жеткізе алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
08 Қараша 2018
2533
3 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2В бөлімі Ежелгі ҮндістанКүні:Сынып: 5 | Мектеп Мұғалімнің аты жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: | Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болды? | |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.3- қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін «касталық жүйе» ұғымын қолдану,5.2.1.3-ежелгі қоғамның дамуына діндердің ықпалын сипаттау; | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:Брахмандар,кшатрийлер,вайшьилер,шудралар туралы біледіОқушылардың басым бөлігі:Индуизм мен буддизмнің айырмашылығын түсінеді Кейбір оқушылар:Индуизм мен буддизмнің қоғамдағы ықпалын дәлелдейді | |
Бағалау критерийі | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар тарихи термин сөздердің мағынасын тарих тілінде жеткізе алады. | |
Пәнге қатысты терминология. Реинкарнация,Карма,Каста,Нирвана | ||
Талқылауға арналған тапсырмалар: Б.з.д YI-II ғасырларда үнділер қандай дінді ұстанды?Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болғанын айта аласызба?Жазылым бойынша ұсыныстар:Брахман – индуист Монах – буддист Осы екі топтың ерекшеліктерін атап көрсетеді | ||
«Құндылықтарға баулу | Ежелгі Үндістандағы индуизм және буддизм діндерін оқыта отырып ислам дінін берік ұстауға үндеу | |
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы, География,қазақ әдебиеті | |
Алдыңғы білім | Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті? | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы (10 минут) | Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сыныптың тазалығын қадағалау | |
Шаттық шеңбері: Топқа бөлу: Шар арқылы 1топ 2топ 3топИндуизм брахманизм будда дін атаулары бойынша топтастыру | шар | |
№1. Тапсырма Өткен тақырып бойынша стикерге жазылған тірек сөздерді оқи отырып мағынасын түсіндіреді«Ойланыңдар» «Стикердегі диалог» әдісі арқылы сұраққа жауап бередіТақырыбы: Ежелгі Мохенджо – Даро қаласы қалай жойылып кетт?Арий-Санскрит-Ведалар-Дескриптор: 1.Тақырыптың мазмұнын аша алады2. Ежелгі Мохенджо – Даро қаласының жойылу себептерін біледіБағалау№1.Мадақтау сөздер арқылы «Жарайсың»- толық жауапқа«Жақсы» - орташа«Әттеген-ай» - төмен | стикер | |
№2. тапсырма. Мәтінмен жұмыс1-әрекет. Оқушылар 1 топ «Индуизм дегеніміз не?»2 топ «Касталық жүйе деген не?»3 топ «Будда деген не?» мәтіндер топқа беріледі, мәтінді бірінші жекелей оқып,Топтар суретпен , мәтінмен жұмыс жасайды. Әр топ мүшелері оқыған мәтінін бір біріне айту арқылы түсіндіреді2—әрекет. Дәптерге сұрақтарға жауап жазады,содан кейін барлық оқушылар тақтаға шығарылған дұрыс жауап арқылы көршілерінің дәптерін алып,тексереді.Дескриптор:1. Сұраққа жауап бере алады2. Өз пікірін дәйекті түрде дәлелдей алады Бағалау№2 «Басбармақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды | Топ аты жазылған қағаздар, стикерлер,кескін карта. | |
Сабақтың ортасы 23 мин | №3. Тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі тақтаға ілінген суреттерді атауларымен сәйкестендіредіКшатрилер( әскерБрахмандар ( абыздарШудралар (қызметшілер Вайшьилер(шаруаларДескриптор:1 тапсырманы орындай алады2. Касталарды суретіне қарап сәйкестендіре аладыБағалау№3 Смайликтер арқылы Төмен ж Жақсы ж Орташа ж | суреттерсөздер жазылған стикерлер |
2 минут | Сергіту сәті: | Интерактивті тақта |
№4.Тапсырма: «Тыңдап отырған үштік» әдісі Жаттығудың сипаттамасы: Оқушылар топта үшеуден отырады. Әр оқушы шешен, тілші және хатшы рөлін атқарады. Шешен бір нәрсені айтады, сұрақты түсіндіреді немесе пікірін білдіреді. Тілші көмектесіп айтып отырады және түсініктеме беруді сұрайды. Хатшы қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді. Келесі жолы рөлдер ауысады. Сұрақтарға жауап жазыладыДескриптор:1.Балалар рөлде ойнай алады 2.Тапсырмаға байланысты мәтінді түсінеді 3. өз пікірін жеткізе аладыБағалау№4 Геометриялық фигуралар арқылы Толық жауап Орта жауап Төмен жауап | Қағаздан жасалған фигуралар | |
Сабақтың соңы (10 минут) | Қалыптастырушы бағалау1. Тарихи терминдердің мазмұнын түсіндіреді. 2.Үнді қоғамының құрылымын ажыратады3.Индуизм мен буддизмнің қағидаларын ажыратып айтады4. Кілт сөздердің мағынасын толығымен айтып шығады.Үй тапсырмасы:Неліктен үнді қыздары маңдайына қою қызыл түсті ноқат қояды? | ҚБ тапсырмасы |
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау-Сіз оқушылардың матерялды игеру деңгейн қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасау барысында бір біріне мәтінді түсіндіргенде сөйлеу мәнерін байқап түсінік қалыптастыру,Оқулықтағы суреттерді көрсете отырып тақырыпты толығымен меңгеруге мүмкіндік беру | Мадақтау сөздер арқылы, Басбармақ арқылы, смаиликтер тарату, бес жұлдыз арқылы | Оқушылардың,сыныптың тазалыгын қадағалау Сабақ барысында оқушылардың миын тынықтыру үшін сергіту сәтін ұйымдастыру |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақта көздеген нәтижеге жете алдыңба?Сабақ барысында салыстырмалы мәтіндер дұрыс орындалдыма?Тапсырмаларды орындау кезінде уақыт үнемді пайдаландыңба? | ||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?1:2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)