Материалдар / Сабақ жоспары.Жаратылыстану пәні.Жер ғаламшары қандай?4В класы.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары.Жаратылыстану пәні.Жер ғаламшары қандай?4В класы.

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары.Жаратылыстану пәні.Жер ғаламшары қандай?4В класы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2021
1223
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:

Қасымхан Л.М.

Сынып:4В

Жаратылыстану 4 сынып

Күні :01.04.2021ж


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жер және ғарыш

Сабақтың тақырыбы

Жер ғаламшары қандай?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

4.4.1.1жер бетінің ірі элементтерін атау және сипаттау

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақ мақсаты:

Жердің қабықтарын зерттеу және түсіндіріп, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсына алады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3минут

Басы

Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.

Сабақ мақсатын жариялау үшін «Миға шабуыл» әдісі қолданылады.


«Сұрақ- жауап» әдісі

-Жердің қандай қабықтарын білесің?

-Биосфераға не кіреді?

-Гидросфераны не құрайды?

-Литосфера қабығы неден тұрады?


Бүгін біз жер ғаламшары қандай болатынын туралы анықтауды үйренетін боламыз


Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.

















Мадақтау

Оқулық








25

минут



Ортасы


Caбaққa бaйлaныcты дepeктi мaтepиaл

Жер ғаламшарының ауданы – 510 млн. км 2 . Ол мате-риктер мен мұхиттарға бөлінген. Материктердің ауданы –149 млн. км 2 , ал мұхиттардың ауданы – 361 млн. км 2 .Материктер солтүстік және оңтүстік жартышарлардаорналасқан. Солтүстікте Еуразия, Солтүстік Америка

материктері, ал оңтүстікте Африка, Оңтүстік Америка,Аустралия, Антарктида материктері бар.

Әр материктің өз атауларының шығу тарихы бар. Еуразия ежелгі финикия халқының «эpeб» – бaтыc, «acу» –шығыc дeгeн cөздepiнен шыққан Eуpoпa жәнe Aзия дегенатаулардың бірігуінен пайда болған. Еуразия материгін көбінесе «Ескі дүние» деп те атайды.Америка атау саяхатшы Америго Веспуччидің құрметіне берілген. Ол Американы алғаш ашқан Х. Колумбтың қателігін түзетіп (ол материкті Үндістан деп ойлаған),жаңа материк екенін дәлелдеген. Солтүстік Америка және Оңтүстік Америка материктерін «Жаңа дүние»деп атайды.Африка деген атау жергілікті «афригия» тайпаларының атынан алынған. Ал Аустралия сөзі латын тілінен

аударғанда «Оңтүстік» деген мағына береді. Арктика сөзі «солтүстік, қар, суық» деген мағына береді. Ал Антарктика және Антарктида Арктикаға қарама-қарсы деген мағына береді. Материктер бір-бірінен бұғаздар,каналдар арқылы бөлінеді. Жер бетіндегі құрлықтарды материктерден бөлек, дүние бөліктеріне де бөледі. Еуропа, Азия, Америка, Африка, Аустралия, Антарктида деген дүние бөліктері бар.Әлемдегі мұхиттардың аудандары төмендегідей: Тынық – 180 млн. км 2 , Атлант – 92 млн. км 2 Үнді – 78 млн. км 2 ,Солтүстік Мұзды мұхит – 14 млн. км 2

Модель жаса

Әр жұпқа модельдің көмегімен Жер бетіндегі материктер мен мұхиттар қалай орналсақанын бейнеле деген тапсырма беріледі,


Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету.


Сегіту сәтінде жаттығулар жасалады.


2-тапсырма Ойлан

Антрактиданың бетін тұтастай мұз жауып жатса,ол неге мұхит емес?

Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсетіледі.


3- тапсырма Жеке жұмыс

39- жұмыс парағы. «Жер ғаламшары қандай

Кестедегі тұжырымдардың жалған немесе шын екенін анықтап,бос ұяшықарға белгі қой.Кескін картаға белгіле










.
























































Дескриптор

- Материктер мен мұхиттардың орналасуын бейнелейді;


- Тұжырымның жалған немесе шын екенін анықтай біледі

- Мұхиттарды белгілей алады;














































































Оқулық



















5 минут



бекіту

Д) 4- тапсырма дәптермен жұмыс.


Тапсырмаларды орындайды


ҚБ: 1-10 балдық жуйе

Жұмыс дәптері

2минут

Рефлексия

-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі сабақта керемет жетістіктерге жете алдыңыздар!

Барлықтарыңызға үлкен алғыс білдіре отырып, бүгінгі сабақты аяқтаймыз.

Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!