«Сейдахмет Бердіқұлов атындағы орта мектебі» КММ
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақ өтуде ҚМЖ құрып үйрену |
|||
|
Мақсаты |
Мұғалімдердің танымдық дағдыларын дамыту, шығармашылықпен жұмыс істеуге, сыни ойлап, зерттеуге дағдыландыру. ҚМЖ тапсырмаларын дайындап үйрену |
|||
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Мұғалімдердің пәнге деген қызығушылығы артады, алған білімін өмірде пайдалана біледі. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
|
І. Ұйымдастыру. Топқа бөлінеді «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді.
|
Әріптестермен амандасады. Жылы лебіздерің айтады |
|
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
«Ой қозғау» Бағалау критерийлері оқу мақсаттарына сәйкес келе ме? Ойлау дағдыларының деңгейлері бағалау критерийлеріне сәйкес келе ме? Тапсырма бағалау критерийлеріне, ойлау дағдыларының деңгейлеріне сәйкес келе ме? Тапсырманың құрастырылуы түсінікті ме? Тапсырма жас ерекшелігіне сәйкес келе ме? Дескрипторлар / балл қою кестесі тапсырмаға сәйкес келе ме? Таным Оқу бағдарламасын, нақтырақ айтқанда пәннің ұзақ мерзімді жоспарын талдаудан басталады. Тақырыптар аясындағы оқу мақсаттарына талдау жасап, қандай пәндік білім-біліктер мен пәнүсті дағдылар күтілетін нәтижелер ретінде қарастырылғаны және бағаланатыны анықталады. Оқу мақсаттарын Блум таксономиясы бойынша жіктейді. Танымдық процесс «Білім» деңгейі Оқушы ақпаратты есіне түсіре ала ма?» Мысалы, тізім құру; терминдерді, оқиға мерзімдерін, формулаларды анықтау; ұғымдарды атау; тізімді белгілеу, теореманы айту. «Түсіну» деңгейі Оқушы идея мен мазмұнды түсіндіре ала ма? Мысалы, ұғымдарды санатқа жіктеу; материалды қорытындылау; көзқарастарды, сипаттамаларды салыстыру. «Қолдану» деңгейі Оқушы ақпаратты таныс жағдайда немесе жаңа мазмұнда қолдана ала ма? «Талдау» деңгейіОқушы берілген көлемді ақпаратты бөліктерге жіктеп, олардың әрқайсысының мазмұнын немесе олардың бір-бірімен байланысын анықтай ала ма?«Бағалау» деңгейіОқушы өз ойын, қабылдаған шешімін негіздей ала ма?Мысалы, өз таңдауын, жасаған қорытындысын сипаттау; бағаны, әрекетті тексеру; баламасын, негізгісін, ерекшесін таңдау.«Жинақтау» деңгейіОқушы жаңа идея, көзқарас, жаңа тәсіл немесе жаңа өнім ұсына ала ма?»Мысалы, зерттеу жұмысын немесе жаңа идея, теория әзірлеу; жаңа мүмкіндіктер ұсыну; тың идеялар ойлап шығару.1.Тапсырма. Топтық жұмысОқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттарының негізінде бағалау критерийлерін құрастыру.Бағалау критерийі – білім алушының оқу жетістіктерін бағалауға негіз болатын белгі.2.ТапсырмаОйлау дағдыларының деңгейлері неліктен маңызды?Дағдыларды дәл анықтау критериалды бағалаудың маңызды аспектісі болып табылады. Критериалды бағалау жүйесінде ойлау дағдыларының деңгейлері үш топтың аясында қарастырылады:- білу және түсіну;- қолдану;- жоғары деңгей дағдылары:талдау, жинақтау, бағалау.3.Тапсырма Дескриптор дегеніміз не және оны әзірлеу барысында нені ескеру керек? Дескриптор - тапсырмаларды орындау кезіндегі нақты қадамдарды көрсететін сипаттама. Дескриптор анық және нақты болуы қажет. |
Сұрақтарға жауап береді. Мұғалімдер оқу мақсатына сәйкес бағалау критерийін құрастырады Тапсырма құрастырады және оны қорғайды Әр тапсырмаға дескрипторлар құрастырылады. |
|
Qr код арқылы слайд |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс. «Менің сөзім» әдісі |
Кері байланыс жасайды. |
|
https://padlet.com/kanybeta/html |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ өтуде ҚМЖ құрып үйрену
Сабақ өтуде ҚМЖ құрып үйрену
«Сейдахмет Бердіқұлов атындағы орта мектебі» КММ
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сабақ өтуде ҚМЖ құрып үйрену |
|||
|
Мақсаты |
Мұғалімдердің танымдық дағдыларын дамыту, шығармашылықпен жұмыс істеуге, сыни ойлап, зерттеуге дағдыландыру. ҚМЖ тапсырмаларын дайындап үйрену |
|||
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Мұғалімдердің пәнге деген қызығушылығы артады, алған білімін өмірде пайдалана біледі. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
|
І. Ұйымдастыру. Топқа бөлінеді «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді.
|
Әріптестермен амандасады. Жылы лебіздерің айтады |
|
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
«Ой қозғау» Бағалау критерийлері оқу мақсаттарына сәйкес келе ме? Ойлау дағдыларының деңгейлері бағалау критерийлеріне сәйкес келе ме? Тапсырма бағалау критерийлеріне, ойлау дағдыларының деңгейлеріне сәйкес келе ме? Тапсырманың құрастырылуы түсінікті ме? Тапсырма жас ерекшелігіне сәйкес келе ме? Дескрипторлар / балл қою кестесі тапсырмаға сәйкес келе ме? Таным Оқу бағдарламасын, нақтырақ айтқанда пәннің ұзақ мерзімді жоспарын талдаудан басталады. Тақырыптар аясындағы оқу мақсаттарына талдау жасап, қандай пәндік білім-біліктер мен пәнүсті дағдылар күтілетін нәтижелер ретінде қарастырылғаны және бағаланатыны анықталады. Оқу мақсаттарын Блум таксономиясы бойынша жіктейді. Танымдық процесс «Білім» деңгейі Оқушы ақпаратты есіне түсіре ала ма?» Мысалы, тізім құру; терминдерді, оқиға мерзімдерін, формулаларды анықтау; ұғымдарды атау; тізімді белгілеу, теореманы айту. «Түсіну» деңгейі Оқушы идея мен мазмұнды түсіндіре ала ма? Мысалы, ұғымдарды санатқа жіктеу; материалды қорытындылау; көзқарастарды, сипаттамаларды салыстыру. «Қолдану» деңгейі Оқушы ақпаратты таныс жағдайда немесе жаңа мазмұнда қолдана ала ма? «Талдау» деңгейіОқушы берілген көлемді ақпаратты бөліктерге жіктеп, олардың әрқайсысының мазмұнын немесе олардың бір-бірімен байланысын анықтай ала ма?«Бағалау» деңгейіОқушы өз ойын, қабылдаған шешімін негіздей ала ма?Мысалы, өз таңдауын, жасаған қорытындысын сипаттау; бағаны, әрекетті тексеру; баламасын, негізгісін, ерекшесін таңдау.«Жинақтау» деңгейіОқушы жаңа идея, көзқарас, жаңа тәсіл немесе жаңа өнім ұсына ала ма?»Мысалы, зерттеу жұмысын немесе жаңа идея, теория әзірлеу; жаңа мүмкіндіктер ұсыну; тың идеялар ойлап шығару.1.Тапсырма. Топтық жұмысОқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттарының негізінде бағалау критерийлерін құрастыру.Бағалау критерийі – білім алушының оқу жетістіктерін бағалауға негіз болатын белгі.2.ТапсырмаОйлау дағдыларының деңгейлері неліктен маңызды?Дағдыларды дәл анықтау критериалды бағалаудың маңызды аспектісі болып табылады. Критериалды бағалау жүйесінде ойлау дағдыларының деңгейлері үш топтың аясында қарастырылады:- білу және түсіну;- қолдану;- жоғары деңгей дағдылары:талдау, жинақтау, бағалау.3.Тапсырма Дескриптор дегеніміз не және оны әзірлеу барысында нені ескеру керек? Дескриптор - тапсырмаларды орындау кезіндегі нақты қадамдарды көрсететін сипаттама. Дескриптор анық және нақты болуы қажет. |
Сұрақтарға жауап береді. Мұғалімдер оқу мақсатына сәйкес бағалау критерийін құрастырады Тапсырма құрастырады және оны қорғайды Әр тапсырмаға дескрипторлар құрастырылады. |
|
Qr код арқылы слайд |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс. «Менің сөзім» әдісі |
Кері байланыс жасайды. |
|
https://padlet.com/kanybeta/html |
шағым қалдыра аласыз













