Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Не жақсы? Не жаман? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.3.2.1. бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.5.1.3. өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану 4.2.6.1. (қосымша мақсат) айтылуы мен жазылуынада айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
- бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді: - шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолданады; - айтылуы мен жазылуына айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айтады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Жаңа сабақ 30 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. https://youtu.be/rjgV127bp7A?feature=shared - Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: Не жақсы? Не жаман? Жаңа тақырыпты ұғындыру. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. өзара міндеттерін бөліп алады. Үй жұмысын тексеру (әр топ өз атына сай алдын-ала дайындаған жұмысын қорғайды, слайд, немесе сурет арқылы) Балалар, бүгін біз «Әдептілік ғаламшарына» саяхат жасаймыз. Ол үшін, ең алдымен, жаңа сөздермен танысып алайық! 1.Сөздікпен жұмыс. түйме -пуговица алдау -обманывать еріну -лениться мақұлдау - согласиться күту -ждать Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. Келесі тоқтайтын жеріміз - «Сөйлесу аралы» Оқылым.Айтылым 1-тапсырма Өз мысалыңды айт. Үлгіні басшылыққа ал. . |
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Қоршаған ортаға, адамдарға сәлем беруді үйренеді. Үй тапсырмасына жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатымен танысады Жаңа сөздерді дәптерге жазады. Жаңа сабаққа кіріспе ретінде «Кел, сөйлесейік» айдарындағы тапсырма орындалады. Оқушылардың назары оқулықтағы суретке аударылады.Оқушылар суреттердің қасындағы сөйлемдерді оқып, талқылайды. Балалардың әрекеттеріне баға береді, оларға қандай қасиеттер тән екенін айтады. Тапсырма оқушының жан-жақты ойлауын, айтылым дағдысын дамытуға бағытталған. 1-топ Не жаман? 2-топ Не жақсы? Сұрақтарға жауап беру |
Мұғалімнің қолпаштауы «Жарайсың!» «Жақсы!» Дескриптор: -берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б -суреттегі әрекеттерді түсіндіреді-1б -жағымды,жағымсыз әрекеттерге байланысты сөздерді қолданады-1б.
|
Слайд (осы сілтемені браузерге қойып, қосыламыз, тіркелудің қажеті жоқ, тек оқушылардың аттарын алдын ала вордта жазып алу керек, сосын неше топқа бөлесіз сонша санды көрсетесіз) 1-топ «Үлгілі оқушылар» 2-топ «Әдепті балалар» А3 парағы, түрлі түсті маркерлер |
||||||||
|
|
3.Тыңдалым.Оқылым 2-тапсырма Жасанды интеллект арқылы жасалған бейне арқылы өлеңді тыңдап көрейік.
« Қастек Баянбай сену-нану сөздеріне түсініктеме беру |
Тыңдалым. Өлеңді тыңдап, мәнерлеп оқиды. Сөйлемдерді өлең жолымен сәйкестендіреді. Қандай сөйлемдер өлеңде айтылмағанын анықтайды. Үлгі: Егер бала мысығың сабаса, ол жақсы бала болып өспейді. Қайыр күтпе баладан, Өз мысығың сабаған. |
Дескриптор: - Өлеңді мұқият тыңдайды-1 б -сөйлемдерді өлең жолымен сәйкестендіреді-10б. Топтор бірін-бірі 2жұлдыз 1 тілек Әдісімен бағалау 2 ұтымды жағын айтады 1 дұрыстау керек жағына ұсыныс айтадЫ |
https://studio.d-id.com/share?id=da666a 2f0f5d39517504b 76f08c92b67 &utm_source=copy |
||||||||
|
|
3. Сөйлемдерді өлең жолдарымен сәйкестендір. |
umaigra.com ойынын ойнау арқылы сұрақтарға жауап беру. Қай топ қанша сұраққа жауап берсе, сонша балл алады топ же |
|
.com/zexpo/game.html? LANG=RU&idGames=119960 |
||||||||
|
|
Сергіту сәті «Жақсы деген немене?» караоке https://youtu.be/vjuhwZdU2_0?feature=shared |
|
|
cG6vDj8fU?feature=shared |
||||||||
|
|
«Грамматика» айдары. Есте сақтайық! Етістіктің шартты райы қимылдың, іс-әрекеттің болу-болмау, іске асу-аспау мүмкіндігінің шартын білдіреді. Шартты рай етістіктің негізгі және туынды түбіріне, етіс және болымсыз етістік тұлғаларына -са, -се жұрнағы жалғану арқылы жасалады. Мысалы: бар-са, жүр-се, оқыт-са, айтпа-са. |
Шартты райдың жасалу жолын мысалдар арқылы түсіндіру. |
|
Слайд Кесте Оқулық
|
||||||||
|
|
Жазылым 5- тапсырма.Салыстырып жаз. Үлгіні басшылыққа ал. |
Әр топ берілген тапсырма бойынша шағын мәтін жазады. Шартты райдың жұрнақтарын орынды қолдану керек. |
Дескриптор: -тақырып бойынша мәтін жазады-1б -шартты райды қолданады-1б. -сөйлемдердің орын тәртібін сақтайды-1 б.
|
Дәптер |
||||||||
|
Сбақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Рақмет» тренингі. |
Маған ұнағаны – ... . Маған ұнамағаны – ... . |
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||
|
Бағалау |
Орындаған тапсырмалар бойынша қалыптастырушы бағалау жүргізу. Оқушыларды бағалау
|
Берілген дескрипторлар бойынша әр топ өзін-өзі бағалайды. |
|
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Не жақсы ? Не жаман ?
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Не жақсы? Не жаман? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.3.2.1. бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.5.1.3. өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану 4.2.6.1. (қосымша мақсат) айтылуы мен жазылуынада айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
- бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді: - шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолданады; - айтылуы мен жазылуына айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айтады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Жаңа сабақ 30 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. https://youtu.be/rjgV127bp7A?feature=shared - Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: Не жақсы? Не жаман? Жаңа тақырыпты ұғындыру. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. өзара міндеттерін бөліп алады. Үй жұмысын тексеру (әр топ өз атына сай алдын-ала дайындаған жұмысын қорғайды, слайд, немесе сурет арқылы) Балалар, бүгін біз «Әдептілік ғаламшарына» саяхат жасаймыз. Ол үшін, ең алдымен, жаңа сөздермен танысып алайық! 1.Сөздікпен жұмыс. түйме -пуговица алдау -обманывать еріну -лениться мақұлдау - согласиться күту -ждать Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. Келесі тоқтайтын жеріміз - «Сөйлесу аралы» Оқылым.Айтылым 1-тапсырма Өз мысалыңды айт. Үлгіні басшылыққа ал. . |
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Қоршаған ортаға, адамдарға сәлем беруді үйренеді. Үй тапсырмасына жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатымен танысады Жаңа сөздерді дәптерге жазады. Жаңа сабаққа кіріспе ретінде «Кел, сөйлесейік» айдарындағы тапсырма орындалады. Оқушылардың назары оқулықтағы суретке аударылады.Оқушылар суреттердің қасындағы сөйлемдерді оқып, талқылайды. Балалардың әрекеттеріне баға береді, оларға қандай қасиеттер тән екенін айтады. Тапсырма оқушының жан-жақты ойлауын, айтылым дағдысын дамытуға бағытталған. 1-топ Не жаман? 2-топ Не жақсы? Сұрақтарға жауап беру |
Мұғалімнің қолпаштауы «Жарайсың!» «Жақсы!» Дескриптор: -берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б -суреттегі әрекеттерді түсіндіреді-1б -жағымды,жағымсыз әрекеттерге байланысты сөздерді қолданады-1б.
|
Слайд (осы сілтемені браузерге қойып, қосыламыз, тіркелудің қажеті жоқ, тек оқушылардың аттарын алдын ала вордта жазып алу керек, сосын неше топқа бөлесіз сонша санды көрсетесіз) 1-топ «Үлгілі оқушылар» 2-топ «Әдепті балалар» А3 парағы, түрлі түсті маркерлер |
||||||||
|
|
3.Тыңдалым.Оқылым 2-тапсырма Жасанды интеллект арқылы жасалған бейне арқылы өлеңді тыңдап көрейік.
« Қастек Баянбай сену-нану сөздеріне түсініктеме беру |
Тыңдалым. Өлеңді тыңдап, мәнерлеп оқиды. Сөйлемдерді өлең жолымен сәйкестендіреді. Қандай сөйлемдер өлеңде айтылмағанын анықтайды. Үлгі: Егер бала мысығың сабаса, ол жақсы бала болып өспейді. Қайыр күтпе баладан, Өз мысығың сабаған. |
Дескриптор: - Өлеңді мұқият тыңдайды-1 б -сөйлемдерді өлең жолымен сәйкестендіреді-10б. Топтор бірін-бірі 2жұлдыз 1 тілек Әдісімен бағалау 2 ұтымды жағын айтады 1 дұрыстау керек жағына ұсыныс айтадЫ |
https://studio.d-id.com/share?id=da666a 2f0f5d39517504b 76f08c92b67 &utm_source=copy |
||||||||
|
|
3. Сөйлемдерді өлең жолдарымен сәйкестендір. |
umaigra.com ойынын ойнау арқылы сұрақтарға жауап беру. Қай топ қанша сұраққа жауап берсе, сонша балл алады топ же |
|
.com/zexpo/game.html? LANG=RU&idGames=119960 |
||||||||
|
|
Сергіту сәті «Жақсы деген немене?» караоке https://youtu.be/vjuhwZdU2_0?feature=shared |
|
|
cG6vDj8fU?feature=shared |
||||||||
|
|
«Грамматика» айдары. Есте сақтайық! Етістіктің шартты райы қимылдың, іс-әрекеттің болу-болмау, іске асу-аспау мүмкіндігінің шартын білдіреді. Шартты рай етістіктің негізгі және туынды түбіріне, етіс және болымсыз етістік тұлғаларына -са, -се жұрнағы жалғану арқылы жасалады. Мысалы: бар-са, жүр-се, оқыт-са, айтпа-са. |
Шартты райдың жасалу жолын мысалдар арқылы түсіндіру. |
|
Слайд Кесте Оқулық
|
||||||||
|
|
Жазылым 5- тапсырма.Салыстырып жаз. Үлгіні басшылыққа ал. |
Әр топ берілген тапсырма бойынша шағын мәтін жазады. Шартты райдың жұрнақтарын орынды қолдану керек. |
Дескриптор: -тақырып бойынша мәтін жазады-1б -шартты райды қолданады-1б. -сөйлемдердің орын тәртібін сақтайды-1 б.
|
Дәптер |
||||||||
|
Сбақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Рақмет» тренингі. |
Маған ұнағаны – ... . Маған ұнамағаны – ... . |
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||
|
Бағалау |
Орындаған тапсырмалар бойынша қалыптастырушы бағалау жүргізу. Оқушыларды бағалау
|
Берілген дескрипторлар бойынша әр топ өзін-өзі бағалайды. |
|
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз

Жаман мен
жақсы»




