Материалдар / Сауда мен егіншілік
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сауда мен егіншілік

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдер үшін жаңа мазмұнды сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қаңтар 2018
1526
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан тарихы пәнінен сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2A Х – XІІІ ғғ. Қазақстан территориясындағы мемлекеттер

Мектеп: М.П.Русаков атындағы №2 мектеп-интернаты КММ

Күні: 24.11.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Жанат А.Ж.


Сынып: 7

Қатысқандар саны:21

Қатыспағандар саны: 1


Сабақ тақырыбы

Сауда мен егіншілік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Көшпелілер мен отырықшылар арасындағы өзара экономикалық байланыстарын анықтау;

Ортағасырлық сәулет өнері ескерткіштерінің ерекшеліктерін түсіндіру.

Сабақ мақсаттары

Сауданың дамуына және қалалардың өсуіне әсерін анықтау

Бағалау критерийлері

Қолдану: Жұмыс дәптерлеріне сауда жолындағы Қазақстанның ортағасырлық қалаларын жазады;

Шығармашылық дағды: Ортағасырлық қалаларының тұрғындары ретінде тауар-ақша қатынасының болғанын, қолөнер мен құрылыстың дамығанын, қалалардың көркейгенін дәлелдейді;

Критерийлері:

1. Өз қаласының архитектурасын суреттейді;

2. Қалаңда сауданың қандай түрлері дамығанын анықтайды;

3. Жергілікті шеберханалар өнімдерінің тізімін жасайды;

4. Ақша түрлерін анықтайды;

5. Қаласында қандай діни мекемелер барын зерттейді.

6. Қаласына шетелдік саяхатшылар, саудагерлер болғанын зерттейді

7. Қалаңда атақты ғұламалар мен білім ордаларын болғанын әңгімелейді

Дескриптор

Жұмыс дәптерлеріне сауда жолындағы Қазақстанның ортағасырлық қалалардың кем дегенде 5-еуін жазады;

Критерийлері:

1. Өз қаласының архитектурасын суреттейді;

2. Қалаңда сауданың қандай түрлері дамығанын анықтайды;

3. Жергілікті шеберханалар өнімдерінің тізімін жасайды;

4. Ақша түрлерін анықтайды;

5. Қаласында қандай діни мекемелер барын зерттейді.

6. Қаласына шетелдік саяхатшылар, саудагерлер болғанын зерттейді

7. Қалаңда атақты ғұламалар мен білім ордаларын болғанын әңгімелейді

Тілдік мақсаттары

Біздің анықтағанымыз...

Қорытындысында...

Құндылықтарды дарыту




Ашықтық,жауапкершілік

- өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну

- патриотизм

- өз елі үшін мақтаныш

- ұлттық сана-сезім

- тәуелсіздік

Пәнаралық байланыстар

География, әдебиет, дүние жүзі тарихы

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында интерактивті тақта мен жеке ноутбук қолдануға рұқсат етіледі...Оқушылар ақпарат толықтыру үшін персональды компьютер кажет...

Бастапқы білім

Ұлы Жібек жолы халықаралық байланыстардың нығаюына әкелді ме?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы 5 минут

10 минут

Сәлемдесу. Жағымды ахуал орнату.


Мазайка арқылы топқа бөлу. 1 топ «Теңге»

2 топ «Құмыра» 3 топ «Қылыш» 4 топ «Қамшы» Үй тапасырмасын сұлау. «Сұрақтарды ұтып ал!»



Сабақтың ортасы

7 минут

12 минут











20-минут









15 минут












Инсорт әдісінің бірінші бөлімі. Сауда мен егіншілік Білемін

Мұғалім сөзі.

Т/Ж Оқушылар тақырыпқа қызығушылығын тудыру үшін кескін карталар беремін және кітаптан өздеріне қажетті мәлімет алады оны топ болып қорғайды.

1 топ «Теңге» Ұлы Жібек жолының сілемдерін сызыу

2 топ «Құмыра» Сауда орталығы болған қалаларды анықтау

3 топ «Қылыш» ақша сарайлары орналасқан қалаларды анықтап сызу

4 топ «Қамшы» егіншіліктің қалыптасқан аймақтарын анықтау


Мынадай критерийлер бойынша

Басқа топтардың сұрақтарына жауап беру;

Өз мәтінін түсінікті етіп айту;

Топтық жұмысқа белсенді қатысу;

Уақытты тиімді пайдалану.

Топтың бір мүшесі қолдау көрсету



Жұмысты бағалау критерийлері:

1.Ұлы Жібек жолындағы Қазақстан территориясына орналасқан қалалар, олардың атқарған қызметі.

2. Жібек матасын өндіру технологиясы.

3. Шетелдік саяхатшылар.

4.Ұлы Жібек жолының қазақ елі үшін маңызы.


Инсорт әдісі «Кері байланыс»

Үйге тапсырма 20 тақырып мазмұдау






Сабақтың соңы 10 минут




«Атамекен» әні




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!