|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім. Сәулет өнері Күні: Сынып: 10 (ЖМ) |
Мектеп: Атырау қаласы №15 мекемеге қарайтын жалпы орта білім беретін мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Оңайбаева Аламагүл |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлы Даланың сәулет өнері |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
10.3.4.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгереді; - негізгі ақпаратты іріктейді; сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі,. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
мәтінді талдау |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Жылы лебіздер айту. Қызығушылықты ояту. Оқушылар суреттерге қарап, сабақтың мазмұнына болжам жасайды. Ұлы
дала – ұлылардың даласы, Ә.Асылбек «Ұлы Дала» өлеңі Оқушылар сәулет өнері туралы білімін ортаға салады. «Бас бармақ» әдісімен бағаланады. |
Мәтін Ә.Асылбек «Ұлы Дала» өлеңі Сәулет өнері Айша бибі кесенесі Бекет ата мешіті |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстырады. Тапсырма. Мәтін тыңдалады. Сызбаны толтыру
1) Алтайдан Донға дейін
созылған Ұлы Дала екі құрлықтың басын қосты. Ол- Еуропа мен Азияның
қақпасы болды.
«Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен жауаптарын айтады. Дескриптор: .- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгереді; - негізгі ақпаратты іріктейді; сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі.
Тапсырма. 82-бет, 7-тапсырма «Фишбоун немесе «Балық қаңқасы» әдісімен мәтінді талдайды. Дескриптор:
Бағалау: Баллдық жүйе- 10 балл. Үйге тапсырма: Ұлы Дала сәулет өнері туралы ізденіп, шығармашылық жұмыс жазу Рефлекия. «Бағдаршам» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды. |
Оқулық «Атамұра»
Смайлик Стикер
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сәулет өнері. Қазақ тілі. 10-сынып
Сәулет өнері. Қазақ тілі. 10-сынып
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім. Сәулет өнері Күні: Сынып: 10 (ЖМ) |
Мектеп: Атырау қаласы №15 мекемеге қарайтын жалпы орта білім беретін мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Оңайбаева Аламагүл |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ұлы Даланың сәулет өнері |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
10.3.4.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгереді; - негізгі ақпаратты іріктейді; сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі,. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
мәтінді талдау |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Жылы лебіздер айту. Қызығушылықты ояту. Оқушылар суреттерге қарап, сабақтың мазмұнына болжам жасайды. Ұлы
дала – ұлылардың даласы, Ә.Асылбек «Ұлы Дала» өлеңі Оқушылар сәулет өнері туралы білімін ортаға салады. «Бас бармақ» әдісімен бағаланады. |
Мәтін Ә.Асылбек «Ұлы Дала» өлеңі Сәулет өнері Айша бибі кесенесі Бекет ата мешіті |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстырады. Тапсырма. Мәтін тыңдалады. Сызбаны толтыру
1) Алтайдан Донға дейін
созылған Ұлы Дала екі құрлықтың басын қосты. Ол- Еуропа мен Азияның
қақпасы болды.
«Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен жауаптарын айтады. Дескриптор: .- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгереді; - негізгі ақпаратты іріктейді; сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі.
Тапсырма. 82-бет, 7-тапсырма «Фишбоун немесе «Балық қаңқасы» әдісімен мәтінді талдайды. Дескриптор:
Бағалау: Баллдық жүйе- 10 балл. Үйге тапсырма: Ұлы Дала сәулет өнері туралы ізденіп, шығармашылық жұмыс жазу Рефлекия. «Бағдаршам» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды. |
Оқулық «Атамұра»
Смайлик Стикер
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













