Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Ш.Уәлиханов атындағы жалпы ора мектебі 5 бөлім. Мәтіндік құжатпен жұмыс Мұғалімнің аты-жөні: Шылманвоа Гульбану Күні: Қатысқандар: Сынып: 6 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сілтемелер (2 сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1- сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер құру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұйымдастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Білу, түсіну: мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобы туралы ұғымдарды тұжырымдап сипаттайды. Қолдану: сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер әзрлейді. Талдау, жинақтау:. Сілтеме тобы мен олардың қызметтерн салыстырып ұсынады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: Сілтеме-Ссылка- Link Түсіндірмелер-Сноски- Footnote |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын- термин сөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сілтемелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар - ланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин Үй тапсырмасын сұрау
«Сұрақты ұстап ал» әдісі 7 мин
Сабақтың ортасы: «Суретке ену» 7 минут
«Сөйлемді толықтыр» әдісі. 7 минут
«Алдын ала берілген атаулар»
5 минут
Сергіту сәті 1 минут Сабақтың соңы
5 минут
Кері байланыс» Нені үйренді? |
Ұйымдастыру кезеңі: Oқушылар шаттық шеңберін құрып «Бір тілек» әдісі арқылы психолoгиялық жағымды орта қалыптастыру. Топқа біріктіру: Сынып оқушыларын түгендеу, сөздер арқылы топқа біріктіру І топ:«Сілтемелер тобы» ІІ топ: «Қызметі» Үй тапсырмасын сұрау: «Сұрақты ұстап ал» әдісі Мәтін авторлары қандай мақсатпен мәтіндік құжаттарға сілтемелер, түсіндірме түрінде ұйымдастырылуы мүмкін? Қандай ақпара сілтеме түрінде орналастырылуы мүмкін? Құжатқа сілтеме қоюдың қандай айырмашылығы бар? Өзін-өзі реттейлі. «Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. 1.Жаңа сабақ. Топтық жұмыс. «Суретке ену » әдіс Тапсырма 1.:
«Геометриялық фигуралар» әдісі бойынша бағалау.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Тапсырма 2. Жұптық жұмыс: «Сөйлемді толықтыр » әдісі. Компьтерде практикалық жұмыс . Сілтемелермен жұмыс жасау алгоритмін мәтінді толықтырып орындау
Қиылысқан сілтеме белгілеп оны өшіріп тастаңдар
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Тапсырма 3. Жеке жұмыс. «Алдын ала берілген атаулар». Топ аттарын қолданып кестені толтыру. Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұсыну. Сілтемелер бөлімінің топтары мен олардың атқаратын қызметін толтырыңдар.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Сергіту сәті: көзге жаттығу Сабақты қорытындылау. конверт-сұрақ 4 сұрақ жазып, конвертке саламыз (оқу мақсатына қарай). Әрбір жұпта өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындаймыз. Әрқайсысына екі минут беремін: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 4 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқытамын (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.
«Кері байланыс» Нені үйренді?
-Кейін керек болуы мүмкін - Ақпаратты өңдеймін - Барлығын лақтырамын
Үйге тапсырма: Тақырып соңында берілген бақылау сұрақтарына жауап жазу |
Оқулық жұмыс дәптері
АКТ «Геометриялық фигуралар » әдісімен бағалау,
Алтыбұрыш–жарайсың Төртбұрыш-жақсы Үщбұрыш-талпындың
Интербелсенді тақта, электрондық оқулық, тапсрма үлгісі, тапсырма жазылған А4 парағы Геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
А4 форматтағы тапсырма қағаз, компьютер, геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
Кеспе қағаздар А4 форматтағы тапсырма қағаз, компьютер, геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
Конверт
Жұмыс дәптер, оқулық Бағалау геометриялық фигуралар
стикер Кері байланыс парағы
Күнделіктеріне жазады
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау– оқушыбілімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Өзінің білімін жан-жақты екендігін көрсете алатын,берілген тапсырманы жете орындай алатын оқушыларға:«Алдын ала берілген атау» әдісінде Сілтеме тобы мен олардың қызметтерн салыстырып ұсынады 2.Өтілген тақырыпты толық меңгерген,тапсырмаларды өздігінен орындай алатын зейіні тұрақты оқушыларға ««Сөйлемді толықтыр»» әдісінде сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер әзірлейді. 3.Таным компоненттерінің қалыптасуы төмен деңгейдегі оқушылар,мұғалімнің қолдауын қажет ететін оқушылармен жұмыс барысында «Мәтінді толықтыр» әдісінде мәтіндік құжаттарды безендіру, сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобы туралы ұғымдарды тұжырымдап сипаттайды. Сыныпта алған білімдерін сыныптан тыс жерде қолдануға бағыттаймын. |
Оқушының өзінің, басқалардың ойлары мен жұмыс жасауын бақылау дағдысы қалыптасу мақсатында «Бағдаршам» әдісі бойынша қалыптастырушы бағалау мен бағалап отардым. Мадақтау бағалау, Өзін өзі бағалауды жүзеге асырамын. |
Тілек айту арқылы психологиялық жағымды ахуал тудыру Қауіпсіздік жіне еңбекті қорғау ережелері
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сілтемелер. 6 сынып
Сілтемелер. 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Ш.Уәлиханов атындағы жалпы ора мектебі 5 бөлім. Мәтіндік құжатпен жұмыс Мұғалімнің аты-жөні: Шылманвоа Гульбану Күні: Қатысқандар: Сынып: 6 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сілтемелер (2 сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1- сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер құру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұйымдастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Білу, түсіну: мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобы туралы ұғымдарды тұжырымдап сипаттайды. Қолдану: сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер әзрлейді. Талдау, жинақтау:. Сілтеме тобы мен олардың қызметтерн салыстырып ұсынады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: Сілтеме-Ссылка- Link Түсіндірмелер-Сноски- Footnote |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын- термин сөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сілтемелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар - ланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин Үй тапсырмасын сұрау
«Сұрақты ұстап ал» әдісі 7 мин
Сабақтың ортасы: «Суретке ену» 7 минут
«Сөйлемді толықтыр» әдісі. 7 минут
«Алдын ала берілген атаулар»
5 минут
Сергіту сәті 1 минут Сабақтың соңы
5 минут
Кері байланыс» Нені үйренді? |
Ұйымдастыру кезеңі: Oқушылар шаттық шеңберін құрып «Бір тілек» әдісі арқылы психолoгиялық жағымды орта қалыптастыру. Топқа біріктіру: Сынып оқушыларын түгендеу, сөздер арқылы топқа біріктіру І топ:«Сілтемелер тобы» ІІ топ: «Қызметі» Үй тапсырмасын сұрау: «Сұрақты ұстап ал» әдісі Мәтін авторлары қандай мақсатпен мәтіндік құжаттарға сілтемелер, түсіндірме түрінде ұйымдастырылуы мүмкін? Қандай ақпара сілтеме түрінде орналастырылуы мүмкін? Құжатқа сілтеме қоюдың қандай айырмашылығы бар? Өзін-өзі реттейлі. «Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. 1.Жаңа сабақ. Топтық жұмыс. «Суретке ену » әдіс Тапсырма 1.:
«Геометриялық фигуралар» әдісі бойынша бағалау.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Тапсырма 2. Жұптық жұмыс: «Сөйлемді толықтыр » әдісі. Компьтерде практикалық жұмыс . Сілтемелермен жұмыс жасау алгоритмін мәтінді толықтырып орындау
Қиылысқан сілтеме белгілеп оны өшіріп тастаңдар
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Тапсырма 3. Жеке жұмыс. «Алдын ала берілген атаулар». Топ аттарын қолданып кестені толтыру. Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұсыну. Сілтемелер бөлімінің топтары мен олардың атқаратын қызметін толтырыңдар.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Сергіту сәті: көзге жаттығу Сабақты қорытындылау. конверт-сұрақ 4 сұрақ жазып, конвертке саламыз (оқу мақсатына қарай). Әрбір жұпта өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындаймыз. Әрқайсысына екі минут беремін: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 4 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқытамын (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.
«Кері байланыс» Нені үйренді?
-Кейін керек болуы мүмкін - Ақпаратты өңдеймін - Барлығын лақтырамын
Үйге тапсырма: Тақырып соңында берілген бақылау сұрақтарына жауап жазу |
Оқулық жұмыс дәптері
АКТ «Геометриялық фигуралар » әдісімен бағалау,
Алтыбұрыш–жарайсың Төртбұрыш-жақсы Үщбұрыш-талпындың
Интербелсенді тақта, электрондық оқулық, тапсрма үлгісі, тапсырма жазылған А4 парағы Геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
А4 форматтағы тапсырма қағаз, компьютер, геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
Кеспе қағаздар А4 форматтағы тапсырма қағаз, компьютер, геометриялық фигуралар әдісі бойынша бағалау.
Конверт
Жұмыс дәптер, оқулық Бағалау геометриялық фигуралар
стикер Кері байланыс парағы
Күнделіктеріне жазады
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау– оқушыбілімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Өзінің білімін жан-жақты екендігін көрсете алатын,берілген тапсырманы жете орындай алатын оқушыларға:«Алдын ала берілген атау» әдісінде Сілтеме тобы мен олардың қызметтерн салыстырып ұсынады 2.Өтілген тақырыпты толық меңгерген,тапсырмаларды өздігінен орындай алатын зейіні тұрақты оқушыларға ««Сөйлемді толықтыр»» әдісінде сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер әзірлейді. 3.Таным компоненттерінің қалыптасуы төмен деңгейдегі оқушылар,мұғалімнің қолдауын қажет ететін оқушылармен жұмыс барысында «Мәтінді толықтыр» әдісінде мәтіндік құжаттарды безендіру, сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобы туралы ұғымдарды тұжырымдап сипаттайды. Сыныпта алған білімдерін сыныптан тыс жерде қолдануға бағыттаймын. |
Оқушының өзінің, басқалардың ойлары мен жұмыс жасауын бақылау дағдысы қалыптасу мақсатында «Бағдаршам» әдісі бойынша қалыптастырушы бағалау мен бағалап отардым. Мадақтау бағалау, Өзін өзі бағалауды жүзеге асырамын. |
Тілек айту арқылы психологиялық жағымды ахуал тудыру Қауіпсіздік жіне еңбекті қорғау ережелері
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















