Пән: Қазақ
тілі
|
Мектеп: Новый орта
мектеп-лицейі
|
Күні:
|
Мұғалімніңаты-жөні:
Қасымхан
Л.М.
|
Сынып:4-сынып
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
№
4-сабақ. Сөйлеу
мәдениеті.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.7 Сөздерді, дыбыстарды
орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс
айту
4.1.7.1 сөз ішіндегі
және сөз бен сөздің арасындағы буын, дыбыс үндестігін сақтап
айту
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар жасай
алады:
Оқушылар тіл және сөйлеу,
сөйлеу мәдениеті, буын үндестігі, дыбыс үндестігін практикалық
тұрғыда меңгереді.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Оқушылардың сауаттылығын
арттыруға, көркем жазу, өз бетінше түсініп оқу дағдыларын
қалыптастыруға, сөйлеу мәдениетін дамытуға мән
беріледі.
Оқушылардың кейбірі жасай
алады:
Туған жері мен
елінің шежірелері мен бүгінгі тіршілігін оқытып үйрету оқушыларды
азаматтық пен ұлтжандылыққа, Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелейді, жеке тұлғаның дамуына септігін
тигізеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
-
Диалогке
қатысады;
-
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
-
Оқу мақсатына сәйкес
дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз
жүгіртіп оқу дағдылары
жетілдіріледі.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды
орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған
білімдерін
пайдаланады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
БАҚ және мультимедиялық
құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және
интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық
тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд,
флипчарт.
|
Бастапқы
білім
|
3-сыныпта қазақ тілі
пәнінен алған білім дағдыларын
қолданады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Сергіту
жаттығуы
Жаңа топ
құру
Топтарға
бөлу.
Алдыңғы білімді еске түсіру
(жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
|
Оқушыларды топтарға бөлуге
арналған суреттер.
Сұраққа жауап берген оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмала
ры
|
Сабақтың
ортасы
|
Дескрипторы:
Тақырыпты және
негізгі ойды анықтап
үйренеді.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Белсенді оқу
тапсырма
лары.
|
Сабақтың
соңы
|
Жаңа білім мен тәжірибені
қолдану
Білімді бекіту: Өтілген
тақырыпқа байланысты бірнеше сұрақтар қоямын. Түсінбеген
сұрақтарына жауап беремін.
Ойтолғаныс
Рефлексия. Сөйлемді
толықтыр:
Маған ...
ұнады.
Мені ...
таңғалдырды.
Мен ... болғым
келеді.
Үй тапсырмасы: Ертегі
мазмұны бойынша жоспар құрап
жаз.
Рефлексия «Жұлдыздар шеруі»
әдісі.
|
Түрлі
түсті
суреттері
бар
журналдар,
флипчарт,
желім
Оқушылар сабақтан алған
әсерлерін кері байланыс«Жұлдыздар шеруі» әдісі тапсырмалары арқылы
білдіре алады.
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау. Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға
қандай міндет
қоюды жоспарлайсыз?
|
Дереккөздер: Кейбір оқушылар
басқа сыныптастарына қарағанда
анағұрлым
күрделі дереккөздермен жұмыс
істей
алады.
|
Бағалау.
Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
парақтары
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен орындаған саралау
шаралары тиімді болды
ма?
Мен сабақжоспарымды орындап
үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағалау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не
білдім? Менің келесі сабағымды
жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу
керек?
1.
2.
|