Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сөйлеу не үшін қажет? Қазақ тілі 2-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Кітап оқи аламын. |
Машықкердің аты-жөні: Қайырмұқанбетова Гулим Күні: 16.09.20ж |
|||||||||||||
СЫНЫП: 2 |
Қатысқан оқушылар саны:25 |
Қатыспағаноқушыларсаны: 0 |
||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағала 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
|||||||||||||
Сабақ нәтижесі |
Оқушылардың бәрі: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады. Оқушылардың көпшілігі: тақырыпты болжайды, кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттай алады. Кейбір оқушылар: кейіпкердің мінез –құлқы мен іс-әрекетіне баға бере алады. |
|||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Кейіпкердің сырқы келбетін сипаттай алады, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалай алады. Мәтіндегі жазушы қолданған сөздерді қолданып әңгіме құрастыра алады. |
|||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар мәтін мазмұнын айтады. |
|||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, сурет |
|||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Үнтаспа |
|||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Алғаш рет оқуға келген күнім. |
|||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер. |
Ресурстар |
||||||||||||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
І.Ұйымдастыру бөлімі. Сыныпты қалыпқа келтіру. Психалогиялық ахуал. «Сәлемдесу» Сыныптағы оқушылар шеңберге шығып бір – бірінің қолынан ұстап бірнеше сөз айта отырып амандасады. Мысалы: Сәлем! Амансыңба? Hello! Good moning! т.б
Жаңа тақырып: Ой қозғау: -Сендер қандай кітаптарды оқығанды ұнатасың? - таңғажайып оқиғалы -күлдіргі -деректі оқиғалы -қорқынышты оқиғалы
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға интерактивті тақтадан Жүсіпбек Аймауытов туралы бейне жазба көрсету.
Оқылым. Мәтінді түсініп оқы.
Айтылым: «Ыстық орындық» Мәтін мазмұнын 2-3 оқушыға айтқызу.
Айтылым: Жұптық тапсырма: Тапсырма: Әңгіменің авторы кім? Автор жайлы кестені пайдаланып әңгімеле. Ойыңды дәлелде.
Топтық жұмыс: Жазық дала, Қартқожа деген топқа бөлу. Тапсырма: Суретке зер сал. Мәтіндегі жазушы қолданған сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастыр.
|
Шаттық шебері
Бейнежазба
Сөздер |
||||||||||||
Сабақтың соңы |
Бекіту Жазылым: Жеке жұмыс: Тапсырма: Өзің оқыған кітаптарыңды кестеге жаз.
Үйге: Алдағы уақытта қандай кітап оқығың келеді? (шағын шығарма жазып келу)
Кері байланыс. Рефлексия:
|
|
Пәні: Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу не үшін қажет? |
Машықкердің аты-жөні Қайырмұханбетова Гулим Күні: 16.09.20ж |
||||
СЫНЫП: 2 |
Қатысқан оқушылар саны:25 |
Қатыспағаноқушыларсаны: 0 |
|||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер /сөйлем/калиграмма құрастыру |
||||
Сабақ нәтижесі |
Барлық оқушылар: Таңдалған мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп,мәтінде жалпы не туралы айтылғанын түсінеді Көпшілік оқушылар: Диалогке қатысады, мғұалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады Кейбір оқушылар: ерілген тақырып бойынша негізделіп меңгертіледі |
||||
Бағалау критерийлері |
суреттерді пайдалана отырып,сөйлем қарапайым постерлер құрастыра алады. |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер. |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сергіту жұмысы
Сабақтың соңы |
І.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасып, жағыдайларын сұрау. Сабаққа керекті құрал-жабдықтарын шығарту.Сыныпты қалыпқа келтіру.Сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру 1. «Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді тебу). Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/
IV.Жаңа материалды меңгерту. 1.Оқулықпен жұмыс
-
Әңгіме-ертегі: «Баяғыда Үсен деген бала болыпты. Бірде ол көршінің
Қанат деген баласының ойыншығын тартып алып, бермей қояды. Қанат
жылап, үйіне кетеді. Әжесін ертіп келеді. Ерегіскен Үсен ойыншықты
шалшық суға лақтырып жібереді. Қанаттың әжесі ренжіген кейіп
танытып, ішінен бір нәрсені күбір-күбір етіп айтып, Қанатты ертіп
үйіне кетеді. Міне, қызық! Бағанадан бері батырсынып тұрған
Үсеніміз лезде көзден ғайып болды. Мұны өзі де, қасындағы достары
да байқамайды. Қасындағы достарының біреуі де Үсеннің сөйлеген
сөзіне жауап қайтармайды. Ренжіген Үсен үйіне келіп, ешкімге
ұстатпайтын тік ұшағын далаға алып шықты. Тік ұшақты Ұланға да,
Серікке де ұсынды. Олар көрмегендей, естімегендей сыңай танытты.
Үсен өзінің көзге көрінбейтін балаға айналғанын осы жерде бір-ақ
түсінді. Отыра қалып жылады. «Мен енді кішілерге тиіспеймін.
Үлкендерді тыңдайм Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |