Материалдар / Сөйлеуді дамыту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сөйлеуді дамыту

Материал туралы қысқаша түсінік
Балалардың екі ойын-шық жайлы, жай және құрмалас сөйлемдерді қолдану арқылы, сипаттама әңгіме құру іскерліктерін жетілдіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қаңтар 2022
384
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

20 Ұйымдастырылған оқу қызметі жоспары

Педагогтың аты-жөні

Жумашбекова С.Т

Күні

28.01.22ж

Тобы

9 ересек топ

Білім беру саласы

«Коммуникация»»

Бөлім

Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы

«Әңгімеле…»

Мақсаты

Балалардың екі ойын-шық жайлы, жай және құрмалас сөйлемдерді қолдану арқылы, сипаттама әңгіме құру іскерліктерін жетілдіру

Сөздік жұмыс

балапан, сиыр, мысық, тауық

Көптілді компонент

мысық-кошка, балапан-цыпленок, сиыр-корова, тауық-курица.

Ресурстар

үлестірмелі материал, үй жануарларының суреттері.

Барысы

ҰОҚ кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Тәрбиеленушінің әрекеті

Кіріспе бөлім

Шаттық шеңбері:

Күнде таңертең ерте біз,

Балабақшаға келеміз.

Күні-бойы ойнап біз,

Қызыққа батамыз да қаламыз.

Жұмбақ

Аяғы бар жүрмейді,

Аузы бар күлмейді.

Айнымайды бөпемнен,

Тек сөйлеуді білмейді. (Қуыршақ)

Суға салсаң батпайды,

Түскен жерде жатпайды. (Доп


Шаттық шеңберін көтеріңкі күймен айтып, қимылдар жасайды





Жұмбақтарды шешеді

Негізгі бөлім

Балалар, жол-жөнекей сандық тауып алдым, ашайын десем ашылмайды, оны ашу үшін жұмбақтарды шешу керек. Тікірейіп құлағы, Менен бұрын тұрады. Бойын жазып керіліп, Беті-қолын жуады. Мысықтың суретін көрсетемін. Оны сипаттаймыз, қайталап өтемін. Мысықтың баласы – марғау туралы айтып өтемін. -Жұмыртқаны жарып шыққан батыр, Сап-сары, үлпілдек жүнді. Бұл не? Сипаттаңдар.

Осылайша бірнеше жұмбақ оқылып, оның жауабын шешкіземін. Жұмбақтың шешуі болған ойыншықтарды сипаттаймын. -Тамаша, дұрыс таптыңдар. Осы ойыншықтарды ортаға алып, «Ұзын-құлақ, сұр қоян» өлеңімен бойымызды сергітеміз. Сергіту сәті: Ормандағы аюдың Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық. Үлестірмелі материалмен жұмыс. Дидактикалық ойыны «Қайсысы неге ұқсайды?» . Шарты: Бірінші бағанадағы жануарларды екінші бағанадағы жануарлармен салыстырып, ұқсастықтарын тапқызу арқылы «Ешкінің төлі-лақ», «қаздың баласы-балапан» деген жауап алуым керек. Жеке жұмысты қажет ететін балалардан сандықтан шыққан заттардың аттарын, түр-түсін сұрау. Сөздік жұмыс: балапан, сиыр, мысық, тауық Көптілділік компонент: мысық-кошка, балапан-цыпленок, сиыр-корова, тауық-курица.



Қызығушылық танытады.






-Шешуі: мысық.


Мысықты сипаттайды.





-Балапан.


Балапанды сипаттайды.








Өлеңді айтып бойларын сергітеді.



Қайталайды.




Өлең мазмұнына сәйкес қимылдар орындайды.




Тапсырмаларды орындайды










балапан, сиыр, мысық, тауық

мысық-кошка, балапан-цыпленок, сиыр-корова, тауық-курица.


Қорытынды бөлім

Сұрақ-жауап арқылы балалардың оқу іс-әрекетінде алған білімдерін тексеріп аламын. Балаларды мадақтау

Балалардың жауаптары



Тексерді:

Ескерту:



Педагогикалық қолдауына мұқтаж болған балалар:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!