Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8-бөлім. Қозғалыс. биофизика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Н |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
8 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§33. Сүйектердің байланысу типтері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.6.3. cүйектердің байланысу типтерін салыстыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қозғалмалы, жартылай қозғалмалы, қозғалмайтын байланысу түрлерін салыстыру. |
|
ОДД |
Білу, түсіну, қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті.
Оқушыларды шеңберге тұрғызып, сергіту сәтінің шартын, мақсатын түсіндіремін. Мақсаты: Оқушылардың көңіл күйін зерттеп, зейін қоя білу. |
Сондықтан бүгінгі тақырыпқа байланысты жаттығу жасаймыз.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру. «Wordwall» сайтын пайдаланып оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ қоямын. Сүйекке беріктік қасиет береді? Кемікті зат неден тұрады? Шеміршек затын көрсетіңіз. Сүйек түзілмей тұрып, шеміршек ұлпасын жоятын зат? Өсінділері бар домалақ не сопақша жасушалар? Жас өскен сайын сүйектің құрамындағы органикалық заттың мөлшері... |
Wordwall сайты арқылы жасалған ойыннан бір ұяшықты таңдап сұраққа жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады.
|
https://wordwall.net/resource/51749379
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Жаңа сабаққа шолу. Жаңа тақырып бойынша бейнеролик, суреттер, презентация ұсынамын. Ұсынылған материалдармен танысып болған соң, жаңа тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендерін сұрақ қою арқылы тексеремін.
Дәптермен жұмыс.
Дәптерге бүгінгі тақырып бойынш жаңа терминдерді жазады.
Жеке тапсырма.
«Кестені толтыр» әдісі. Кестеде сүйек атауы мен байланысу түрлері берілген. Қай сүйек қай байланысу түріне жататындығын анықтау қажет.
Жұптық тапсырма.
Әр жұп өзіне берілген тест тапсырмаларын орындайды. «Conker» сайтымен жасалған тапсырмаларды жұп болып орындайды.
Топқа бөлу. Оқушыларды «Гүлдер» әдісі арқылы топқа бөлемін.
Топтық жұмыс.
Әр топқа 2 схемадан таратып беремін. Бос орындарды толтырып, анықтама жазу керек. |
Оқушылар барлық материалдармен таныс болған соң, олардың қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін қосымша сұрақтар қойылады.
Оқушылар байланысу түрлері және оған қандай сүйектер жататыны туралы қысқаша дәптерлеріне жазып алады.
Оқушыларға кесте таратылады. Кестеде сүйек атауы мен байланысу түрлері берілген. Қай сүйек қай байланысу түріне жататындығын анықтау қажет.
Оқушылар өздерінің қасында отырған оқушымен жұп болып тапсырма орындайды.
Оқушылар келіп гүлді таңдайды. Ыдыстағы суға салғанда гүл ашылып, қай топта екені жазылып тұрады.
Әр топқа 2 схемадан таратып беремін. Бос орындарды толтырып, анықтама жазады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады. Жарайсың! Алға!
Тапсырма №1
|
Биология 8 сынып - Алматы “Атамұра” 2018 - А.СоловьеваБ.Ибраимова 137-139 беттер.
3dmozaik Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқамерзімді жоспар Бөлім: 8-бөлім. Қозғалыс.
биофизика Педагогтің
аты-жөні: Ибадулла
Н Күні: Сыныбы: 8
Қатысушылар
саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: §33. Сүйектердің
байланысу типтері Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты 8.1.6.3. cүйектердің
байланысу типтерін салыстыру. Сабақтың
мақсаты: Қозғалмалы, жартылай
қозғалмалы, қозғалмайтын байланысу түрлерін
салыстыру. ОДД Білу, түсіну,
қолдану. Сабақтың
барысы: Сабақ кезеңі/
Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 10
мин. І.Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушылармен
сәлемдесу, түгендеу.
Сергіту сәті.
Оқушыларды шеңберге тұрғызып, сергіту сәтінің шартын,
мақсатын түсіндіремін. Мақсаты: Оқушылардың көңіл күйін
зерттеп, зейін қоя білу. Сондықтан бүгінгі
тақырыпқа байланысты жаттығу
жасаймыз.
Өткен білімді еске
түсіру.
«Wordwall» сайтын пайдаланып оқушыларға
өткен тақырып бойынша сұрақ қоямын. Сүйекке беріктік қасиет
береді? Кемікті зат неден
тұрады? Шеміршек затын
көрсетіңіз. Сүйек түзілмей тұрып,
шеміршек ұлпасын жоятын зат? Өсінділері бар домалақ
не сопақша жасушалар? Жас өскен сайын
сүйектің құрамындағы органикалық заттың
мөлшері... Wordwall
сайты арқылы жасалған ойыннан
бір ұяшықты таңдап сұраққа жауап
береді. Бағалау
критерийі Дескриптор Балл Сүйектің құрылысымен құрамын
біледі. Сүйектің макроскопиялық
құрылысын біледі. Сүйектік микроскоиялық
қызметін біледі. Сүйектің химиялық құрамын
сипаттайды.
1
1 1 Қалыптастырушы
бағалау: Талқылауға
белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру
стикерлері таратылады.
https://wordwall.net/resource/51749379
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
30 мин.
Жаңа сабаққа
шолу.
Жаңа тақырып бойынша бейнеролик, суреттер, презентация
ұсынамын.
Ұсынылған материалдармен танысып болған соң, жаңа тақырыпты
қаншалықты деңгейде меңгергендерін сұрақ қою арқылы
тексеремін.
Дәптермен жұмыс.
Дәптерге бүгінгі тақырып бойынш жаңа терминдерді
жазады.
Жеке тапсырма.
«Кестені толтыр»
әдісі.
Кестеде сүйек атауы мен байланысу түрлері берілген. Қай
сүйек қай байланысу түріне жататындығын анықтау
қажет.
Жұптық тапсырма.
Әр жұп өзіне берілген тест тапсырмаларын
орындайды.
«Conker» сайтымен жасалған
тапсырмаларды жұп болып орындайды.
Топқа бөлу.
Оқушыларды «Гүлдер» әдісі арқылы топқа
бөлемін.
Топтық жұмыс.
Әр топқа 2
схемадан
таратып беремін. Бос орындарды толтырып, анықтама жазу
керек.
Оқушылар барлық материалдармен таныс болған соң, олардың
қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін қосымша сұрақтар
қойылады.
Оқушылар байланысу түрлері және оған қандай сүйектер
жататыны туралы қысқаша дәптерлеріне жазып
алады.
Оқушыларға кесте таратылады. Кестеде сүйек атауы мен
байланысу түрлері берілген. Қай сүйек қай байланысу түріне
жататындығын анықтау қажет.
Оқушылар өздерінің қасында отырған оқушымен жұп болып
тапсырма орындайды.
Оқушылар келіп гүлді таңдайды. Ыдыстағы суға салғанда гүл
ашылып, қай топта екені жазылып
тұрады.
Әр топқа 2
схемадан
таратып беремін. Бос орындарды толтырып, анықтама
жазады.
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға
белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері
таратылады.
Жарайсың!
Алға!
Тапсырма №1 Бағалау
критерийі Дескриптор Балл Сүйектердің байланысу түрлерін
анықтайды.
Қозғалмалы сүйекті
анықтайды.
Жартылай қозғалмалы
сүйекті анықтайды. Қозғалмайтын сүйекті
анықтайды.
1
1
1
Бағалау
критерийі Дескриптор Балл Сұрақтарға дұрыс жауап
береді. Буын мен оның маңызды элементтеріне
байланысты қойылған сұрақтарға жауап
береді.
2
Бағалау
критерийі Дескриптор Балл Бос орындарды
толтырады.
Байланысу түрлерін
дұрыс жазады.
Буын элементтерін
дұрыс бос орындарға жазады.
1
1
Биология 8
сынып -
Алматы “Атамұра” 2018
-
А.СоловьеваБ.Ибраимова
137-139 беттер.
3dmozaik | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

























