|
Бөлім: Ұрпақтар тәрбиесі |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.04.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1 Эпикалық, поэзиялық шығармадағы автор бейнесін анықтау. 7.2.3.1
Шығармадағы
көркемдегіш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 5 мин 6 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады. Сабаққа назар аударылады. Үй тапсырмасын пысықтау: - Балалар, тақырып дегеніміз не? - Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) - Қонақтың неше түрі бар? - Ерғабыл қарттың үйіне келген қонақтарды қонақ деуге бола ма? «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнын сұрақтар бойынша баяндайды. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны.... Дескриптор: Сұрақтар бойынша жауап береді. Шығарма мазмұны бойынша баяндайды. ҚБ
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Автор туралы қысқаша мәліметтер беріледі, Т.Әбдіков туралы ғалымдар пікірімен танысады. |
Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Өзін –өзі бағалау |
7-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
8мин
10 мин |
1-тапсырма. «Тақтамен бөліс» әдісі Сұрақ:
Мынадай жауаптар болуы мүмкін: ұлттық құндылықтарды дәріптеуші, аз сөзге көп мағына сыйдыра біледі т.б Кері байланыс. Оқушылар жазып болғаннан кейін, мұғалім олардың жазған кейбір сөздерін өздеріне бағыттап сұрақ қояды. Мысалы, «Неліктен «ұлттық құндылықтарды дәріптеуші» деп ойлайсыңдар?» – деген сияқты. Оқушылар әңгіменің мазмұнына сүйене отырып, жауап береді.
2-тапсырма Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жасап, шығармадағы автор бейнесін анықтау
3-тапсырма 3 топқа тапсырма беріледі.
1-топ.Әңгімеге композициялық талдау жасайды.
2-топ. Әңгіменің тілдік ерекшелігін анықтаңдар:
3-топ.. Әңгімедегі көркемдегіш құралдарды анықтаңдар:
4-тапсырма. «Мен жазушымын...» әдісі Үзіндіні жалғастырып, өзінің авторлық бейнесін ашып береді. -Келсейші,ей, жаман неме.Өзі қазақша білетін бе еді, Сапабекжан?-деп әлгі кемпір қапсағай сары жігітке қарады. Сапабек алдына келген баланың қысқа кекіліне қолын тигізіп: -Ептеп түсінеді,-деді. -Қой,қазақша үйретіңдер. -Алдымен анау отырған шешесі қазақша білмейді, қайта бұған кінә жоқ,-деп Сапабек қазақша білмейтініне риза болғандай күлімсіреп, ақ сары келіншегіне қарады.-Тома,мынаның бет-ауызы кір,жуындыршы,-дедеі орысшалап. (178б) Дескриптор: 1.Өзінің авторлық бейнесін анықтайды. 2. Жазушылық қабілетін дамытады. ҚБ
|
«Тақтамен бөліс» әдісі, автор бейнесін анықтайды, шығармашылық, жазушылық тұлғасын таниды.
Оқушылар жеке тапсырмалар орындайды.
Шығарма мазмұны бойынша көркемдегіш құралдарды анықтайды, талдау жүргізеді.
Оқушылар әр партаға бөліп берген кестемен жұптық жұмыс жүргізеді.
Оқушыларға үзінді беріліп, жеке жұмыс жүргізеді. Жазушылық қырын танытады. |
Өзін-өзі бағалау
ҚБ
|
Арман ПВ 7-сынып оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут
|
«Ең, ең, ең» әдісі Оқушылардан ауызша сұрауға болады. Ең оңай болған тапсырма... Ең ұнаған тапсырма... Ең қиын болған тапсырма. Үй тапсырмасы: « Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы » эссе жазып келу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Әбдіков "Қонақтар"
|
Бөлім: Ұрпақтар тәрбиесі |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.04.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1 Эпикалық, поэзиялық шығармадағы автор бейнесін анықтау. 7.2.3.1
Шығармадағы
көркемдегіш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 5 мин 6 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады. Сабаққа назар аударылады. Үй тапсырмасын пысықтау: - Балалар, тақырып дегеніміз не? - Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) - Қонақтың неше түрі бар? - Ерғабыл қарттың үйіне келген қонақтарды қонақ деуге бола ма? «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнын сұрақтар бойынша баяндайды. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны.... Дескриптор: Сұрақтар бойынша жауап береді. Шығарма мазмұны бойынша баяндайды. ҚБ
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Автор туралы қысқаша мәліметтер беріледі, Т.Әбдіков туралы ғалымдар пікірімен танысады. |
Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Өзін –өзі бағалау |
7-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
8мин
10 мин |
1-тапсырма. «Тақтамен бөліс» әдісі Сұрақ:
Мынадай жауаптар болуы мүмкін: ұлттық құндылықтарды дәріптеуші, аз сөзге көп мағына сыйдыра біледі т.б Кері байланыс. Оқушылар жазып болғаннан кейін, мұғалім олардың жазған кейбір сөздерін өздеріне бағыттап сұрақ қояды. Мысалы, «Неліктен «ұлттық құндылықтарды дәріптеуші» деп ойлайсыңдар?» – деген сияқты. Оқушылар әңгіменің мазмұнына сүйене отырып, жауап береді.
2-тапсырма Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жасап, шығармадағы автор бейнесін анықтау
3-тапсырма 3 топқа тапсырма беріледі.
1-топ.Әңгімеге композициялық талдау жасайды.
2-топ. Әңгіменің тілдік ерекшелігін анықтаңдар:
3-топ.. Әңгімедегі көркемдегіш құралдарды анықтаңдар:
4-тапсырма. «Мен жазушымын...» әдісі Үзіндіні жалғастырып, өзінің авторлық бейнесін ашып береді. -Келсейші,ей, жаман неме.Өзі қазақша білетін бе еді, Сапабекжан?-деп әлгі кемпір қапсағай сары жігітке қарады. Сапабек алдына келген баланың қысқа кекіліне қолын тигізіп: -Ептеп түсінеді,-деді. -Қой,қазақша үйретіңдер. -Алдымен анау отырған шешесі қазақша білмейді, қайта бұған кінә жоқ,-деп Сапабек қазақша білмейтініне риза болғандай күлімсіреп, ақ сары келіншегіне қарады.-Тома,мынаның бет-ауызы кір,жуындыршы,-дедеі орысшалап. (178б) Дескриптор: 1.Өзінің авторлық бейнесін анықтайды. 2. Жазушылық қабілетін дамытады. ҚБ
|
«Тақтамен бөліс» әдісі, автор бейнесін анықтайды, шығармашылық, жазушылық тұлғасын таниды.
Оқушылар жеке тапсырмалар орындайды.
Шығарма мазмұны бойынша көркемдегіш құралдарды анықтайды, талдау жүргізеді.
Оқушылар әр партаға бөліп берген кестемен жұптық жұмыс жүргізеді.
Оқушыларға үзінді беріліп, жеке жұмыс жүргізеді. Жазушылық қырын танытады. |
Өзін-өзі бағалау
ҚБ
|
Арман ПВ 7-сынып оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут
|
«Ең, ең, ең» әдісі Оқушылардан ауызша сұрауға болады. Ең оңай болған тапсырма... Ең ұнаған тапсырма... Ең қиын болған тапсырма. Үй тапсырмасы: « Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы » эссе жазып келу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


