Материалдар / "Табиғат ресурстарының көздері " БЖБ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Табиғат ресурстарының көздері " БЖБ

Материал туралы қысқаша түсінік
әріптестеріме көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қазан 2020
530
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі: ---------------

Пәні: жаратылыстану

Мектеп:

Күні:17.01 .2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Аманкельдиева Ақсауле

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Табиғат ресурстарының көздері БЖБ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.3.4.1. Табиғат ресурстарының қолданысын анықтау;

2.3.4.2. Табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша жіктеу

2.1.2.2. Бақылаудың басты белгілерін анықтау (мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже);

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар:

Табиғат ресурстарды таниды;

Оқушылардың басым бөлігі:

 Табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша жіктейді;

Кейбір оқушылар:

Табиғат ресурстарының қолданысын анықтайды;

Бағалау критерийлері

1.Табиғи ресурстардың қолданылу саласын анықтайды;
2.Табиғи және жасанды ресурстарды ажыратады;

Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.
мөлдір; аққыш


Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Адамға өмір сүру үшін қандай табиғат ресурстары қажет?
2.Өзен суы бастауын қайдан алады?

3.Су-қандай ресурс көзі?

4.Адамдар өсімдіктер мен жануарлардан қандай ресурстар алады?

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
сары-көмек қажет түсінбедім;

Алдынғы оқу

Табиғат ресурстары

Жоспар

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

Басталуы 5 минут





















Сабақтың ортасы:






























Сергіту сәті


Топқа бөлу

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты,дәл жауап береміз!

тапқырлығымызды көрсетеміз!

Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
1-тапсырма: ТЖ «Пікір білдір»

Дескриптор:

1.Табиғат ресурстарын атайды;

2. Күнделікті өмірде қай түрі жиі қолданылатынын анықтайды;

3. Адам өміріне қажетті ресурстарды атайды;

5. Бір-бірінің пікірін тыңдап, қорытындылайды;

КShape1 ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»


2-тапсырма: ЖЖ «Анықта»
«Су көздері», «Жер байлығы»

Дескриптор:

1. Табиғатта судың қайда кездесетінін атайды;

2.Фотосуреттерді пайдалана отырып,сұраққа жауап береді;
3.Табиғи ресурс көздеріне нелер жататынын анықтайды;
4.Табиғи ресурс көздерін топтарға бөледі;

5. Бірін-бірі толықтырады;

КShape2 ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Сергіту сәті

3-тапсырма: ҰЖ «Ойлан бөліс»

Shape3

Сен білесің бе?
Теңіз суы бағалы ресурс болып есептеледі. Одан көптеген пайдалы заттар алынады. Соның бірі-астұзы. Оны алу үшін теңіз суын арнайы хауыздарда буландырады. Тұз хауыздың түбіне тұнады, содан кейін оны тұзсорғышпен жинап алады. Қазақстанда Арал тұзын осылай өндіреді.










«Ойлан»
Қазақстан неліктен табиғат ресурстарына бай мемлекет?

Дескриптор:

1. Теңіз суының бағалы ресурс екенін біледі;

2.Тұздың қажеттілігі туралы әңгімелейді;

3.Қазақстанда қандай қазба байлықтар бар екенін атап айтады;

КShape4 ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»


Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары







































Іс-қимылмен көрсетеді.











Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Білім ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.


Үйге тапсырма: 50-51 бет оқу

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Барлықоқушылар:

Судың тіршілік

үшін маңызын

түсіндіретін болады;

Оқушылардың басым

бөлігі:

Топтық жұмысты

бірлесе орындайды

.Өз бетінше жұмыс

жасайды. Сұраққа

жауап береді;

Кейбір оқушылар:

Судың қасиеттерін

сипаттайды;


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Мадақтау арқылы, жұлдызша арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланыс. Дүниетану,АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма? Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімдіболдыма?

Мен берілген

уақытішінде

үлгердімбе? Мен

өзжоспарыма

қандайтүзетулер

енгіздімжəне

неліктен?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!