Бірінші кіші « Балапан»
тобындағы үйымдастырылған оқу қызметінің
конспектісі
Өткізу
күні: 26.11.2020. Тәрбиеші:Мендыбаева
У.Б
Білім беру саласы:
«Шығармашылық» Пән: Аппликация Өтпелі
тақырып: «Халық - өнердің қайнар
көзі. (музыкалық
аспаптар.»
Тақырыбы:
«Сылдырмақ»
Мақсаты:
1.Тәрбиелік: Тапсырманы орындау кезінде
дәлдікке тәрбиелеу.Ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
2.Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, тіл
байлығын , қол моторикасын дамыту.
3.Оқыту: Суреттер жасау арқылы
аппликацияға қызығушылық тудыруды жалғастырыңыз. Шеңбер пішінімен
таныстыру, сылдырмақ ойыншығы жайлы білімдерін
бекіту.
Педагогикалық
технологиялар: АҚТ, ойын
технологиясы,денсаулық
технологиясы.
Ресурстармен
қамтамасыз ету: үлестірмелі материалдар, сылдырмақтың суреті,
магнитті тақта, дайын пішіндер.
Ұйымдастырылған
оқу қызметінің барысы: 1. Үйыдастырушылық
кезең: - Қараңдаршы балалар, бізге
қуыршақ Айсұлу қонаққа келді, ол бізге сыйлықтар
әкеліпті.
Тосын
сәт: сылдырмақ салынған қорап
сылдырлайды.
-Бұл
не?
-Қорап (сиқырлы
қорап).
-Ішін ашып көреміз, іші толған
сылдырмақ.
2. Негізі
болімі :
Әңгіме: - Айсұлудың сендерге өтініші
бар. Қуыршақ Айсұлуға қонақтар
келуі керек, ол оларға сыйлық жасағысы келеді. Достары сылдырмақпен
ойнап көңіл көтергенді жақсы көреді екен. Сондықтан Айсұлу
сендерден сылдырмақ жасауға көмек сұрап
келіпті.
- Қуыршақ Айсұлуға
көмектесейік?
Балалардың назарын тақтадағы суреттерге аудрамын.
Сылдырмақтың кішкентай сәбилерге арналған ойншықтарының бірі
екендігін, сылдырмақ арқылы дыбыстарды, түстерді ажыратуға
болатындығын түсіндіремін.Сылдырмақтың дөңгелек пішінге ұқсап
келетінін көрсетемін. Дөңгелек пішініне түсінік беремін
( дөңгелектің бұрыштары болмайды, домалайды) - Ендеше
сылдырмақ жасауға кірісейік. Бірақ жұмысты бастамай тұрып серігіп
ойын ойнап алайық. Шеңберге тұрып, қуыршақ Айсұлумен ойнайық!
Сергіту сәті:
«Сылдырмақ»
Сылдырмақты алайық,
Ақырындап қағайық.
Жайлап
билеп көрейік,
Ырғағына
ерейік
Шақ-шақ-шақ,
Шақ-шақ-шақ.
Сылдырмақты алайық,
Қатты-қатты қағайық.
Күш
түсіре табанға,
Би
билейік табанда.
Тақ-тақ-тақ
Тақ-тақ-тақ.
(балалар әуенмен сылдырмақпен
ойнайды, оларды қол қимылымен
сүйемелдейді)
Көрсету: Қағаздың ортасына сылдырмақтың
жоғарғы бөлігін қоямыз.Ал астына сылдырмақтың таяқшасын
қоямыз.
3.
Қорытынды: -Балалар, бүгін бізге қонаққа
кім келді?
- Біз Айсұлуға не
істедік?
Айсұлу алғыс айтып қоштасады.
Балаларды мақтап, мадақтаймын. Көрме
ұйымдастырамыз.