|
Тақырыбы: Уақытты анықтаймын |
Мектеп: Қ.Мырзалиев атындағы орта мектеп |
|
|
Күні: 30.11.1 7.ж |
Мұғалімнің аты-жөні Мағзомова |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Шамалар және олардың бірліктері |
|
|
№48 сабақтың тақырыбы |
Уақыт. Уақытты анықтаймын. |
|
|
Оқу мақсаттары |
2.1.3.5.Уақытты циферблат бойынша анықтау: сағат жəне минут. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: • уақытты сағат бойынша анықтайды (сағат, минут). |
|
|
Көпшілік оқушылар: • уақытты сағат бойынша секундқа дейін дəлдікпен анықтайды. |
||
|
Кейбір оқушылар: • сағаттардың əртүрлі түрлерін пайдалана отырып, уақытты атайды. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: • орындалатын амалдарды, ауызша есептеулерді түсіндіруді. Пəндік лексика жəне терминология. Сағат, минут, уақыт. |
|
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Сағат _ сағат, _ минут, _ секундтыкөрсетіптұр. |
||
|
Жазу. Сағат _ сағат, _ минут, _ секундтыкөрсетіптұр. |
||
|
Тірек білім |
Уақыт, циферблат, сағат тілі, минут тілі. |
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
0–6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Сауал тастамақ. - Уақыт деген не? - Уақытты көруге, естуге, ұстап көруге бола ма? - Ол бар ма? (Бізді қоршаған əлемде барлық оқиғаларуақытпен жылжиды!) Уақыт əрқашан қозғалыста болады. Ол бір сəтке де тоқтамайды! - Уақыт қандай бағытта жылжиды? (Əрқашан тек бірбағытта – өткен шақтан болашаққа қарай.) - Уақытты артқа жылжытуға, ұстап қалуға немесе тоқтатуға бола ма? - Сағаттың қандай тілдері бар? - Олар қалай аталады? - Олардың арасында қандай айырмашылық бар? - Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? - Неше минут өтті? Сабақтың мақсатын қоюға мүмкіндік беретін проблемалықжағдаяттуындайды. |
Роликфильм |
|
7-12минут |
Сағат – время –taim |
Сағат
|
|
12-20минут
|
Жаңаны ашу. Оқушылар сағаттың сағаттық (қысқа) жəне минуттық(ұзын) тілдерімен таныс. Оқушылар көбейтукестесімен, жеке алғанда 5-ке көбейтумен танысболмағандықтан мұғалім олардан циферблаттағы бірұсақ бөлік (1 минут) қандай уақыт аралығына сəйкескелетінін сұрауы қажет. Өзіндік жұмыс Рим және араб (кәдімгі) цифрлары жазылған карточкаларды жұптап қос.
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Бағалау: Жарайсың!3 Жұптық жұмыс. Сағат тілдерін көрсетілген уақытқа сәйкес орналастыр. 13сағ 00мин; 15сағ 30мин;7сағ 45мин; 2сағ 25мин;6сағ 35мин;20 сағ 50 мин. Бағалау: Шапалақтау3 Сергіту сәті. Тик-так әуені |
Оқулық, дəптер. |
|
21-35 минут
|
Жаңаны қолдану. Топтық жұмыс. 1-қатар: Есепті шығар: Мөлдірдің мектепке дейінгі жолына 25минут уақыт кетеді. Ал Санжар Мөлдірден 8 минут артық жүреді. Санжар мектепке дейін неше минут жүреді? Мөлдір – 25 минут Санжар -? 8 минут артық Шешуі: 25+8=33 Жауабы: Санжар мектепке дейін 33 минут жүреді. 2- қатар: «Синквинг» немесе «Бес жолды өлең»
3- қатар: «Гексафлексагон.» 5 рет айналдыру арқылы сандардың көмегімен уақытты анықтау. Мысалы: 9,10=9 сағ10мин 23,24=23сағ24мин 18,13=18сағ13мин Топтар бір-бірін текше арқылы бағалайды. «Тарси» әдісі. 1-қатар: 2-қатар: 3-қатар: 11-9=2 14-8=6 9+5=14 14-7=7 12-8=4 13-5=8 8+4=12 5+8=13 12-7=5 14-6=8 11-6=5 9+4=13 |
|
|
35-40 минут |
Үйге тапсырма: №4 34бет. Кері байланыс:Қарау. (Оқушылар маған, мен оқушыларға) Текше арқылы кері байланыс беру (жасыл -өте жақсы, қызыл- көңілімнен шықпады) Рефлексия.
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АҚТ-мен байланыс Құндылықтар мен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
А,А+ оқушылар берілген ойды жалғастыру. |
Жетістік критерийлері арқылы. |
Құндылықтарды дарыту: ынтымақтастық, құрмет. Пәнаралық байланыс: қазақ тілі. АҚТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі. Тәрбиелік мәні: кітап оқуға құштарлық сезімге баулу. |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызңа қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2 Қандай екі нәрсе сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәулік математика
Тәулік математика
|
Тақырыбы: Уақытты анықтаймын |
Мектеп: Қ.Мырзалиев атындағы орта мектеп |
|
|
Күні: 30.11.1 7.ж |
Мұғалімнің аты-жөні Мағзомова |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Шамалар және олардың бірліктері |
|
|
№48 сабақтың тақырыбы |
Уақыт. Уақытты анықтаймын. |
|
|
Оқу мақсаттары |
2.1.3.5.Уақытты циферблат бойынша анықтау: сағат жəне минут. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: • уақытты сағат бойынша анықтайды (сағат, минут). |
|
|
Көпшілік оқушылар: • уақытты сағат бойынша секундқа дейін дəлдікпен анықтайды. |
||
|
Кейбір оқушылар: • сағаттардың əртүрлі түрлерін пайдалана отырып, уақытты атайды. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: • орындалатын амалдарды, ауызша есептеулерді түсіндіруді. Пəндік лексика жəне терминология. Сағат, минут, уақыт. |
|
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Сағат _ сағат, _ минут, _ секундтыкөрсетіптұр. |
||
|
Жазу. Сағат _ сағат, _ минут, _ секундтыкөрсетіптұр. |
||
|
Тірек білім |
Уақыт, циферблат, сағат тілі, минут тілі. |
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
0–6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Сауал тастамақ. - Уақыт деген не? - Уақытты көруге, естуге, ұстап көруге бола ма? - Ол бар ма? (Бізді қоршаған əлемде барлық оқиғаларуақытпен жылжиды!) Уақыт əрқашан қозғалыста болады. Ол бір сəтке де тоқтамайды! - Уақыт қандай бағытта жылжиды? (Əрқашан тек бірбағытта – өткен шақтан болашаққа қарай.) - Уақытты артқа жылжытуға, ұстап қалуға немесе тоқтатуға бола ма? - Сағаттың қандай тілдері бар? - Олар қалай аталады? - Олардың арасында қандай айырмашылық бар? - Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? - Неше минут өтті? Сабақтың мақсатын қоюға мүмкіндік беретін проблемалықжағдаяттуындайды. |
Роликфильм |
|
7-12минут |
Сағат – время –taim |
Сағат
|
|
12-20минут
|
Жаңаны ашу. Оқушылар сағаттың сағаттық (қысқа) жəне минуттық(ұзын) тілдерімен таныс. Оқушылар көбейтукестесімен, жеке алғанда 5-ке көбейтумен танысболмағандықтан мұғалім олардан циферблаттағы бірұсақ бөлік (1 минут) қандай уақыт аралығына сəйкескелетінін сұрауы қажет. Өзіндік жұмыс Рим және араб (кәдімгі) цифрлары жазылған карточкаларды жұптап қос.
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Бағалау: Жарайсың!3 Жұптық жұмыс. Сағат тілдерін көрсетілген уақытқа сәйкес орналастыр. 13сағ 00мин; 15сағ 30мин;7сағ 45мин; 2сағ 25мин;6сағ 35мин;20 сағ 50 мин. Бағалау: Шапалақтау3 Сергіту сәті. Тик-так әуені |
Оқулық, дəптер. |
|
21-35 минут
|
Жаңаны қолдану. Топтық жұмыс. 1-қатар: Есепті шығар: Мөлдірдің мектепке дейінгі жолына 25минут уақыт кетеді. Ал Санжар Мөлдірден 8 минут артық жүреді. Санжар мектепке дейін неше минут жүреді? Мөлдір – 25 минут Санжар -? 8 минут артық Шешуі: 25+8=33 Жауабы: Санжар мектепке дейін 33 минут жүреді. 2- қатар: «Синквинг» немесе «Бес жолды өлең»
3- қатар: «Гексафлексагон.» 5 рет айналдыру арқылы сандардың көмегімен уақытты анықтау. Мысалы: 9,10=9 сағ10мин 23,24=23сағ24мин 18,13=18сағ13мин Топтар бір-бірін текше арқылы бағалайды. «Тарси» әдісі. 1-қатар: 2-қатар: 3-қатар: 11-9=2 14-8=6 9+5=14 14-7=7 12-8=4 13-5=8 8+4=12 5+8=13 12-7=5 14-6=8 11-6=5 9+4=13 |
|
|
35-40 минут |
Үйге тапсырма: №4 34бет. Кері байланыс:Қарау. (Оқушылар маған, мен оқушыларға) Текше арқылы кері байланыс беру (жасыл -өте жақсы, қызыл- көңілімнен шықпады) Рефлексия.
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АҚТ-мен байланыс Құндылықтар мен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
А,А+ оқушылар берілген ойды жалғастыру. |
Жетістік критерийлері арқылы. |
Құндылықтарды дарыту: ынтымақтастық, құрмет. Пәнаралық байланыс: қазақ тілі. АҚТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі. Тәрбиелік мәні: кітап оқуға құштарлық сезімге баулу. |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызңа қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2 Қандай екі нәрсе сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
шағым қалдыра аласыз
















