Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Адамгершілік – асыл қасиет |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы тірек мектебі (ресурстық орталық) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Копбосынова Ж.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынов «Егіннің бастары» өлеңі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу Т\Ж 5.3. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің образын салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырып аясында өз көзқарасын білдіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерилері |
Шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекетін анықтайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әрекет пен портрет негізінде кейіпкердің образына талдау жасайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты терминдер Портрет, образ,тағзым ету, қайран калу, шекірейіп қарау, сорайған қарасы, тәкаппар, балау, теңгермеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар 1. Не себепті өлең "Егіннің бастары" деп аталады? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Жас ұрпақты қайырымдылыққа, жанашырлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу, жаман әдеттен жирендіру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
А. Байтұрсынов туралы білетінімен байланыстырамын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Топқа егін алқабында өсетін дақылдар арқылы бөлу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сурет арқылы -Балалар, қандай суреттер көріп тұрық - Осы суреттердің бір-бірімен қандай байланысы бар? - Бірінші суретте бидай, одан кейін бидайдың өңделген түрі ұн, үшіншісінде ұннан жасалған ас атасы- нан және ұннан жасалған тағамдар. - Осы суреттегі ұн және ұннан жасалған тағамдар неден шыққан? |
Суреттер Акт "Ой шақыру" әдісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 14 минут 3 минут 3 минут 6 минут 6 минут |
Өлеңді мәнерлеп оқиды «Түртіп алу» әдісі Балалар өлеңді оқи отырып кейіпкердің іс-әрекетін түртіп алады «Карусель» әдісі Мұғалім «Егіннің бастары» өлеңі бойынша маңызды екі сұрақ дайындайды:
Оқушылар сұрақтарды алдымен жұпта талқылайды. Жұптар сағат тілі бойынша дайындаған сұрақтарымен ауысады. Жауаптары тыңдалған соң, жұптар бір-біріне комментарий жүргізеді:
аапбалабала автор 1- тапсырма Т.Ж.
Кейіпкерлердің портретін топтастырыңдар
Мысал өлеңді оқып отырып түртіп алған кейіпкер іс-әрекетін жазыңдар 2 топ
Портреті мен іс-әрекетін анықтап алғаннан кейін кейіпкерлердің өмірдегі образын ашыңдар 3 топ 3
Дескриптор:
2 -тапсырма Ж.Ж. Кімнің сөзі екенін табыңдар
Дескриптор:
3- тапсырма Ж.Ж. Кейіпкерлерді салыстырыңдар
Дәні жоқ егіннің басы
Дәні бар егіннің басы
Дескриптор:
4- тапсырма Т.Ж. Кейіпкерлердің образына талдау жасаңдар
Дескриптор:
5 тапсырма Ж. «Егіннің бастары» өлең жолдарына өз тұжырымдамаларыңды жазыңдар
Дескриптор:
6-тапсырма Ж.
Дескриптор:
|
Оқулық Акт
«Кейіпкер әлемі»
Акт Флипчарт
«Топтастыру»
Бас бармақ арқылы бағалау
«Семантикалық кесте» әдісі
Үлестірмелі қағаз
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау
"Венн диаграмма" әдісі А4 қағаз
Бас бармақ арқылы бағалау
«Концептуалды кесте» Мадақтау арқылы бағалау
АКТ «Екі түрлі түсініктеме күнделігі»
Бас бармақ арқылы бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 5 минут |
Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы
Бағалау мадақтау сөздер арқылы (Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!) Бас бармақ арқылы
Үй тапсырмасы: Өлеңді жатқа айту; «Тәкаппарлық деген не?» ойтолғау жазу
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша мәлімет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? |
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Барынша қолдау Кейіпкелерді сәйкестіріңдер
Орташа қолдау Кейіпкерлердің образын талдаңдар
Қолдау аз Кейіпкерлердің образын талдаңдар
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|