Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Мырзалиева Н |
||
|
Күні: |
29.02.2024ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы(есептер шығару) |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйым дас Тыру 5мин |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы тақырыптарын қарастырамыз а) Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. ә)Сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу. 1 және 2 сандар арқылы (жасырылған) топқа бөлінеді. І топ: үшбұрыштар ; ІІ топ: трапеция. Топ басшысы сайланып, өзін- өзі бағалау, кері, байланыс парақшалар тарқатылады. Үй тапсырмасын қорытындылау
«Кім жылдам»ширату сұрақтар
|
Амандасады І.Ұйымдастыру кезеңі. «Қан қызы» әдісі арқылы екі топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. «Жұптық әдісі» арқылы үй тапсырмасын тексеру. Дұрыс жауапқа 2 балл Әрбір жауапқа 1 балл |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
Негізгі бөлім 10 |
Трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табу; Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу; Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу; Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу. |
1)
мұндағы AD және BC трапецияның табандары, ал BH - биіктігі.
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
Бекіту тапсырмасы 25мин |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Оқулықпен жұмыс.
Есеп 1. Егер трапецияның орта сызығы 13 см, ал биіктігі 7 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 2. Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы 12 см, ал табанындағы бұрышы 300 болса, ауданы неге тең? Есеп 3. Егер трапецияның табандары 11 см және 28 см, ал биіктігі — 24 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 4. Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын та «Кім жылдам» Бос орынды толтыр
|
Жеке жұмыс «Аквариум » әдісін қолдану арқылы есептер шығару. |
Дескриптор: -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; -трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табады; -трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бүрышы арқылы табады; -трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табады.
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
|
|
Жеке жұмыс |
Жеке оқушымен жұмыс. Сурет бойынша ауданын тап.
|
Тапсырманы орындайды. |
-сызбасын сызады - -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; |
Парақша лар |
|
5мин |
Бүгінгі сабақта: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Мырзалиева Н |
||
|
Күні: |
29.02.2024ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы(есептер шығару) |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйым дас Тыру 5мин |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы тақырыптарын қарастырамыз а) Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. ә)Сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу. 1 және 2 сандар арқылы (жасырылған) топқа бөлінеді. І топ: үшбұрыштар ; ІІ топ: трапеция. Топ басшысы сайланып, өзін- өзі бағалау, кері, байланыс парақшалар тарқатылады. Үй тапсырмасын қорытындылау
«Кім жылдам»ширату сұрақтар
|
Амандасады І.Ұйымдастыру кезеңі. «Қан қызы» әдісі арқылы екі топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. «Жұптық әдісі» арқылы үй тапсырмасын тексеру. Дұрыс жауапқа 2 балл Әрбір жауапқа 1 балл |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
Негізгі бөлім 10 |
Трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табу; Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу; Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу; Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу. |
1)
мұндағы AD және BC трапецияның табандары, ал BH - биіктігі.
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
Бекіту тапсырмасы 25мин |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Оқулықпен жұмыс.
Есеп 1. Егер трапецияның орта сызығы 13 см, ал биіктігі 7 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 2. Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы 12 см, ал табанындағы бұрышы 300 болса, ауданы неге тең? Есеп 3. Егер трапецияның табандары 11 см және 28 см, ал биіктігі — 24 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 4. Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын та «Кім жылдам» Бос орынды толтыр
|
Жеке жұмыс «Аквариум » әдісін қолдану арқылы есептер шығару. |
Дескриптор: -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; -трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табады; -трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бүрышы арқылы табады; -трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табады.
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
|
|
Жеке жұмыс |
Жеке оқушымен жұмыс. Сурет бойынша ауданын тап.
|
Тапсырманы орындайды. |
-сызбасын сызады - -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; |
Парақша лар |
|
5мин |
Бүгінгі сабақта: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
шағым қалдыра аласыз

















