Материалдар / Үйде оқыту 9 сынып

Үйде оқыту 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
тақырыптық, сабақ жоспар үйде оқыту бойынша
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Ақпан 2021
12854
33 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бекітемін Келісемін ӘБ отырысында

Мектеп директоры Мектептің оқу ісі қаралды:

_____________________ жөніндегі орынбасары: ӘБ жетекшісі:

«___» ______________ ______________________ ____________________

«___» _______________ Хаттама № 1_____________







Үйде білім алушының

КҮНТІЗБЕЛІК-ТАҚЫРЫПТЫҚ ЖОСПАРЫ


Мұғалім: Рахимбаева Нургуль Турсынгалиевна


Облыс, қала, аудан, ауыл: ШҚО Жарма ауданы Әуезов кенті

Мектеп: «Бақыршық орта мектебі»КММ


Сынып: 9б


Пән: География




2020-2021 оқу жылы

9-сыныпқа арналған «География» оқу пәнінің базалық мазмұны:

1) Қазақстан табиғаты мен табиғи ресурстары. Табиғи ресуртстарының алуан түрлілігі. Тегіс беті мен пайдалы қазбалар. Климат, оның жерді өңдеуге ықпалы. Су көздері. Қазақстанның өсімдіктері және жануарлар әлемі. Жер ресурстары; 2) Қазақстан тұрғындары; 3) Қазақстан шаруашылығына жалпы шолу.шаруашылықтың жетекші салалары: өнеркәсіп, ауылшаруашылығы, көлік. Өнеркісіп орындарының түрлері. Ауылшаруашылығы. Ауылшаруашылығының негізіг салалары, түрлері. Көлік, көлік түрлері; 4) Қазақстанның экономикалық аудандарының географиясы. Экономикалық аудан туралы түсінік. Орталық Қазақстан. Батыс Қазақстан. Солтүстік Қазақстан. Оңтүстік Қазақстан Шығыс Қазақстан. Географиялық орналасуы. Табиғи аймақтары, қойнау байлығы. Қалалары; 5) өз облысының географиясы. Картадағы орналасуы, шекарасы. Тегіс беті мен пайдалы қазбалар. Табиғат жағдайының ерекшелігі. Өсімдіктер және жануарлар әлемі. Тұрғындары. Шаруашылық сипаты. Көлігі. 28. Оқыту мақсаттарының жүйесі. Бағдарламада күтілетін нәтижелер түрінде әр бөлімше үшін берілген оқыту мақсаттары қамтылған. 29. Мұғалім әр бөлімшенің мақсаттарын жүзеге асыру кезектілігіне өзгерістер енгізу, сондай-ақ білім алушылардың мүмкіндіктерін ескере отырып, оқушылар хабарлайтын географиялық мәліметтердің тереңдігі мен көлемін реттеу құқығына ие.



















«География» пәні бойынша күнтізбелік тақырыптық жоспар

9-сынып

аптасына 1 сағат, жылдық 34 сағат


Тақырыптар

Оқу мақсаттары

Сағат саны

Мерзімі

Ескерту

1-тоқсан





4.1 Халық географиясы



1

Қазақстан халқының ұлттық және діни құрамы.

9.4.1.1 Қазақстан халқының ұлттық және діни құрамын анықтайды

1



2


3


4

Дүниежүзі халқының миграциясы.

Қазақстандағы халықтың миграциясы.

Миграциялық саясат

9.4.1.2 дүниежүзі халқы көші-қонының басты бағыттарын, себеп-салдарын түсіндіреді

9.4.1.3 Қазақстандағы көші-қон үдерістерін талдап, басты бағыттарын анықтайды

9.4.1.4 көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады

1


1


1



5

Еңбек ресурстарының сандық және сапалық құрамы

9.4.1.5 қазақстандық көрсеткіштерді басқа елдердің көрсеткіштерімен салыстыру негізінде еңбек ресурстарының сандық, сапалық құрамына баға береді

1




6

Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты

9.4.1.6 Қазақстанның демографиялық жағдайын талдап, демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады

1



7

8

Елді мекендердің жіктелуі;

Елді мекендердің функционалды зоналары;

9.4.1.7 Қазақстандағы елді мекендерді жіктейді

9.4.1.8 елді мекендердің түрлері мен функционалдызоналарын сипаттайды

1


1



9



10

Қазақстандағы ойконимдер;

Қазақстанда елді мекендердің проблемалары

9.4.1.9 Қазақстандағы ойконимдерді жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транскрипциясын үш тілде ұсынады

9.4.1.10 Қазақстанның елді мекендерінің проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады

1


1



11


12

Урбандалу үдерісі

Қазақстанда урбандалу үдерісіне баға беру


9.4.1.11 урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын ұсынады

9.4.1.12 Қазақстандағы урбандалу үдерісіне баға береді

1


1



5.1 Табиғи ресурстар



13

Қазақстанның табиғи-ресурстық потенциалы

9.5.1.1 Қазақстанның табиғи-ресурстық әлеуетін бағалайды

1



14

Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері

9.5.1.2 Қазақстанда жекелеген табиғи ресурстардыөңдеу технологиясын сипаттап, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды

1



15


16


17

Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері

Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері

Тұрақты даму

9.5.1.3 табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлерінтоптастырады



9.5.1.4 тұрақты дамудың белгілері мен бағыттарынсипаттайды

1

1



1




18



19

Қазақстанда табиғатты пайдаланумен байланысты проблемалар


9.5.1.5Қазақстанда табиғатты пайдалану проблемаларын анықтап, шешу жолдарын ұсынады.

9.5.1.6 жергілікті компонент негізінде табиғатты пайдалануға байланысты зерттеу жүргізеді


1


1




5.2 Әлеуметтік-экономикалық ресурстар



20

Ғылыми-техникалық революция үдерісі, бағыттары

9.5.2.1 ғылыми-техникалық революция үдерісін, даму бағыттарын талдайды

1



21



22

Адам әлеуеті даму индексінің көрсеткіштері

Қазақстанда адамдық капиталды дамыту

9.5.2.2 қазақстандық компонентті қосымша қамтунегізінде адам әлеуетінің даму индексі көрсеткіштерін анықтап, елдерді салыстырады

9.5.2.3 Қазақстанда адам капиталының сапасын арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді

1



1



23




24

Қазақстанның индустриялы-инновациялық даму бағыттары;

Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымы;

9.5.2.4 Қазақстанның индустриялық-инновациялықдаму бағыттарын анықтап, болжам жасайды

9.5.2.5 Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымының жағдайын талдап, дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлейді


1


1



25

Қазақстан аймақтары инфрақұрылымының даму деңгейі


9.5.2.6 Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымынталдап, проблемаларды шешу жолдарын ұсынады

1



5. Экономикалық география

5.3 Дүниежүзілік шаруашылықтың салалық және аумақтық құрылымы



26


27

Қазақстан шаруашылығының салалары;

Қазақстанның экономикалық аудандарының шаруашылық салалары мен мамандануы;

9.5.3.1 Қазақстан шаруашылығы салаларын жоспарбойынша сипаттайды

9.5.3.2 Қазақстанның экономикалық аудандарыныңшаруашылық салаларын анықтап, мамандануын түсіндіреді


1


1




5. Экономикалық география

5.4 Дүниежүзілік шаруашылықтың даму үрдістері мен көрсеткіштері



28


29



30


Дүниежүзілік шаруашылықтың субъектілері

Халықаралық географиялық еңбек бөлінісі

Халықаралық экономикалық қатынастар түрлері

9.5.4.1 дүниежүзілік шаруашылықтың субъектілерін сипаттайды

9.5.4.2 халықаралық географиялық еңбек бөлінісінің мәнін анықтайды

1

1




1



9.5.4.3 халықаралық экономикалық қатынас түрлерін жіктеп, сипаттайды

31



Дүниежүзілік шаруашылықтың даму көрсеткіштері

9.5.4.4 дүниежүзілік шаруашылықтың даму көрсеткіштерін сипаттайды:жалпы ішкі өнім, жалпы ұлттық өнім оның ішінде жан басына шаққанда

1



32


Дүниежүзілік шаруашылықтың даму модельдері мен аумақтық құрылымы

9.5.4.5 дүниежүзілік шаруашылықтың модельдері мен аумақтық құрылымын талдайды

1



33



34

Дүниежүзілік шаруашылықтың даму үрдістері;

тжб

9.5.4.6 дүниежүзілік шаруашылықтың даму үрдістерін талдайды


1


1





Сабақ №1

Сынып: 9

Тақырыбы: Халықтың ұлттық және діни құрамы

Мақсаттары:

Білімділік. Этнография, диаспора, этнос ұғымдарына түсінік беру, Қазақстан халқының ұлттық және діни құрамы көзқарастарын қалыптастыру. Қазақстан халықтарының Ассамблеясы мен ұлттық мәдени орталықтарының маңызы туралы айту. Қазақстан Республикасы – зайырлы мемлекет екендігі туралы көзқарастарын қалыптастыру.

Дамытушылық. Қазақстанның халықтың ұлттық және діни құрамын карта бойынша сипаттау арқылы білімдерін тереңдету.

Тәрбиелік. Өз отаны туралы білімдерін тереңдете келе, отансүйгіштік қасиеттерін артыру, географиялық мәдениетке тарту.

Сабақ түрі: жаңа тақырып

Сабақты үйымдастыру формасы: фронтальді

Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап

Құрал-жабдықтар: Қазақстанның саяси-әкімшілік картасы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңде-рі

Мұғалімнің іс-әрекеті

1.Ұйымдасты-ру кезеңі

(3 мин)

Оқушымен амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын тексеру.

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

(10+1-2 мин)

Оқушыға өткен курстар бойынша сұрақтар қою арқылы білімдерін тексереді.

Қазақстан халқы жас құрамына қарай қалай бөлінеді?

Еңбек ресурсының негізгі үш құрамдас б

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ