Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үйкеліс күші.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қолданбалы курс |
Мектеп: «№220 орта мектебі» КММ |
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Мұстафаев Болат |
|
СЫНЫП:10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы |
Үйкеліс күші. |
|||||||||||||||
Оқу мақсаттары: |
Тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін сипаттау; Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру |
|||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Үйкеліс күшін ажыратады,түрлерін сипаттайды.Техникада үйкеліс әрекетін ескеру жайлы мағлұмат алады. Басым бөлігі: Тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерінің ажырата біледі. Кейбір оқушылар: Тақырыпты өзге пәндермен байланыстырады, ағылшын,орыс тілдерінде терминдердің балама аудармаларын қолданады |
|||||||||||||||
Бағалау критерийі: |
Тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін ажыратады Үйкеліс күшінің түрлерін сипаттайды және салыстырады Өмірдегі қолданысына мысалдар келтіреді |
|||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
Пәндік терминдер бойынша сөздік:
|
|||||||||||||||
Құндылықтар: |
6. тарихтың мәдениет пен тілдің бір тұтастығы |
|||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
ағылшын, математика |
|||||||||||||||
Алдыңғы білім: |
Жердің жасанды серіктері |
|||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақ басы
5 мин
|
І.Ұйымдастыру:Сәлемдесу. Домалау, сырғанау, тыныштық сөздері жазылған жасыл, қызыл, сары стикерлерді оқушыларға таңдату арқылы І, ІІ, ІІІ топқа бөлінеді және топ басшылары сайланады. ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру «Шаттық шеңбері» арқылы бір-бірінің жаксы қасиеттерін айтады. ІІІ.Үй жұмысын тексеру.(жеке жұмыс, топтық жұмыс) Сұрақ-жауап.«Миға шабуыл»әдісі арқылы білімдерін еске түсіру 1.Дененің салмағы дегеніміз не? 2.Денеге әрекет ететін ауырлық күші оның арсындағы қатынасты түсіндір 3.Қандай жағдайда дене салмақсыздық күйде болады? 4.Күштің түрлерін ата,және оған анықтама бер 5.Деформацияға мысал келтір 6.Адам баласының өмірі үшін күш және оның түрлерінің маңызы қанша? Топтық жұмыс: Формулалар сайысы: Қиып алынған әріптерден формулалар құрастыру. Қ.Б : «Бас бармақ» әдісі арқылы |
Түрлі стикерлер
Қиып алынған әріптер |
||||||||||||||
Сабақ ортасы
30 мин
|
«Ой туғызу»: Күш
Алақанымыз неге кедір-бұдыр ? Ол қандай қызмет атқарады ? Үйкеліс ненің әсерінен пайда болады ? Мәтінді оқи отырып төмендегі сұрақтарға жауап береміз Қ.Б: (смайликтер беру) |
Кескінделген слайд №1 |
||||||||||||||
«Блум таксономиясы»Үйкеліс күші туралы мәтінді оқи отыра кестені толтырыңыздар: Тапсырма №1
Қ.Б: Топтар жауап кестесімен алмасады, бірін-бірі бағалайды.(фишка тарату) |
Концептуалдық кесте
|
|||||||||||||||
Сергіту сәті: «Үйкеліс күші» тақырыбынан термин сөздерді үш тілде айту дене қимылдарын жасау. |
|
|||||||||||||||
Тапсырма №2: Балама тест. (жеке жұмыс) Бір дене екінші дене бетімен қозғалған кезде пайда болатын күш үйкеліс күші болама? Иә Жоқ Үйкеліс күшінің модулі тығыздық күшінің модуліне пропорциналма? Иә Жоқ Үйкеліс күшінің өлшем бірлігі 1 Н болып өрнектелеме? Иә Жоқ Қ.Б: (смайликтер)Әр оқушы тестерін дұрыс жауапқа қарап түзету жасайды. |
Тест Таратпа материал
|
|||||||||||||||
Тапсырма № 2: Кестені толтыру: ( топтық жұмыс )
|
Таратпа материал |
|||||||||||||||
Сабақтың соңы
5 мин
|
Үйге тапсырма: |
|
||||||||||||||
Кері байланыс:
|
Б.Б.Б кестесі
|
|||||||||||||||
Рефлексия: Бағдаршам әдісі.
|
Бағдаршам суреті |
|||||||||||||||
Саралау, қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар жоспарлайсыз? |
Бағалау –оқушылардың білімін қалай тексересіз |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелерін сабақ барысында сақтау |
||||||||||||||
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша керекті мәліметтер мен формулаларды дәптерге түсіреді Кейбір оқушылар Өмірмен байланыстыра өзге де мысалдар келтіреді |
Өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау кезінде «смайликтер, фишкалар» беру оқушылардың әр кезеңдегі іс-әрекеттерін бағалауда тиімді болады. Ең көп смайлик, фишка жинаған оқушыны анықтау өзгелердің өздігінен реттелуіне мүмкіндік берді. |
Ағылышын тілі, ауыз әдебиеті, математика пәндерінен алған білімдерін қолданады, күнделікті өмірмен байланыстыра диалогке түсті. Оқушы денсаулығын сақтау мақсатында физминутка жасалып, өздерін партада тік ұстап отыруларына нұсқау берілді. |
||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсатына жетуде қолданған әдістер оқушылардың белсенділігін артыруға жұмыс жасады.Өмірден мысалдар келтіру қызықты болды. |
Оқу мақсаттары толығымен ашылды . Келесі сабақта өзін-өзі бағалау әдіс-тәсілдерін қолдану арқылы тақырып бойынша білімдерін нақтылау қажет. |