Материалдар / Ұлттар достығы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ұлттар достығы

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім бағдарламасы аясында жазылған ҚМЖ жас мамандарға көмек ретінде ұсынылып отыр
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Маусым 2019
1350
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


САБАҚ: 1-2

Мектеп: Шақаман жалпы орта білім беретін мектебі КММ

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Маширбаева Лазатия Саматовна

Сынып: 7 а

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Ұлттар достығы- басты байлығымыз

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

7.Т/А. Әлеуметтік- қоғамдық, оқу- еңбек тақырыптарына байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас, жаңалық, ән, көркем әдеби шы,армалардан үзінді) автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талдау

Сабақтың мақсаттары:

Тақырыпты ашуға байланысты қойылған сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ашық жеткізеді, мәтінмен танысып, мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

Әлеуметтік- қоғамдық, оқу- еңбек тақырыптарына байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас, жаңалық, ән, көркем әдеби шы,армалардан үзінді) автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талдайды;

Мәтін бойынша «Қос жазба күнделігін» толтырады, мақал- мәтелдердегі есімшенің қалай жасалып тұрғанын айтады, «Халықтар достығы» тақырыбында диалог құрастырады

Бағалау критерийлері:

  • Тақырыпты ашуға байланысты қойылған сұрақтарға жауап бере алады;

  • Өз ойларын ашық жеткізе алады;

  • Мәтінмен танысып, мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады;

  • Әлеуметтік- қоғамдық, оқу- еңбек тақырыптарына байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас, жаңалық, ән, көркем әдеби шы,армалардан үзінді) автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талдай алады;

  • Мәтін бойынша «Қос жазба күнделігін» толтыра алады;

  • Мақал- мәтелдердегі есімшенің қалай жасалып тұрғанын айта алады;

  • «Халықтар достығы» тақырыбында диалог құрастыра алады;

Тілдік құзіреттілік

Пәнге қатысты сөздік қорлар мен терминдер:

Ассамблея, ұлт өкілдері, сүйіспеншілік, ұлттар достастығы.

Сабақта қамтылатын құндылықтар

«Мәңгілік ел» идеясының «Зайырлы қоғам және рухани байлық» құндылығының негізінде оқушыларды патриотизмге, адамгершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Дүниежүзі тарихы, әдебиет

Алдыңғы білім

Нәтиже сабақ

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Сабақтың басы

5 мин




















Үй тапсырмасын сұрау

5 мин





Жаңа сабақ

25 мин














Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

  • Амандасу

  • Кезекшімен жұмыс жүргізу

  • Психологиялық ахуал

Көтеріңкі көңіл-күй орнату үшін «Мен өз елімді сүйемін» тренингі

Егер сіздің досыңыз болса, көршіңіздің басын сипаңыз;

Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз;

Егер сіз иттерді жақсы көрсеңіз, көршіңізді құшақтаңыз;

Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды соғып, құстарша қанат қағыңыз;

Еге сіз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз;

Егер сіздер Отаныңызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар.

лай болса, Қазақстандағы ұлттар достығы жасай берсін!

«Таңдамалы оқушы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

Үйге: 1,3-тапсырма

  • 1- тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.

1. Қазақстанда қанша ұлт тұрады?

2. Сен тұратын аймақта қанша ұлт өкілдері бар?

3. Олардың Қазақстанға қалай келгені туралы білесің бе?

4. Сенің басқа ұлт өкілдерінен достарың бар ма?

  • 9- тапсырма. «Қазақстан» сөзіне кластер құрып, ойларыңды дәлелдеп айт.

Дескриптор:

- «Қазақстан» сөзіне кластер құрайды;

- Өз ойларын ашық жеткізеді;

-Ойларына дәлелдер айтады;

  • 5- тапсырма. Мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықта.

Достығы жарасқан елміз

Қазақстанда әртүрлі ұлт өкілдерінің кәсіппен шқғылдануына барлық жағдай жасалған. Бізден басқа мемлекетте дәл біздегідей терезесі тең еңбек етіп, кәсіп жасап, қалаған ісімен айналысып жатқан диаспоралар жоқ. Сондықтан олар Қазақстанда бақытты өмір сүріп жатыр.

Елімізде еңбек етіп жүрген әртүрлі ұлт өкілдерінің көргенде қазақтың кеңдігіне қайран қаласыз. Осыдан біраз жыл бұрын тарихи отандарына кеткен біраз немістер Қазақстанға қайта келді.

Қазақтың дарқандығы мен кеңдігін және бауырмалдығын Герольд Бельгер көп жазды. Оны өзінің өсиеті бойынша мұсылмандар зиратына – Кеңсайға жерледі. Міне, қазақтың өзге ұлтқа деген сүйіспеншілігін осыдан көруге болады. Олай болса, Қазақстандағы ұлттар достығы жасай берсін!

Мәтін бойынша сұрақтар:

Мәтіннен не түсіндіңдер?

Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтаңдар?

Мәтіндегі етістіктер қалай жасалған?

Дескриптор:

- Мәтінді оқып, танысады;

- Мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды;

- Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді;

  • 6- тапсырма. Мәтін бойынша «Қос жазба күнделігін» толтыр. Түсіндір.

Үзінді

Түсініктеме

Қазақстанда әр ұлт өкілдерінің кәсіппен шұғылдануына барлық жағдай жасалған. Бізден басқа мемлекетте дәл біздегідей терезесі тең етіп, кәсіп жасап, қалаған ісімен айналысып жатқан диаспоралар жоқ. Сондықтан олар Қазақстанда бақытты өмір сүріп жатыр.қстанда әр ұлт өкілдерінің кәсіппен шұғылдануына барлық жағдай жасалған. Бізден басқа мемлекетте дәл біздегідей терезесі тең етіп, кәсіп жасап, қалаған ісімен айналысып жатқан диаспоралар жоқ. Сондықтан олар Қазақстанда бақытты өмір сүріп жатыр.


Елімізде еңбек етіп жүрген әртүрлі ұлт өкілдерін көргенде қазақтың кеңдігіне қайран қаласыз. Осыдан біраз жыл бұрын тарихи отандарына кеткен біраз немістер Қазақстанға қайтып келді.



Қазақтың дарқандығы мен кеңдігін және бауырмалдығын Герольд Бельгер көп жазды. Оны өзінің өсиеті бойынша мұсылмандар зиратына – Кеңсайға жерледі. Міне, қазақтың өзге ұлтқа деген сүйіспеншілігін осыдан көруге болады. Олай болса, Қазақстандағы ұлттар достығы жасай берсін!


Дескриптор:

- Мәтін бойынша «Қос жазба күнделігін» толтырады;

- Қалай толтырғандығын айтып, түсіндіреді;


  • 8-тапсырма. Мақал- мәтелдердегі есімшенің қалай жасалып тұрғанын айт.(морфологиялық талдау)

1. Бір көрген біліс,

Екі көрген таныс.

2. Көрпе салғанға көрпе сал,

Атаңнан қалған құл да болса.

3. Сыйласқанмен сыйлас,

Сынасқанмен сынас.

Дескриптор:

- Мақал- мәтелдерді оқып, таныса алады;

-Мақал- мәтелдердегі есімшенің қалай жасалып тұрғанын айтады;


11- тапсырма «Халықтар достастығы» тақырыбында диалог құрастыр.

Дескриптор;

- «Халықтар достастығы» тақырыбында диалог құрастырады;

- Диалог құрастыру кезінде сөйлем құрылымына мән береді;

Қорытынды

Үйге тапсырма: «Қазақстан халқы ассамблеясы» туралы мәлімет жинап келу

Бағалау: «Бас бармақ»

Рефлексия: «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап жаз.

  • Бүгін не үйрендің?

  • Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек?

Ресурстар
















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!