|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы: 2 «Г» |
Пәні:Әдебиеттік оқу Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Ұр, тоқпақ (ертегі) |
|
|
Мақсаты |
Оқушылардың ертегіні түсініп оқып,өз сөздерімен әңгімелей білуге, ондағы кейіпкерлерге баға беруге өзіндік пікір айтуға үйренеді, ертегідегі негізгі ойды ашып, қорытынды жасайды |
|
|
Міндеттері |
Білімдік: Ертегі түрлерімен таныстыра отырып,білім алуға ынталандыру.ертегіні түсініп оқуға,талдауға үйрету. Дамытушылық: оқу дағдыларын қалыптастыра отырып, сөздік қорларын молайтып, тіл байлықтарын арттыру, ой-өрісін ,қиялын, зейінін дамыту. Тәрбиелеушілік: оқуға деген құштарлықтарын ояту, еңбексүйгіштікке,адамгершілікке тәрбиелеу; |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу. |
|
|
Көрнекілігі |
Әдебиеттік оқулық, суреттер,жұмбақтар. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық
ахуал Екі көзің не үшін керек? Жарайсыңдар!. Олай болса , сабағымыздың тақырыбы « Ұр, тоқпақ » ертегісі. Ертегі- ауызша жеткен халық шығармаларының бірі.Ертегілер- бірнеше ғасырлардың жемісі.Өз халқымыздың тарихын, тұрмыс- салтын, әдет- ғұрпын , нанымын, дүние танушылық көзқарастарын білеміз десек, ертегілерді аттап өтуге болмайды. Ертегінің түрлеріне жеке- жеке тоқталу, түсінік беру. Оқулықпен жұмыс Ертегіні нақышына келтіре оқу; ертегідегі негізгі ойды ұғындыру; оқушыларға тізбектей оқыту; төмендегі кесте бойынша әңгімелеу. Топтық жұмыс. Қаздың тұзаққа түсуі Шалдың қазды іздеп шығуы. «Піс қазаным, піс» «Құс есегім құс» «Ұр,тоқпақ,ұр» Сергіту сәті Біз қандаймыз, қандаймыз, Жаңа жауған қардаймыз. Ақпыз, сары, қарамыз, Біз бақытты баламыз! Бекіту:Егер сендер де ертегідегі шал сияқты тұзақ құрған болсаңдар. Ол тұзақтарыңа қаз түссе не істер едіңдер? Бірден тұзақтан босатып, бауыздайсыңдар ма, әлде қаздың өтінішін орындап мұраттарыңа жетесіңдер ме? ( өз ойларын дәптерге жазады). Оқушылардың жауаптарын тыңдау, талдау. Қортындылау: Шал мен кемпірдің жағдайлары қандай болған? Қазбайдың жақсы үш нәрсесін ата. Шалдың тұзағына не түседі? Ертегідегі балалардың әрекеті дұрыс деп ойлайсыңдар ма? Оқулықта берілген сурет ертегідегі қандай оқиғаға сәйкес келеді? V.Үйге тапсырма: «Ұр, тоқпақ »ертегісін мазмұндау . Бағалау. Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағаларымен бағалау |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Математика Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
8 санын ондықтан аттап қосу |
|
|
Мақсаты |
+8 түріндегі сандарды ондықтан аттап қосу тәсілдерімен оқушылар танысады, есептер шығарады. |
|
|
Міндеттері |
Білімділік: +8 түріндегі бір таңбалы сандарды «ондыққа дейін толықтыру және қалған бірліктерді қос»қос білігін қалыптастыру. Дамытушылық: салыстыру ,ойланып ,қортынды жасау білігін дамыту. Тәрбиелік: математика пәніне деген қызығушылығын арттыру,шапшаңдыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру.санау,салыстыру |
|
|
Көрнекілігі |
Цифрлар,суреттер. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал
Сәлем деймін
достарға ІІ.Үй тапсырмасын сұрау: :№ 3,7 70-71 бет шығару. «Шырша өсір»ойыны 10 көлеміндегі сандар құрамын білуді дамытуға арналған ІII. Жаңа сабақ: а) Санға 5,6,7-ті қосу кестесін есіңе түсіру. 8+8=16 16-8=8 (8+2)+6=16 (16-6)-2=8 8+7=15(1онд.5бірл) 8+8=16(1онд.6бірл) 8+9=17(1онд 7бірл) Б)Түсіндіріп отырып ,шығар:
8
2 6 6 2 1 7 №2.Өрнекті жаз және оның мәнін тап. (8+2)+6 (16-6)-2 Сергіту сәті Бір, екі, үш, Бойға жинап күш. Күзді қуана күтеміз, Талмай еңбек етеміз. Өнімді мол тереміз, Пайдасын есептеп береміз. №5 Комбайын-10 Трактор-6 Берілді-6 Барлығы:(10+6)+6=22 IV.Сабақты қортындылау. «Кел ойнайық!» Балапанға көмектес (11-3)-4=4 Ү.Үйге тапсырма:№3,4 80-бет шығару. Бағалау.Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағасымен бағалау. |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Еңбекке баулу Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Ағаш жапырақтарынан пішін жапсырмалау |
|
|
Мақсаты |
Оқушылар табиғат байлығы, ресурс ұғымы, оның түрлері, маңызы жайлы білімдерін кеңейтеді; табиғаттағы таралған ресурстарды сызба-суреттер арқылы көрсетіп, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. |
|
|
Міндеттері |
Білімділік: табиғат байлығымен жұмыс істеудің әдіс-тәсілімен таныстыру Дамытушылық: Қолынан іс келетін өнерлі, шебер болып өсуге баулу, шығармашылық талпынысын дамыту. Тәрбиелік :Шеберлік өнеріне, ұқыптылыққа , шыдамдылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу |
|
|
Көрнекілігі |
Табиғи материалдар,желім,қайшы. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. . Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
ІІ.Үй тапсырмасын
сұрау:
Жапырақтардан балық
жасау. Қоянның суреті көрсетіледі
Бұдан кейін
«Жануарлар нені ұнатады?» деген дидактикалық ойын ойналады. Жапырақтардан түрлі пішінер жасау . Ағаш және өсімдік
жапырақтарынан әртүрлі пішіндер
жапсырмалауға болады . Ағаш жапырағынан
қоянның пішінін жапсырмалау . 1. Екі жапырақты
жартылай қиып ал . Оның астыңғы бетіне
қылқаламның көмегімен желім жағып , қоянның құлағын
қағаздың жоғарғы жағына жапсыр. 2.Үлкендеу
жапырақтың ұшын қиып , оны қоянның
құлағының төменгі жағына желімде .Бұл
қоянның денесі болады . 3.Қоянның аяқтарын жасау
үшін шағындау екі жапырақ
таңдап ал. Қоянның аяқтарын суреттегідей
желімде . 4. Қоянның басын
жасау үшін орташа жапырақты таңда .
Оны құлағымен дененің қиылысқан тұсына
жапсыр . Қоянның көзі мен мұрнын
фломестермен сал. Сергіту сәті Ерінбе, қояным, |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Қазақ тілі Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Дауыссыз б мен п |
|
|
Мақсаты |
Оқушылар сөз соңында б дыбысы айтылғанымен п жазылатынын, п дыбысынан соң дауысты дыбыс келсе, ол ұяң б – ға айналатынын үйренеді,тапсырмалардағы б мен п әріптерін тиістісін қойып,көшіріп жазады. |
|
|
Міндеттері |
Білімдік: Оқушылардың дауыссыз дыбыстардың түрлері туралы мағлұматтарын кеңейту,оқу,жазу дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылық:Оқушының сауаттылық деңгейін арттыра отырып, тіл байлығын дамыту, есте сақтау қабілетін нығайту. Тәрбиелеушілік:Жақсы оқуға деген құштарлықтарын арттыра отырып, білімді сүюге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу. |
|
|
Көрнекілігі |
Қазақ тілі оқулығы,ереже,ребус. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал «5» болсын алар бағамыз, Білімнен бақыт табамыз. Өнер, білім көп тоқып, Өсе берсін санамыз. ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. 1.а/ Жаттығуды оқыту. ә/ Сөздерге ауызша дыбыстық талдау жасату. б/ Өткенді қорыту ІІІ. Жаңа сабақ:а) Топпен жұмыс. Ауызша тест: «Иә, жоқ»
Демалып, үлестіріп, алып, сыйлап, шелектеп. ♦ Ереже. Сөз соңында б естілгенімен, п әрпі жазылады: кітап, мектеп, доп. - Күзгі еңбек түрлерін ата. - Күз мезгілінің өзге мезгілдерден айырмашылығын айт. /Күн суыта бастайды, жапырақтар сарғаяды, жаңбыр жиі жауады, егін піседі, мал семіреді/. - Күз туралы басқа қандай өлеңдер оқыдық? /Күз. Ұнатам күзді мен. 88 – жаттығу.Көп нүктенің орнына п, б әріптерінің тиістісін қойып сөздерді көшіріп жазады. Әде..., тала..., жі..., шө..., қора.... Ой қорыту: Сөз соңында б естілгенімен, п әрпі жазылады. 3. Сергіту сәті. 4. Тақтамен жұмыс. 89 – жаттығу. Ребусты шешіп, шешуіндегі сөзге байланысты сөйлем құрастырып жазады. Шешуі: Талапты. 90 – жаттығу.Төмендегі суреттерден штаб, клуб сөздерін қалай оқуға болатындығын түсіндіреді. Ой қорыту: Штаб, клуб сөздерінің сөздерінің соңында б әрпі жазылады. V. Сабақты бекіту:Үлестірмемен жұмыс. 1. Мына сөздерге б, п әріптерінің тиістісін жаз. Мекте..., до... ым, кіта..., шта..., тала..., клу.... 2. Көп нүктенің орнына п, б әріптерінің тиістісін қойып жаз. Тағамды асық...ай жайла... іш. Ұртыңды толтыры... алы... сөйлеме. VІ.Қортындылау:Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?Қандай болып?Үнді дауыссыздарды ата.Ұяң дауыссыздарды ата.Қатаң дауыссыздарды ата.Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады?Дауыссыз б мен п әріптері қалай жазылады? V.Үйге тапсырма: 91 - жаттығу. «Мектепте» тақырыбына әңгіме құра. Бағалау. Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағаларымен бағалау |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұр, тоқпақ (ертегі)
Ұр, тоқпақ (ертегі)
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы: 2 «Г» |
Пәні:Әдебиеттік оқу Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Ұр, тоқпақ (ертегі) |
|
|
Мақсаты |
Оқушылардың ертегіні түсініп оқып,өз сөздерімен әңгімелей білуге, ондағы кейіпкерлерге баға беруге өзіндік пікір айтуға үйренеді, ертегідегі негізгі ойды ашып, қорытынды жасайды |
|
|
Міндеттері |
Білімдік: Ертегі түрлерімен таныстыра отырып,білім алуға ынталандыру.ертегіні түсініп оқуға,талдауға үйрету. Дамытушылық: оқу дағдыларын қалыптастыра отырып, сөздік қорларын молайтып, тіл байлықтарын арттыру, ой-өрісін ,қиялын, зейінін дамыту. Тәрбиелеушілік: оқуға деген құштарлықтарын ояту, еңбексүйгіштікке,адамгершілікке тәрбиелеу; |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу. |
|
|
Көрнекілігі |
Әдебиеттік оқулық, суреттер,жұмбақтар. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық
ахуал Екі көзің не үшін керек? Жарайсыңдар!. Олай болса , сабағымыздың тақырыбы « Ұр, тоқпақ » ертегісі. Ертегі- ауызша жеткен халық шығармаларының бірі.Ертегілер- бірнеше ғасырлардың жемісі.Өз халқымыздың тарихын, тұрмыс- салтын, әдет- ғұрпын , нанымын, дүние танушылық көзқарастарын білеміз десек, ертегілерді аттап өтуге болмайды. Ертегінің түрлеріне жеке- жеке тоқталу, түсінік беру. Оқулықпен жұмыс Ертегіні нақышына келтіре оқу; ертегідегі негізгі ойды ұғындыру; оқушыларға тізбектей оқыту; төмендегі кесте бойынша әңгімелеу. Топтық жұмыс. Қаздың тұзаққа түсуі Шалдың қазды іздеп шығуы. «Піс қазаным, піс» «Құс есегім құс» «Ұр,тоқпақ,ұр» Сергіту сәті Біз қандаймыз, қандаймыз, Жаңа жауған қардаймыз. Ақпыз, сары, қарамыз, Біз бақытты баламыз! Бекіту:Егер сендер де ертегідегі шал сияқты тұзақ құрған болсаңдар. Ол тұзақтарыңа қаз түссе не істер едіңдер? Бірден тұзақтан босатып, бауыздайсыңдар ма, әлде қаздың өтінішін орындап мұраттарыңа жетесіңдер ме? ( өз ойларын дәптерге жазады). Оқушылардың жауаптарын тыңдау, талдау. Қортындылау: Шал мен кемпірдің жағдайлары қандай болған? Қазбайдың жақсы үш нәрсесін ата. Шалдың тұзағына не түседі? Ертегідегі балалардың әрекеті дұрыс деп ойлайсыңдар ма? Оқулықта берілген сурет ертегідегі қандай оқиғаға сәйкес келеді? V.Үйге тапсырма: «Ұр, тоқпақ »ертегісін мазмұндау . Бағалау. Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағаларымен бағалау |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Математика Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
8 санын ондықтан аттап қосу |
|
|
Мақсаты |
+8 түріндегі сандарды ондықтан аттап қосу тәсілдерімен оқушылар танысады, есептер шығарады. |
|
|
Міндеттері |
Білімділік: +8 түріндегі бір таңбалы сандарды «ондыққа дейін толықтыру және қалған бірліктерді қос»қос білігін қалыптастыру. Дамытушылық: салыстыру ,ойланып ,қортынды жасау білігін дамыту. Тәрбиелік: математика пәніне деген қызығушылығын арттыру,шапшаңдыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру.санау,салыстыру |
|
|
Көрнекілігі |
Цифрлар,суреттер. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал
Сәлем деймін
достарға ІІ.Үй тапсырмасын сұрау: :№ 3,7 70-71 бет шығару. «Шырша өсір»ойыны 10 көлеміндегі сандар құрамын білуді дамытуға арналған ІII. Жаңа сабақ: а) Санға 5,6,7-ті қосу кестесін есіңе түсіру. 8+8=16 16-8=8 (8+2)+6=16 (16-6)-2=8 8+7=15(1онд.5бірл) 8+8=16(1онд.6бірл) 8+9=17(1онд 7бірл) Б)Түсіндіріп отырып ,шығар:
8
2 6 6 2 1 7 №2.Өрнекті жаз және оның мәнін тап. (8+2)+6 (16-6)-2 Сергіту сәті Бір, екі, үш, Бойға жинап күш. Күзді қуана күтеміз, Талмай еңбек етеміз. Өнімді мол тереміз, Пайдасын есептеп береміз. №5 Комбайын-10 Трактор-6 Берілді-6 Барлығы:(10+6)+6=22 IV.Сабақты қортындылау. «Кел ойнайық!» Балапанға көмектес (11-3)-4=4 Ү.Үйге тапсырма:№3,4 80-бет шығару. Бағалау.Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағасымен бағалау. |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Еңбекке баулу Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Ағаш жапырақтарынан пішін жапсырмалау |
|
|
Мақсаты |
Оқушылар табиғат байлығы, ресурс ұғымы, оның түрлері, маңызы жайлы білімдерін кеңейтеді; табиғаттағы таралған ресурстарды сызба-суреттер арқылы көрсетіп, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. |
|
|
Міндеттері |
Білімділік: табиғат байлығымен жұмыс істеудің әдіс-тәсілімен таныстыру Дамытушылық: Қолынан іс келетін өнерлі, шебер болып өсуге баулу, шығармашылық талпынысын дамыту. Тәрбиелік :Шеберлік өнеріне, ұқыптылыққа , шыдамдылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу |
|
|
Көрнекілігі |
Табиғи материалдар,желім,қайшы. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. . Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
ІІ.Үй тапсырмасын
сұрау:
Жапырақтардан балық
жасау. Қоянның суреті көрсетіледі
Бұдан кейін
«Жануарлар нені ұнатады?» деген дидактикалық ойын ойналады. Жапырақтардан түрлі пішінер жасау . Ағаш және өсімдік
жапырақтарынан әртүрлі пішіндер
жапсырмалауға болады . Ағаш жапырағынан
қоянның пішінін жапсырмалау . 1. Екі жапырақты
жартылай қиып ал . Оның астыңғы бетіне
қылқаламның көмегімен желім жағып , қоянның құлағын
қағаздың жоғарғы жағына жапсыр. 2.Үлкендеу
жапырақтың ұшын қиып , оны қоянның
құлағының төменгі жағына желімде .Бұл
қоянның денесі болады . 3.Қоянның аяқтарын жасау
үшін шағындау екі жапырақ
таңдап ал. Қоянның аяқтарын суреттегідей
желімде . 4. Қоянның басын
жасау үшін орташа жапырақты таңда .
Оны құлағымен дененің қиылысқан тұсына
жапсыр . Қоянның көзі мен мұрнын
фломестермен сал. Сергіту сәті Ерінбе, қояным, |
||
|
Келісемін: |
||
|
Мерзімі: 10.10.2016. |
Сыныбы 2 «Г» |
Пәні:Қазақ тілі Пән мұғалімі:Тулендинова.Б.А. |
|
Тақырыбы |
Дауыссыз б мен п |
|
|
Мақсаты |
Оқушылар сөз соңында б дыбысы айтылғанымен п жазылатынын, п дыбысынан соң дауысты дыбыс келсе, ол ұяң б – ға айналатынын үйренеді,тапсырмалардағы б мен п әріптерін тиістісін қойып,көшіріп жазады. |
|
|
Міндеттері |
Білімдік: Оқушылардың дауыссыз дыбыстардың түрлері туралы мағлұматтарын кеңейту,оқу,жазу дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылық:Оқушының сауаттылық деңгейін арттыра отырып, тіл байлығын дамыту, есте сақтау қабілетін нығайту. Тәрбиелеушілік:Жақсы оқуға деген құштарлықтарын арттыра отырып, білімді сүюге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу. |
|
|
Көрнекілігі |
Қазақ тілі оқулығы,ереже,ребус. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал «5» болсын алар бағамыз, Білімнен бақыт табамыз. Өнер, білім көп тоқып, Өсе берсін санамыз. ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. 1.а/ Жаттығуды оқыту. ә/ Сөздерге ауызша дыбыстық талдау жасату. б/ Өткенді қорыту ІІІ. Жаңа сабақ:а) Топпен жұмыс. Ауызша тест: «Иә, жоқ»
Демалып, үлестіріп, алып, сыйлап, шелектеп. ♦ Ереже. Сөз соңында б естілгенімен, п әрпі жазылады: кітап, мектеп, доп. - Күзгі еңбек түрлерін ата. - Күз мезгілінің өзге мезгілдерден айырмашылығын айт. /Күн суыта бастайды, жапырақтар сарғаяды, жаңбыр жиі жауады, егін піседі, мал семіреді/. - Күз туралы басқа қандай өлеңдер оқыдық? /Күз. Ұнатам күзді мен. 88 – жаттығу.Көп нүктенің орнына п, б әріптерінің тиістісін қойып сөздерді көшіріп жазады. Әде..., тала..., жі..., шө..., қора.... Ой қорыту: Сөз соңында б естілгенімен, п әрпі жазылады. 3. Сергіту сәті. 4. Тақтамен жұмыс. 89 – жаттығу. Ребусты шешіп, шешуіндегі сөзге байланысты сөйлем құрастырып жазады. Шешуі: Талапты. 90 – жаттығу.Төмендегі суреттерден штаб, клуб сөздерін қалай оқуға болатындығын түсіндіреді. Ой қорыту: Штаб, клуб сөздерінің сөздерінің соңында б әрпі жазылады. V. Сабақты бекіту:Үлестірмемен жұмыс. 1. Мына сөздерге б, п әріптерінің тиістісін жаз. Мекте..., до... ым, кіта..., шта..., тала..., клу.... 2. Көп нүктенің орнына п, б әріптерінің тиістісін қойып жаз. Тағамды асық...ай жайла... іш. Ұртыңды толтыры... алы... сөйлеме. VІ.Қортындылау:Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?Қандай болып?Үнді дауыссыздарды ата.Ұяң дауыссыздарды ата.Қатаң дауыссыздарды ата.Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады?Дауыссыз б мен п әріптері қалай жазылады? V.Үйге тапсырма: 91 - жаттығу. «Мектепте» тақырыбына әңгіме құра. Бағалау. Сабаққа қатысқан оқушыларды бес, төрт,үш бағаларымен бағалау |
||
шағым қалдыра аласыз














