Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Ұр торпақ" сабақ жоспары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Әдебиеттік оқу Мектеп:Абай атындағы 138орта мектеп Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:2. Оқылым Бөлімше: 2.2. Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Байболова Б.С Сынып:2-сынып Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
Сабақ тақырыбы |
Ерте, ерте, ертеде. «Ұр тоқпақ» |
|
||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.2.2.1. мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу. |
|
||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы:ертегілердің түрлерін біледі, оқыған ертегінің қай топқа жататынын анықтайды. |
|
||
|
Оқушының көпшілігі:оқыған ертегі бойынша сұрақтар қояды, шығармадан жауабын табады. |
|
||
|
Оқушылардың кейбірі: ертегі желісі бойынша жоспар құрады, және кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді. |
|
||
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну,қолдану. |
|
||
Бағалау критерийлері |
|
|
||
Тілдік мақсат (тілдік емес пәнге) |
Тыңдалым, оқылым, жазылым. |
|
||
Пәндік лексика және терминдер |
Ертегі-сказка-fairy tale |
|
||
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|
||
|
|
|
||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі |
|
||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
||
Бастапқы білім |
Аңқау арыстан 2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлең жанрлық ерекшеліктерін анықтай алады. 2.3.2.1 мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер ( жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қалыптастырып, шумақтар) санамақтар құрастыра алады. |
|
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Дереккөздер/Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1мин 5 мин 2 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Армысың ба, аяулы жер! Армысың ба, көк аспан! Армысың ба, алтын күн! Армысың ба, достарым! Сындарлы оқыту теориясы негізінде өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында үй тапсырмасын«Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы пысықтау. «Аңқау арыстан» ертегісінің мазмұнын сұрау. Қ.Б. Бас бармақ «Үйшігін тап» ойыны («Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жүзеге асыру.) Көңілді әуен толқынында көңілді әуен ойнап тұрады. Интербелсенді тақтадан кейіпкерлерінің суреттері көрсетіледі. Балалар ертегі кейіпкерлерін өз үйшігіне кіргізеді. 1. «Бауырсақ» 2. «Мақта қыз» 3. «Қызыл телпек» 4. «Жолбарыс пен түлкі». Бүгінгі сабақта біз «Ұр тоқпақ» ертегісімен танысамыз және тапсырмаларды орындай отырып, осы ертегінің қай түріне жататынын анықтаймыз. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Сабақтың ортасы 8мин Бағалау критерийі Ертегі бойынша сұрақтар қояды және шығармадан жауабын таба алады. 5 минут Бағалау критерийі Ертегінің жанрлық ерекшелігін анықтайды 3 минут 5 мин Бағалау критерийі
5 мин Бағалау критерийі
|
№1 тапсырма. (Бүкіл сынып) Тыңдалым дағдысын қалыптастыру. « Ұр тоқпақ» ертегісі (аудио жазба арқылы тыңдау) «Интервью» әдісі арқылы оқушылар тыңдаған ертегі бойынша бір-біріне сұрақтар қоюды. -Неліктен Қазыбайдан әкелінген қазанда еш нарсе піспей қалды? -Шал қандай көңіл-күйде қалды деп ойлайсың? -Сен шалды қалай жұбатар едің? -Оған қалай көмектесер едің? Дескриптор
Қ.Б. (Отшашу) Тапсырма №2 (Бүкіл сыныппен жұмыс) «Сұрақтар тізбегі» ойыны арқылы оқушыларға ашық-жабық сұрақтар қоюмын. Ертегі дегеніміз не? Қандай ертегілерді білесіңдер? Ертегілер неше топқа бөлінеді? Не себепті олар олай топтасады? «Ұр тоқпақ» ертегісі ертегінің қандай түріне жатады? Ертегі Жан-жануарлар Тұрмыс-салт туралы Қиял-ғажайып Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді. 2.Ертегінің жанрлық ерекшілігін атайды. Қ.Б. Бағдаршам Ширату жаттығу Қуыр, қуыр, қуырмаш Тапсырма №3 (Топтық жұмыс) Оқылым дағдысын қалыптастыру (түрлі түсті фишка таңдау арқылы сынып бес топқа бөлінеді) 1 топ «Піс қазаным,піс». 2 топ «Құс есегім, құс» 3 топ «Ұр тоқпағым,ұр» 4 топ «Қаздың тұзаққа түсуі» 5 топ «Шалдың қазды іздеп шығуы» «Джигсо»әдісі бойынша әр топқа «Ұр тоқпақ» ертегісін бөлікке бөліп беріледі. Мақсаты: ертегіні әр топ өз бөліктері бойынша мазмұндау. Дескриптор
ҚБ « Алғырсың»
Тапсырма № 4 Жазылым. Дәптермен жұмыс.( 18-19 бет 1,2 тапсырма) Дескриптор .
ҚБ «Жарайсың»
|
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |