7.3С Түзулердің өзара орналасуы | Мектеп: Ұзынағаш ауылындағы орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сүлейбек Ж. |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатысқандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Үшбұрыштың сыртқы бұрышы
|
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.1.19үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану
|
Сабақ мақсаттары | Есептер шығарғанда үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теорема мен оның салдарларын қолдануОйлау дағдыларының, шығармашылық қабілеттерінің, пәнге қызығушылықтарын арттыруға ықпал ету. Зерттеушілік дағдыларының дамуына, ғылыми дүниетанымдарының қалыптасуына ықпал ету. |
Бағалау критерийлері | Үшбұрыштың сыртқы бұрыштарының қосындысы туралы теореманы дәлелдейдіүшбұрыштың сыртқы бұрыштарының қосындысы туралы теореманы, оның салдарларын есептер шығаруда қолданады
|
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - теоремаларды дәлелдеу мен есеп шығаруды түсіндіреді;- бөлімнің терминдері мен ұғымдарына сүйенеді; - сызбадағы берілгендерді суреттейді.- егер ішкі айқыш бұрыштар ... ;- егер ішкі тұстас бұрыштардың қосындысы ... ;- егер сәйкес бұрыштар ... ;- берілген бұрыш үшбұрыштың ... төбесіндегі сыртқы бұрышы болып табылады, өйткені ... ;- ішкі айқыш бұрыштар, ішкі тұстас бұрыштар, сәйкес бұрыштар;- үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы;
|
Құндылықтарды дарыту
| Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта, топта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу; |
Пәнаралық байланыстар | Біздің қоршаған ортада үшбұрыштар көптеп кездеседі. Бұл түсінікті дизайн мен технология, құрылыста және физикада қолдануға болады. |
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, интернет ресурстары. |
Бастапқы білім
| Түзулердің параллельдік белгілері |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ басы5 мин | Ұйымдастыру кезеңі: (Амандасу, сыныпты түгендеу,жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру, сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру, үй тапсырмасын тексеру, сабақ тақырыбын және мақсатын айқындау) | Өзара тексеру |
5 мин
15 мин
| Стартер ойыны. Топтарға сұрақтары бар карточкалар таратылып беріледі. Оқушы: Топтан бір оқушы бастап өз карточкасындағы сұрақты белгілі бір топқа қояды, кез келген оқушы сұраққа жылдам, әрі дұрыс жауап беру арқылы келесі сұрақты қою мүмкіндігіне ие болады. қай топта көп карточка қалады, сол топ жеңілген болып есептеледі.Мұғалім: Жауаптардың дұрыс, нақты болуын, дұрыс айтылуын қадағалайды.Мақсаты: Өткен тақырыпты қайталау, оқушылардың математикалық тілде сауатты сөйлеу дағдысын жетілдіру.
Жаңа тақырып.Топтық жұмыс. Проблемалық ахуал туғызу.Үшбұрыштың сыртқы бұрышы?Сыртқы бұрыштардың қосындысы?Оқушылар талдайды. bilimland сайытынан қосымша материалдар көрсетіледі. жаттығулар орындалады. |
Қосымша 1
https://bilimland.kz/kk#lesson=115612-БЕТ3-БЕТ9-БЕТ |
10 мин
|
|
Қосымша 2Э.Н. БалаянГеометрия на готовых чертежах
50-бет |
Сабақ соңы5 минут | Үй тапсырмасы:№16.19 91-бетКері байланыс.Тазалық ойыны арқылы жүргізіледі. | В.А.Смирнов Е.А. ТұяқовГеометрия 7-сынып |
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу
| Стартер – мұғалімнің бағалауы, мадақтау, стикерлерТоптық жұмыс – өзара бағалау , Өздік жұмыс – мұғалімнің бағалауы
| Денсаулық сақтау технологиялары.Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері.Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |