Күні: | Мұғалімнің есімі : Арғымбаева Жамила |
Пән:ЖаратылыстануСынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жануарлардың түрлері қандай болады? |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 1.2.2.2.Жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырату |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Жабайы жануарлардың үй жануарларынан айырмашылығын біледі.Көптеген оқушыла :Үй жануарларын қалай күту керек екендігін түсінеді.Кейбір оқушылар :Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.Жануарлар туралы сөзжұмбақты шешеді. |
Бағалау критерийлеріЖануарлар түрлерімен танысады,айырмашылығын ажырытып айтады. | 1.Жануарлармен танысады.2.Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратады.3.Үй жануарлары және жабайы жануарларды топтастырады және бейнелейді.
|
Тілдік мақсаттар
| Жабайы жануарлар, үй жануарлар,төл |
Құндылықтарды дарыту | Жабайы және үй жануарларына камқорлық жасайды және еңбекпен шығармашылыққа баулу.Жануарларды қорғауға жанашырлыққа тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану,бейнелеу. |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд. Интерактивті тақта |
Бастапқы білім | Жануарлар,өсімдіктерді салыстырады |
Сабақ барысы
Топқа бөлу Белсенді оқытуНұсқау беру және айту |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Саралау
Бірлескен оқу | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық дайындық Жабайы жануарлар мен үй жануарларының дыбысын салу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады .«Мозайка» әдісі Жабайы және үй жануарлардың суреттері арқылы топқа болемінД: Оқушылар жануарлардың суреттерінің қимасын жинау арқылы 3 топқа бөлінеді1- топ Балапандар2- топ Ботақандар3- топ Қошақандар |
http://fr.seaicons.com/wp-content/uploads/2015/06/camel-icon.png
|
Сабақтың ортасы
| «Поле чудес» әдісі «Төлін тап» ойыныДөңгелек шеңберге жануарлар суреттері бейнеленеді , шеңберді айналдыру арқылы нұсқау бағытындағы жануардың төлін атауДискриптор:1.Үй жануарларын және төлдерін сәйкестендіреді.2.Сиырдың төлі – бұзау.3.Қойдың төлі – қозы.4.Түйенің төлі – бота.
Кері байланыс « Қошеметпен» бағалау
Оқулықпен жұмыс:
Есте сақта!Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар дейді. Адамдар күтіп-баптайтын жануарларды үй жануарлары деп атайды.
2-тапсырма:Жабайы және үй жануарлары
Топтық жұмыс: «Орныңды тап» әдісі берілген суреттер бойынша оқушылар жануарларды орман немесе қорага орналастыру керек.
ҚОРА ТОҒАЙ Дeскриптор:1.Үй жануарларын біледі.2.Жабайы жануарларды біледі.3.Кейбір түрлерімен танысады.Кері байланыс«Смайликтермен бағалау»Д:Оқушыларға смайликтер таратылады түсіндімтүсіндім , сұрағым бартүсінбедім
Постер қорғау Дайын суреттер арқылы жасауМысалы : Иттің үйшігі, орман, түлкі , арыстан,қой, қора,тауық қора, жұмыртқа, күн, жем, су, астау,шөп,қоян.1 топ Жабайы жануарлардың тіршілігі2 топ Үй жануарлардың тіршілігі3 топ Үй қүстарының тіршілігі Дескриптор:1.Дала , үй жануарларын және құстардың тіршілігі туралы біледі.2. Тиісті суреттерді табады , орналастырады
Кері байланыс «Алқалар» бағалау
4- тапсырма Кілтпен жұмыс
Д:Үй жануарларымен жабайы жануарларды ажыратадыТиісті белгілерді табады .
|
|
|
Кері байланыс «Бағдаршам әдісі» Жасыл түсті - Мен бүгін бәрін жақсы орындадым Қызыл түсті: - Мен тапсырманы жартылай орындадым. «Сары түсті:- Менің сұрағым бар.
|
|
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Жарқыраған шамдар » әдісіД: Жанбаған шамдар таратыладыОқушылар меңгергеніне қарай бояйды Мен меңгердім маған көмек керекМаған қиын болды |
|