|
Ортақ тақырып: Бөлімше |
Менің мектебім 1.2 Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні:Туреханова М |
|
|||||
|
Күні:4.10.21 |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп – ортақ үйіміз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
ФТ.ҚБ. Мұғалім жұмбақты шешуді ұсынады.
Мектептің де өз ережелері мен тәртібі бар. |
Жұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Жұмбақ |
||
|
|
Бүгінгі сабақта мектеп және мектеп ережелері туралы айтамыз. |
|
|
|
|
Ортасы |
ФТ. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім мәтінді оқиды. Сұрақтар бойынша талқылау ұйымдастыру.
ережелерді білесіңдер және оларды қалай сақтайсыңдар?
сенімен оқитын оқушылардың назарын аударады, сабақ үрдісіне кедергі келтіреді. Күн тәртібін сақтау керек.)
барлық оқушы қатарға тұрып, мұғалімді күтеді. (Түрегеліп тұрып мұғаліммен сәлемдесу).
біреу білмейді. Мұғалім атаған бала жауап береді. Жауап бергің келсе дауыс көтерме, қолыңды көтер. (Жауап бергің немесе сұрағың келсе, қолыңды көтер.)
|
Ойларымен бөліседі. Сұрақтар бойынша мәтінді мұғалімнің көмегімен талқылайды. |
|
Оқулық |
|
|
(Партада дұрыс отыра білу керек). «Сабақ қызық болды», – деді Жаңабекке Арман. Жаңабек үндемейді... Сабақ бойы қарға санап еді. (Сабақта белсенді жұмыс істеу керек). Қоңырау міне соғылды – демалуға дайындал: Досыңмен қыдыр немесе ойын ойна. Ешкімді мазақтама, коридорда бір-біріңді итерме, жерге қоқыс тастама, кішіге дауыс көтерме! (Үзіліс кезінде шуламай, тазалық сақтау керек, сыныптастарыңды және басқа оқушыларды сыйла!) Оқушы дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексереді. Сергіту сәті. Мұғалім балаларға тұруды ұсынады. Қойылған сұраққа олар: «Бұл мен, бұл мен, бұл барлық менің достарым» деп өзін, содан соң қолын созып достарын ишаратпен көрсетеді. Ал өлең олар туралы болмаса, бастарын шайқап, аяқтарын тақылдатып: «Бұл мен және менің достарым емес» – дейді. Сыныпты бүгін тазалап, Жарқыратып қойған кім? |
Оқушы дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Сергіту сәтінде мұғалім қойған сұраққа жауап береді: «Бұл мен, бұл мен, бұл барлық менің достарым» деп, өзін, содан соң қолын созып достарын ишаратпен көрсетеді. Ал өлең олар туралы болмаса, бастарын шайқап, аяқтарын тақылдатып: «Бұл мен |
Тапсырма. Критерий А. Өзі пайдаланған мектеп құралдарын белгілейді. Дескриптор
|
Мектептің фото- суреттері/ таныстырылым |
|
|
Адалдық, достық, мейірім Қасиетке мойын бұрған кім? Кім жарыққа үнемі Көңілді, бірге шығады? Қиындық болса кім саған Достық қолын созады? Ауыз жаппай сабақта Көп сөйлеген кім еді? Жауап таппай сұраққа Есінеген кім еді? Жауабы дайын үнемі, Кім «беске» оны біледі? Таза дәптер, кітабы, Тәртіппен бәрі тұрады. Бұрымын тартып Дананы, Кім ренжітті баланы? ФТ.ҚБ. Мұғалім оқулықтағы мәтін мен суреттер бойынша әңгіме ұйымдастырады. Біздің мектеп туралы не айтуға болатынын ойлан. Сұрақтарға жауап беріңдер және жауаптарды фотоальбом түрінде көрсетіңдер:
Аптаға алдын ала тапсырма: Мұғаліммен және сыныптастарыңмен бірге мектепке зерттеу жүргізу. |
және менің достарым емес» дейді. Сұрақтарға жауап беріп және жауаптарды фотоальбом түрінде көрсетеді. |
Тапсырма. Критерий В. Мектепте жұмыс істейтін адамдарды атайды (сурет бойынша). Олардың еңбегі туралы айтып береді. Дескриптор
жұмыс істейтін адамдарды атайды (сурет бойынша).
береді. |
Оқулық |
|
Соңы |
Сабақты қорытындылау. «Сөз қосу» ойыны.
«Оқушы дәптеріндегі» жаңа тақырыпты түсінгенге сәйкес келетін суретті белгілеу. ҚБ. Мұғалім: – Жарайсыңдар, балалар! Барлықтарыңа сабақтағы жұмыс үшін алғыс айтамын! |
«Сөз қосу» ойынында сөздерге сөз қосып, ойды, яғни сөйлемді аяқтайды. «Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындап, жаңа тақырыпты түсінгенге сәйкес келетін суретті белгілейді. |
Мадақтау, алғыс айту. |
Оқушы дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
vhfjhkjgjhyhj.jmbccyf
vhfjhkjgjhyhj.jmbccyf
|
Ортақ тақырып: Бөлімше |
Менің мектебім 1.2 Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні:Туреханова М |
|
|||||
|
Күні:4.10.21 |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп – ортақ үйіміз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
ФТ.ҚБ. Мұғалім жұмбақты шешуді ұсынады.
Мектептің де өз ережелері мен тәртібі бар. |
Жұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Жұмбақ |
||
|
|
Бүгінгі сабақта мектеп және мектеп ережелері туралы айтамыз. |
|
|
|
|
Ортасы |
ФТ. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім мәтінді оқиды. Сұрақтар бойынша талқылау ұйымдастыру.
ережелерді білесіңдер және оларды қалай сақтайсыңдар?
сенімен оқитын оқушылардың назарын аударады, сабақ үрдісіне кедергі келтіреді. Күн тәртібін сақтау керек.)
барлық оқушы қатарға тұрып, мұғалімді күтеді. (Түрегеліп тұрып мұғаліммен сәлемдесу).
біреу білмейді. Мұғалім атаған бала жауап береді. Жауап бергің келсе дауыс көтерме, қолыңды көтер. (Жауап бергің немесе сұрағың келсе, қолыңды көтер.)
|
Ойларымен бөліседі. Сұрақтар бойынша мәтінді мұғалімнің көмегімен талқылайды. |
|
Оқулық |
|
|
(Партада дұрыс отыра білу керек). «Сабақ қызық болды», – деді Жаңабекке Арман. Жаңабек үндемейді... Сабақ бойы қарға санап еді. (Сабақта белсенді жұмыс істеу керек). Қоңырау міне соғылды – демалуға дайындал: Досыңмен қыдыр немесе ойын ойна. Ешкімді мазақтама, коридорда бір-біріңді итерме, жерге қоқыс тастама, кішіге дауыс көтерме! (Үзіліс кезінде шуламай, тазалық сақтау керек, сыныптастарыңды және басқа оқушыларды сыйла!) Оқушы дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексереді. Сергіту сәті. Мұғалім балаларға тұруды ұсынады. Қойылған сұраққа олар: «Бұл мен, бұл мен, бұл барлық менің достарым» деп өзін, содан соң қолын созып достарын ишаратпен көрсетеді. Ал өлең олар туралы болмаса, бастарын шайқап, аяқтарын тақылдатып: «Бұл мен және менің достарым емес» – дейді. Сыныпты бүгін тазалап, Жарқыратып қойған кім? |
Оқушы дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Сергіту сәтінде мұғалім қойған сұраққа жауап береді: «Бұл мен, бұл мен, бұл барлық менің достарым» деп, өзін, содан соң қолын созып достарын ишаратпен көрсетеді. Ал өлең олар туралы болмаса, бастарын шайқап, аяқтарын тақылдатып: «Бұл мен |
Тапсырма. Критерий А. Өзі пайдаланған мектеп құралдарын белгілейді. Дескриптор
|
Мектептің фото- суреттері/ таныстырылым |
|
|
Адалдық, достық, мейірім Қасиетке мойын бұрған кім? Кім жарыққа үнемі Көңілді, бірге шығады? Қиындық болса кім саған Достық қолын созады? Ауыз жаппай сабақта Көп сөйлеген кім еді? Жауап таппай сұраққа Есінеген кім еді? Жауабы дайын үнемі, Кім «беске» оны біледі? Таза дәптер, кітабы, Тәртіппен бәрі тұрады. Бұрымын тартып Дананы, Кім ренжітті баланы? ФТ.ҚБ. Мұғалім оқулықтағы мәтін мен суреттер бойынша әңгіме ұйымдастырады. Біздің мектеп туралы не айтуға болатынын ойлан. Сұрақтарға жауап беріңдер және жауаптарды фотоальбом түрінде көрсетіңдер:
Аптаға алдын ала тапсырма: Мұғаліммен және сыныптастарыңмен бірге мектепке зерттеу жүргізу. |
және менің достарым емес» дейді. Сұрақтарға жауап беріп және жауаптарды фотоальбом түрінде көрсетеді. |
Тапсырма. Критерий В. Мектепте жұмыс істейтін адамдарды атайды (сурет бойынша). Олардың еңбегі туралы айтып береді. Дескриптор
жұмыс істейтін адамдарды атайды (сурет бойынша).
береді. |
Оқулық |
|
Соңы |
Сабақты қорытындылау. «Сөз қосу» ойыны.
«Оқушы дәптеріндегі» жаңа тақырыпты түсінгенге сәйкес келетін суретті белгілеу. ҚБ. Мұғалім: – Жарайсыңдар, балалар! Барлықтарыңа сабақтағы жұмыс үшін алғыс айтамын! |
«Сөз қосу» ойынында сөздерге сөз қосып, ойды, яғни сөйлемді аяқтайды. «Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындап, жаңа тақырыпты түсінгенге сәйкес келетін суретті белгілейді. |
Мадақтау, алғыс айту. |
Оқушы дәптері |
шағым қалдыра аласыз













