Тақырып бойынша 28 материал табылды

Виртуалды және кеңейтілген шындық 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Виртуалды және кеңейтілген шындықтарды ажыратады; Виртуалды және кеңейтілген шындықтардың мақсаттарын анықтап, қолдану саласын әңгімелейді.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бершүгір жалпы орта білім беретін мектебі” КММ









Сабақтың тақырыбы: Виртуалды және кеңейтілген шындық

Информатика пәнінің мұғалімі: Абшукирова А.Ж.

Сыныбы: 11









Бөлімі:

3 D жобалау

Педагогтың аты-жөні Т.А.Ә

А.Ж.Абшукирова

Күні:


Сынып:

11

Сабақтың тақырыбы

Виртуалды және кеңейтілген шындық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

11.4.1.1 виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсатын түсіндіру;

Сабақ мақсаттары

VR және AR шындықтың мақсатын түсінеді;

Ерекше білімді қажет ететін оқушы үшін:

VR және AR шындықтың мақсатын түсінеді;


Бағалау критерийлері

Виртуалды және кеңейтілген шындықтарды ажыратады;

Виртуалды және кеңейтілген шындықтардың мақсаттарын анықтап, қолдану саласын әңгімелейді.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу және түсіну



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әркеті

Оқушының әркеті

ЕБҚ әркеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасып,назарларын сабаққа аудару.


Үй тапсырмасын « Сұра-жауап» арқылы тексеру.





Оқушылар амандасады.

жауап береді;

Амандасады, сұрақтарға жауап береді.


Слайд, кеспе қағаздар



Сабақтың ортасы

15 мин








8 мин



















3-мин



































4-мин










5 мин

«Матрица» фильмінен үзінді көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

1.Көрсетілген фильм не туралы?

2. Біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

Оқушыларды пазлдар арқылы 2 топқа бөлу.

«Кинометафора» әдісі арқылы бейнематериал көрсету.



1-тапсырма

«Венн диаграммасы» әдісі арқылы

VR және AR шындықтардың тиімді тұстарын, артықшылықтарын, кемшіліктерін және ұқсастықтарын жазу.

Дескриптор:

  • VR және AR шындықтың мақсатын анықтайды;

  • шындықтардың тиімдісін таңдайды.



2-тапсырма (ЖЖ) (1-қосымша)

Берілген тізімдегі құрылғылардың ішінен VR және AR шындыққа тиісті құрылғыларды ажыратып, кестені толтырыңыздар.

  1. Смартфон

  2. Ақылды көзілдіріктер

  3. Джойстик

  4. Планшеттер

  5. Үстелүсті дулығалар

  6. Мамандандырылған көзілдірік

  7. Мобильды гарнитуралар

  8. Аяқ платформасы

  9. Ақпараттық қолғаптар

VR

AR

Джостик

Үстелүсті дулығалар

Аяқ платформасы


Смартфон

Планшет



Ақылды көзілдіріктер

Дескриптор:

  • 1-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 2-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 3-құрылғыны дұрыс ажыратады;

(барлығы -3 балл)



Сергіту сәті. Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат.

(https://qarmaqshy-tany.kz/uploads/posts/2021-03/1615359794_virtual.jpg-сурет)

3-тапсырма (2-қосымша)

«INSERT» әдісі

Оқулықта берілген мәтінді пайдаланып, виртуалды және кеңейтілген шындықтардың қолданылу салалары туралы мысал келтіре,әңгімелеңіз.

Дескриптор:

-Мысал келтіреді;

-Қолдану салалары туралы әңгімелейді.

Фильмнен үзінді көру арқылы жаңа тақырыпты болжайды.


Бейнематериал арқылы VR және AR туралы толық мәлімет алады.



Екі топ оқушылары виртауалды және кеңейтілген шындықтардың артықшылықтарын, кемшіліктерін және ұқсастықтарын жазады.






Берілген тізімдегі құрылғыларды ажыратып, кестені қима қағазға толтырады.






























Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат жасайды.




Оқулықта берілген мәтінді пайдаланып, қолдану салалары туралы әңгімелейді.



Жаңа тақырыпты болжайды.


VR және AR туралы толық мәлімет алады.

Видеокөрсетілімді көреді.



Топпен жұмыс жасайды
















(1.1-қосымша)

«Артығын тап» әдісі арқылы берілген тізімдегі құрылғылардың артығын тауып астын сызады.

Принтер, смартфон, джостик, үстелүсті дулығалар, аяқ платформасы, ақылды көзілдіріктер, планшеттер,3Д ойындар, кітап, фильмдер.








Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат жасайды.



2.1-қосымша «Адасқан әріптер» әдісі

Пашлетн, сармфтон ,досжикт, ақя плтафорамсы















Бірін-бірі басбармақ арқылы бағалайды.












«Бағдаршам»

ЕБҚ баланы ескере отырып, бағдаршам арқылы бағалайды.

Толық орандалған жұмыс- жасыл,

Қате жіберілген жұмыс- сары,

Мүлдем орындалмаған жұмыс- қызыл.





















«Жақсы!»,

«Жарайсың!», «Керемет!» деген мадақтау сөздерімен бағалау жүргізіледі



Видеоролик, слайд

https://www.youtube.com/watch?v=EtW1UNimcVM


https://www.youtube.com/watch?v=FK8hrbE-edM















Кеспе қағаздар











































Оқулық,кеспе қағаздар,плакаттар, маркерлер

Қортындылау.

3-мин
























Сабақтың соңы

2- мин

4-тапсырма

«Дизайнер жұмысы»

Тапсырыс беруші дизайнерге өзінің бөлмесін қазақи нақышта өзгертуге тапсырыс берді. Бөлменің төбесі шаңырақ тәріздес күмбезбен көмкерілген және қабырғаларында табиғат көрінісі бейнеленген суреттердің, сонымен қатар жиһаздардың заманауи көрініс табуын өтінді.

Дизайнер тапсырыс берушінің өтініші бойынша бөлмені қазақи нақышта өзгерту үшін алдын-ала сызбасын дайындауға кірісті.

Мәтінді танысып, дизайнер бөлмені өзгерту үшін шындықтың қандай түрін пайдаланатынын түсіндір.


https://i.ytimg.com/vi/DUYzn5Fo90s/maxresdefault.jpg

Кері байланыс. «Шеринг» әдісі.



Бағалау. Күнделік.kz-ке оқушылардың бағаларын қою

Үйге тапсырма. Виртуалды және кеңейтілген шындықтар туралы қосымша мәлімет қарау.


Оқу сауаттылығына арналған тапсырманы орындайды












Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек.



























Кері байланыс береді

«Жақсы!»,

«Жарайсың!», «Керемет!» деген мадақтау сөздерімен бағалау жүргізіледі





























Күнделік





2-тапсырма (ЖЖ) (1-қосымша)

Берілген тізімдегі құрылғылардың ішінен VR және AR шындыққа тиісті құрылғыларды ажыратып, кестені толтырыңыздар.

  1. Смартфон

  2. тер көзілдірік

  3. Джойстик

  4. Планшеттер

  5. Үстелүсті дулығалар

  6. Мамандандырылған көзілдірік

  7. Мобтильды гарнитуралар

  8. Аяқ платформасы

  9. Ақпараттық қолғаптар

VR

AR

Джостик

Үстелүсті дулығалар

Аяқ платформасы


Смартфон

Планшет



Ақылды көзілдіріктер

Дескриптор:

  • 1-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 2-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 3-құрылғыны дұрыс ажыратады;

(барлығы -3 балл)



1.1-қосымша (ЕҚБ)

Берілген тізімдегі құрылғылардың артығын тауып астын сызады.

Принтер, смартфон, джостик, үстелүсті дулығалар, аяқ платформасы, ақылды көзілдіріктер, планшеттер, 3Д ойындар, кітап, фильмдер.

3-тапсырма (2-қосымша)

Оқулықта берілген мәтінді пайдаланып, виртуалды және кеңейтілген шындықтардың қолданылу салалары туралы мысал келтіре,әңгімелеңіз.

Дескриптор:

-Мысал келтіреді;

-Қолдану салалары туралы әңгімелейді




2.1-қосымша «Адасқан әріптер» әдісі

Пашлетн, сармфтон ,досжикт, ақя плтафорамсы

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.10.2024
492
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12