Пән: Қазақ
тілі
|
Мектеп: Новый орта
мектеп-лицейі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Қасымхан
Л.М.
|
Сынып:4в
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
№3-сабақ. Монолог
құрай аламын.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.4 Берілген тақырып бойынша
әңгіме құрау
4.1.4.1 тірек сөздер
мен жоспарды пайдалана отырып, монолог
құрау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар жасай
алады:
Оқушылар тіл және сөйлеу,
сөйлеу мәдениеті, буын үндестігі, дыбыс үндестігін практикалық
тұрғыда меңгереді.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Оқушылардың сауаттылығын
арттыруға, көркем жазу, өз бетінше түсініп оқу дағдыларын
қалыптастыруға, сөйлеу мәдениетін дамытуға мән
беріледі.
Оқушылардың кейбірі жасай
алады:
Туған жері мен
елінің шежірелері мен бүгінгі тіршілігін оқытып үйрету оқушыларды
азаматтық пен ұлтжандылыққа, Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелейді, жеке тұлғаның дамуына септігін
тигізеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
-
Диалогке
қатысады;
-
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
-
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап,
түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу
дағдылары жетілдіріледі.
-
Тақырыпты және
негізгі ойды анықтап
үйренеді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды
орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған
білімдерін
пайдаланады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
БАҚ және мультимедиялық
құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және
интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық
тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд,
флипчарт.
|
Бастапқы
білім
|
3-сыныпта қазақ тілі
пәнінен алған білім дағдыларын
қолданады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Сергіту
жаттығуы
Топтарға
бөлу.
Алдыңғы білімді еске түсіру
(жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
«Шұғыл SMS (хабарландыру)…»
әдісі.
(МК) Көп аузынан
түспейтін
Оқу мақсатын
таныстыру
|
Оқушыларды топтарға бөлуге
арналған суреттер.
Сұраққа жауап берген оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмалары
|
Сабақтың
ортасы
|
Дескрипторы:
Тақырыпты және
негізгі ойды анықтап
үйренеді.
|
|
Сабақтың
соңы
|
Жаңа білім мен тәжірибені
қолдану
ҚБ: Бағдаршам көздері
арқылы бір-бірін
бағалау.
Оқушылар «Кемпірқосақ»
әдісі бойынша сабаққа кері
байланысты ауызша
айтады.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері
байланыс орнату.
Оқушылар
«Кемпір
қосақ»
әдісі
бойынша сабаққа кері байланысты ауызша
айтады.
|
Қорытынды
бағалау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не
білдім? Менің келесі сабағымды
жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу
керек?
1.
2.
|