Материалдар / Уақыт ортақ бөлімі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Уақыт ортақ бөлімі

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал біріктірілген сабақ математика және қазақ тілі сабақтары, мұғалімдерге қарап көрулеріне болады деп ойлаймын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2018
356
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:


Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні : Байгиреева Ф.К, Вельц –Мовриди В.А.

Сынып: 3

Сабақ


Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы


Менің күн тәртібім, тема урока: Квадрат числа.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

Цель обучения, которые достигаются на данном уроке(ссылка на учебную программу)


.3.1.3.1 - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кестетолтыру/мазмұнда

3.1.2.1. понимать, что значит квадрат и куб числа.

1.1.1.8 понимать,что дроби – это одна или несколько частей целого числа

3.1.1.7 находить доли величины и величину по значению её доли (половина,треть, четверть,и т.д)

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады: мәтін тақырыбына сәйкес сөздерді қолдана алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдалған мәтіндегі сюжеттің даму желісі бойынша уақыт тізбегін жаза алады

Кейбір оқушылар орындай алады: мәтін мазмұны бойынша толық баяндап бере алады

Жетістік критерийлері


Сөздердің әртүрлі мағынасымен танысады

Сөздерді мағынасына қарай сөйлем ішінде орынды қолдана біледі
Сөздік қорын молайтады

Сөздік қор


Сезім мүшелері, ақпарат, нысана, жағдаят,

Құндылықтарды

дарыту



  • Сыйластық

  • Еңбек және шығармашылық

  • Жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар


математика.



Сабақ барысы. Ход урока

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурста

Сабақтың

басы

Начало урока

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Звенит званок, появляется персонаж из сказки Е.Л.Шварца «сказка о потерянном времени» Класс удивлен.

Учитель: Кто это?

Петя: ребята, это я – Петя Зубов. Я понапрасру тратил время, и злые волшебники превратили меня в старика.

Учитель: И что же теперь делать?

Петя: Я слышал, что злые волшебники говарили о «машине времени». В ней заложена программа с заданиями. Если вам удастся ее выполнить всю,то опять станувашим ровесником.

Учитель: Давайте поможем Пете. Вместе разберемся во времени и выполним задания машины времени от злых волшебников.

Петя остается в классе. Ребята рассматривают машину времени.

На доске записаны слова «век,месяц,неделя, секунда, тысячилетие,год, сутки, минута, час»

Посмотрите на эти слова,как одним словом можно назвать все эти слова? (Уақыт).

Что такое время?

Время это… (Сообщение подготовленного ученика.)

Время – это многозначное слово.

  1. Продолжительность, длительность чего –нибудь,измеряемая секундами,минутами,часами.

  2. Отрезок времени.

  3. Определённый момент, в который происходит что – нибуть. Назначить время заседания. Время обеда. В любое время дня.

  4. Период, эпоха. Во время Петра!. Суровые время (суровые времена) и другие.

Определение темы урока

- Как вы думаете, какова тема урока?

- Давайте сформулируем цели урока.

Развивать вычислительные навыки

Развивать умение говарить по казахски.

Расширить знания по данной теме.

Воспитывать в себе умение аккуратно вести записи, работать на уроке активно.

Учитель: торопись да не ошибись. Пусть эта пословица станет девизом сегодняшнего урока.

Разминка.

- чтобы открыть машину времени и взять задания для спасения Пети, давайте выполним задания на ключике от этой машины.

1) Нужно расположить эти названия временных понятий в порядке убывания на русском языке 2) и в порядке возрастания на казахском языке. ( На доске.)

3) Решить задачу « Дерево возможностей».

4) Продолжить закономерность:


Задача:

В летние каникулы ребятам предложили посетить

мероприятие « Книгосветное путешествие» в Астане. Сколько вариантов есть у каждого ученика, если мероприятие можно посетить в июле или в августе по вторникам и четвергам в 9.00, 13. 00 или 16.00 часов?

Расположи в порядок возрастания.

Получилась пословица.

Торопись, да не ошибись. Девиз урока

- Что показывает число над чертой?

Как оно называется? (знаменатель, оно показывает, на сколько частей взяли)

Что показывает число под чертой? Как оно называется?

(знаменатель, оно показывает, на сколько частей разделили целое число?)

Остальные математический диктант.
1. Увеличьте 9 в 3 раза

2 увеличьте 7 на 6

3 уменьшите 32 на 4

4 найдите произведение чисел 6 и 8

5 найдите частное чисел 42 и 6.

6 У Марата 8 наклеек, что в 4 раза меньше, чем у Саши. Сколько наклеек у Саши?

7сколько минут составляет 1\4 часа?

8 сколько месяцев составляет ½ года?

9 У Саши было 15 марок,1/5 марок он подарил друзьям,сколько марок он подарил?

10 У Даши 3 марки с картинками часов. Они составляют1/6 всех ее марок. Сколько всего марок у Даши?

27,13, 28,48, 7,32,15,6,3,18.

Самопроверка на казахском

Проверка на доске.

Сабақ негізгі бөлімі:

Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше болып тұр оны өздерің де біліп отырсыздар. Олай болса біз бүгін Сергей Владимировичтің «Сандар сөйлейді» тапсырмасын топпен орындайық. Айтыңдаршы Сандар сөйлейді деген не? Оған 5 минут тез тез орындаймыз.


1 – тапсырма. Сандарды сөйлетейік.Топтық жұмысы.

5 минут


1 аптада 7 күн

1 тәулікте 24 сағат

1 айда 30 күн

Жылда 12 ай

1ғасырда 100 жыл

1сағатта 60 минут

Сөздерді дұрыс желімдейді, тексереді, бал қояды. Тақтаға шығып жабыстырады. Өздері оқиды айтады.


Сергіту сәті: Музыкалық көңіл күй.




Марфы Васильевнаның тапсырмасын орындайық

2 – тапсырма. Жұптық жұмыс: 5 минут

Мәтінді тыңда.
МЕНІҢ КҮН ТӘРТІБІМ 
Мен сағат 7 00–де тұрамын. Сағат 8 00– де тамақ ішемін. Сағат 9 00-да сабақ басталады. Сағат 2 00-де үйге келемін. Сағат 3 00-те сабақ оқимын. Сағат 7 - де кешкі ас ішемін. Сағат 10 -да ұйықтаймын. 

- Оқушылар мәтінді тыңдап, көп нүктенің орынына тиісті сөзді қой.

2-тапсырма. 
Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


























Сабақтың

соңы

Қорытынды.

Не жалғыз? Көз екеу, қол екеу, екі аяқ, екі құлақ, не жалғыз? (Мұрын, тіл).

Сұрақ-жауап. (Суреттері шығып тұрады).

      Мұғалім:

      -Екі қолың не үшін қажет? Елге көмек беру үшін.

      -Екі көзің не үшін қажет? Жақсыларды көру үшін.

      -Екі құлағың не үшін қажет? Ақыл кеңес тыңдау үшін.

      -Екі аяғың не үшін қажет? Сабаққа кешікпей, уақытында келу үшін.

    -Ендеше балалар әр нәрсені сезу үшін нелер көмектеседі екен? (Сезім мүшелері).


Р ефлексия: Балалар, бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?
         — Сендерді не қызықтырды?

Үй жұмысы






Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Жетістік критерийлері бойынша бағалау.


Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді:


тыңдалған кейіпкердің атынан диалогке сенімді түрде қатысады.

бейтаныс жағдаятқа қатысты өз идеялары мен сезімдерін түсіндіру үшін сөздерді орынды қолданады.


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


  • Қабілет жоғары оқушыларды топтастырып, сезім мүшелері туралы ертегі құрастырудыұсыну.

  • Топтық тапсырмада жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың диалогқа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау. Осы деректер келесі талқылауларды жоспарлауда қолданылады.



Қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сергіту сәттері

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





























Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын


Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын

Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын

Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын

Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын

Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын

Сағат ... тұрамын. 
Сағат ... тамақ ішемін. 
Сағат ... сабақ басталады. 
Сағат ... үйге келемін. 
Сағат ... сабақ оқимын. 
Сағат ... кешкі ас ішемін.

Сағат .... ұйықтаймын



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!