Материалдар / Заттарды массасы бойынша салыстыру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Заттарды массасы бойынша салыстыру

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қаңтар 2019
1599
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: математика Мектеп: Ы.Алтынсарин жалпы орта мектебі

Күні: 20.04.18 Мұғалімнің аты-жөні: Ризуанова Лариса Туремуратовна

Сынып: 1 Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны: 0


Сабақ тақырыбы:


3.3. Заттарды массасы бойынша салыстыру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



1.1.3.1 Масса шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін құралдарды таңдау, өлшемдерін жүргізу.

1.1.3.2 Өлшембірліктерді қолданып өлшеу.

1.1.3.3 Шамалар мәндерін, масса өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау.


Сабақ мақсаттары




Барлық оқушылар: Өлшем бірліктерді қолданып өлшей алады.

Көптеген оқушылар: Масса шамаларын ажыратып, оларды өлшеу үшін құралдарды таңдап, өлшемдерін жүргізеді.

Кейбір оқушылар: Шамалар мәндерін, масса өлшем бірліктерін салыстырып, амалдарды орындайды.


Бағалау критерийлері


Масса шамаларын ажыратады, өлшеуге құралдарын пайдаланады, өлшем бірліктерін қолданып өлшейді, амалдарды орындайды.


Тілдік мақсаттар

Масса- weight

Ауыр- тяжелый- heavy

Жеңіл- легкий- easy


























Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау


Пәнаралық байланыстар

Дене, көркем еңбек, дүниетану


Акт қолдану дағдылары



Компьютер, интерактивті тақтаны қолдану

Бастапқы білім



«Бес қадам» әдісі арқылы бастапқы білімнен жаңа білімге түсеміз.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың барысы

5 мин.






















Сабақтың ортасы.

Дәлелдеудің 4 кезеңі:

Елестету, салыстыру, дәлел келтіру, мақұлдау.


Тыңдалым, айтылым.

1. Елестету;

2. Салыстыру.

10 мин



























Тілдік мақсат

2 мин



Оқылым

3. Дәлел келтіру.

13 мин






































Сергіту сәті

2 мин

















Жазылым

6 мин














































Сабақтың соңы

4. Мақұлдау

(2 мин.)

Психологиялық ахуалPicture 20

-Мынау менің жүрегім,

-Бәрі осыдан басталған.

-Мынау менің басым,

-Бәрін осы басқарған.

-Мынау менің сол қолым, мынау менің оң қолым

-Барлық істі атқарған

Топқа бөлу: оң қанаттылар мен сол қанаттылар деп топқа бөлемін.



Ашық сұрақтар қойылып, жауап аламын.

«Бес қадам» әдісін қолданып білім алушыларға заттарды ұзындығы , жасалған материалы, көлемі мен пішіні бойынша салыстырғаны туралы естеріне түсіріледі.

Заттардың бұдан да басқа қасиеттері бар екені айтылады.


Оқушыларға масса туралы «Кинометафора» әдісімен бейне көрініс жіберемін.

«Еркін микрофон» әдісі арқылы оқушылар бейнеден көрген салмақ пен масса туралы баяндап өтеді.

Оқушыларға көлемдері бірдей екі қорап беріледі.

Біреуінің ішінде мақта, екіншісінің ішінде ұсақ тастар салынған.

Оқушылар тапсырманы орындау мақсатында түсіндіремін: екі қораптың ұқсастығы мен айырмашылығын атап салыстырады.


Критерий: Масса шамаларын ажыратады, өлшеуге құралдарын пайдаланады, өлшем бірліктерін қолданып өлшейді, амалдарды орындайды.


Дескриптор:

  • Заттың көлемін анықтайды;

  • Массасын салыстырады;

  • Массасын ажырата біледі;


Ынталандыру:


Масса- weight

Ауыр- тяжелый- heavy

Жеңіл- легкий- easy


Топтық жұмыс

1-топ: «Кім ауыр?», «Кім жеңіл?» таразының көмегімен өздерінің массасын анықтау.


2-топ: «Қарлы кесек» әдісі арқылы «Орындап көр» тапсырмасы.

Таразының көмегінсіз оқу құралдарының ішіндегі ең жеңіл мен ең ауыр затты атау.



Дескриптор:

  • Өз массасын өлшеп, бір-бірінің массасын салыстыра алады;

  • Сынып ішіндегі құралдарды массасына қарай анықтайды.


Ынталандыру:


«Мен таразымын» әдісін қолданамын.

Оқушылар айтылған нұсқауларға байланысты қимыл жасайды.

  • Таразының оң жақ басы сол жақ басынан ауыр;

  • Таразының сол жақ басы оң жақ басынан ауыр;

  • Таразының басы тең.

Оқушалар қанаттарын жайып оңға, солға қисайып және таразының басы тең дегенде екі қолын да тең ұстап қимылдар жасайды.


Дәптермен жұмыс.

Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалар орындалады.

Дұрыс жауапты құс белгімен белгіле.


Суреттегі жеңіл затты қызыл түспен, ауыр затты көк түспен бояйды.

Дескриптор:

  • Жануарлардың массасына қарай анықтай алады;

  • Жеңіл және ауыр затты ажыратып бояй алады.


Ынталандыру:


«Түйінді сөздер» әдісі арқылы қорытындылаймын.

  • Заттың массасы деген сөзді қалай түсінесіңдер?

  • Екі заттың массасын қандай заттың көмегімен анықтауға болады?




Қалыптастырушы бағалауда «Жетістік баспалдағының» көмегімен өткіземін.

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып, бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қандай деңгейде екенін жетістік баспалдағына жабыстыру арқылы көрсетеді.

















Бейне көрініс

https://youtu.be/Gz-n_kbYwiQ
































Таразы.














Жұмарланған ақ қағаз.



































Жұмыс дәптері





























































Стикерлер.

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушының қажеттігіне қарай саралап тапсырма беремін.


Барлық оқушылар заттың массасының артық, кемін табады.


«Шығарып көр» логикалық тапсырма


Белсенді оқушылар: массаның өлшем бірліктерін салыстырып, амалдарды орындайды. «Қай ойыншық барлығынан жеңіл?»





Ынталандыру: «Жарайсыңдар»











Ынталандыру: «Өте жақсы!»







Пікір қалдырамын: Дұрыс орындапсың












Таразы мен текшелермен жұмыс жасағанда абай болу қажеттігін ескертемін.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!