Таныстырылым: Мектептегі тәжірибенің алғашқы қадамдары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Ахмет
Иүгнеки
“Ақиқат
сыйы”
дастаныСын
тұрғысынан
ойлау
Дарынды
және
талантты
Оқушылар
дың жас
ерекшелік-
терін ескеру
Оқытудың
жаңа әдіс-
тәсілдеріОқыту үшін
бағалау
және оқуды
бағалауАКТ
қолдану Көшбасшы
лық және
оқу үдерісін
басқару
Тізбектелген
сабақтар
топтамасы№ 15 Ж.Нұрлыбаев жалпы
орта мектебі қазақ тілі мен
әдебиеті пәнінің мұғалімі
Амандықова Гүлнұр Мектептегі тәжірибенің алғашқы қадамдары
Дәстүрлі сабақ
“ Мозаика” әдісімен
топқа бірігуде
“ Ротация” әдісі “ ДЖИКСО” әдісі Кері байланыс
Постер қорғау “ Кластер” әдісі“ Синквейн” әдісі
1 слайд
Ахмет Иүгнеки “Ақиқат сыйы” дастаныСын тұрғысынан ойлау Дарынды және талантты Оқушылар дың жас ерекшелік- терін ескеру Оқытудың жаңа әдіс- тәсілдеріОқыту үшін бағалау және оқуды бағалауАКТ қолдану Көшбасшы лық және оқу үдерісін басқару Тізбектелген сабақтар топтамасы№ 15 Ж.Нұрлыбаев жалпы орта мектебі қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Амандықова Гүлнұр Мектептегі тәжірибенің алғашқы қадамдары Дәстүрлі сабақ “ Мозаика” әдісімен топқа бірігуде “ Ротация” әдісі “ ДЖИКСО” әдісі Кері байланыс Постер қорғау “ Кластер” әдісі“ Синквейн” әдісі
2 слайд
Әдістемелік бірлестік деңгейінде өзгерістер енгізуін негіздеуі және коучинг-сабақ
тиімділігін, әріптестердің білім алуының дәлелдемелері
Ынымақтастық Көңіл күйді анықтау
Постер қорғау Мәлімет беру
Кері байланыс
« Мұғалімдердің
сын тұрғысынан
ойлау қабілетін
дамытудың
тиімділігі»
Сын тұрғысынан
ойлау қабілетін
дамытудың
маңыздылығы туралы
ұғындыру»
Сын тұрғысынан ойлау
қабілетін дамытудың
маңыздылығы туралы
ұғынады» Мен мектебіме
өзгеріс еңгіземін Өзгерісті қалай
еңгіземін ?ӘРІПТЕС
ҚОЛДАУЫ
Топтық жұмыс Коучинг дамудың белгілі бір
бағыттарын қарауға, нақты
мәселелерді шешуге
бағытталған.(МАН87-бет)
2 слайд
Әдістемелік бірлестік деңгейінде өзгерістер енгізуін негіздеуі және коучинг-сабақ тиімділігін, әріптестердің білім алуының дәлелдемелері Ынымақтастық Көңіл күйді анықтау Постер қорғау Мәлімет беру Кері байланыс « Мұғалімдердің сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамытудың тиімділігі» Сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамытудың маңыздылығы туралы ұғындыру» Сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамытудың маңыздылығы туралы ұғынады» Мен мектебіме өзгеріс еңгіземін Өзгерісті қалай еңгіземін ?ӘРІПТЕС ҚОЛДАУЫ Топтық жұмыс Коучинг дамудың белгілі бір бағыттарын қарауға, нақты мәселелерді шешуге бағытталған.(МАН87-бет)
3 слайд
Тәліппен сұхбатДәстүрлі сабақ Egan ,
1998
үш
кезеңі
Не
істегісі
келетіні
н
анықта
уТиісті
тиімді
шешім
таңдау
ды Өзгеріс
терді
енгізуд
і
мақсат
етедіБір әріптесінің тәжірбиесіне өзгеріс енгізу қажеттігін
негіздеуі және тәлімгерлік үдерісінің жүзеге асырылуы
Жаңа әдіс- тәсілдерді.
Топтастыруды.
Оқушы үніне мән беру.
Мақсат қою, бағыттап отыру.
Бағалаудың түрлерін меңгертуді.
Сұрақтарды тиімді қою.
Кері байланыс жасауды.Сабақ барысыТәлімгерлік ұзақ уақытқа
созылатын, өзара
ынтымақтастық қатынасқа
негізделген кәсіби қолдау
көрсету үдерісі болып
табылады. (МАН 87-бет)
3 слайд
Тәліппен сұхбатДәстүрлі сабақ Egan , 1998 үш кезеңі Не істегісі келетіні н анықта уТиісті тиімді шешім таңдау ды Өзгеріс терді енгізуд і мақсат етедіБір әріптесінің тәжірбиесіне өзгеріс енгізу қажеттігін негіздеуі және тәлімгерлік үдерісінің жүзеге асырылуы Жаңа әдіс- тәсілдерді. Топтастыруды. Оқушы үніне мән беру. Мақсат қою, бағыттап отыру. Бағалаудың түрлерін меңгертуді. Сұрақтарды тиімді қою. Кері байланыс жасауды.Сабақ барысыТәлімгерлік ұзақ уақытқа созылатын, өзара ынтымақтастық қатынасқа негізделген кәсіби қолдау көрсету үдерісі болып табылады. (МАН 87-бет)
4 слайд
«Тәлімгердің міндеті –тәлім алушының өз мүмкіндіктерін
тиімді пайдалануына көмектесу деген ұстанымға негізделген». Тәлімгерліктің тиімділігін бағалау және тәлім алушы
тәжірибесінің өзгерісінің дәлелдемелері
Жағымды ақуал қалыптастыру
“ Сұраққа жетіп ал” әдісі
Топтық жұмыс “ ДЖИКСО” әдісі “ Вейер” әдісі Кері байланыс Оқушы үні
ОМЖ жасауды үйренді
ҚМЖ жасауды үйренді
4 слайд
«Тәлімгердің міндеті –тәлім алушының өз мүмкіндіктерін тиімді пайдалануына көмектесу деген ұстанымға негізделген». Тәлімгерліктің тиімділігін бағалау және тәлім алушы тәжірибесінің өзгерісінің дәлелдемелері Жағымды ақуал қалыптастыру “ Сұраққа жетіп ал” әдісі Топтық жұмыс “ ДЖИКСО” әдісі “ Вейер” әдісі Кері байланыс Оқушы үні ОМЖ жасауды үйренді ҚМЖ жасауды үйренді
5 слайд
Педагогикалық қоғамдастықтың жұмыс жоспары және
жоспарлау үдерісін жүзеге асыруды талдау
Бағдарламаны игерген
мұғалімдердің негізгі
функциясының бірі
әріптестерінің озық
тәжірибелерімен бөлісу арқылы
мектебін жетілдіру мақсатында
педагогикалық қоғамдастықтың
жұмыс жоспарын әзірлейді . Директорымен кездесу
Кәсіби сұхбат
Қоғамдастық құру
ОМЖ,ҚМЖ жасауды
үйрету Дәстүрлі сабақ Тәліппен сұхбат Әріптестердің қолдауы Коучинг
5 слайд
Педагогикалық қоғамдастықтың жұмыс жоспары және жоспарлау үдерісін жүзеге асыруды талдау Бағдарламаны игерген мұғалімдердің негізгі функциясының бірі әріптестерінің озық тәжірибелерімен бөлісу арқылы мектебін жетілдіру мақсатында педагогикалық қоғамдастықтың жұмыс жоспарын әзірлейді . Директорымен кездесу Кәсіби сұхбат Қоғамдастық құру ОМЖ,ҚМЖ жасауды үйрету Дәстүрлі сабақ Тәліппен сұхбат Әріптестердің қолдауы Коучинг
6 слайд
Мектепті дамыту
мақсатында кәсіби
желілік қоғамдастық
аясында білім алуға
бастама жасау және
қолдау көрсету .Басқа мектептерден әріптестерді тарту арқылы педагогикалық
қоғамдастықты кеңейту бойынша ұсыныстар
“ Білім шыңы” № 15 .Ж.Нұрлыбаев
АЖОМ
•
“ Жігер” кәсіби
қоғамдастығы
ПШОТренер
6 слайд
Мектепті дамыту мақсатында кәсіби желілік қоғамдастық аясында білім алуға бастама жасау және қолдау көрсету .Басқа мектептерден әріптестерді тарту арқылы педагогикалық қоғамдастықты кеңейту бойынша ұсыныстар “ Білім шыңы” № 15 .Ж.Нұрлыбаев АЖОМ • “ Жігер” кәсіби қоғамдастығы ПШОТренер