Тәрбие сағаты
Сыныбы: 8 «А» Күні: 15.04.
|
Тақырыбы |
12 сәуір-Дүниежүзілік авиация және ғарышкерлер күні |
|
|
Мақсаты |
Ғарыш кеңістігін игерудегі жетістіктерді қазіргі өмірмен байланыстыра отырып түсіндіру |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың тарихи, ғылыми танымын кеңейту, білімділігін арттыру. |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану; талантты және дарынды балаларды оқыту; оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу; оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ой шақырту», «Детальдарын қосу», «Кім алғыр» «Ойлан, талқыла, бөліс» тәсілі |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Интеративти тақта, үлестірме материалдар, тақта, көрнекіліктер, стикер, маркер, смайлик, жұлдызшалар. |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Ынтымақтастық атмосферасы. |
Балалар шеңбер бойына тұрып, бір-біріне әдемі
айдың пішінін ұсына отырып, ғарышкерлерге тән қасиеттерді
атайды. |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білу Қызығушылық тарын ояту 5 минут |
«Ой шақырту» әдісі |
|
Топпен жұмыс
жасайды |
|
Түсіну 5 минут |
«Кім алғыр» әдісі |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірнеше сұрақтар дайындау. І топ Күн жүйесінің гелиоцентрлік моделін кім ұсынды?
(Н. Коперник) ІІ топ
1.
Күн жүйесінің геоцентрлік моделін кім ұсынды? (К. Птолемей) |
Топ Капитандарға сұрақ (
10 сұрақтан ). |
|
Қолдану 5 минут |
«Кім алғыр» әдісі |
||
|
Сергіту сәті |
Қара жорға |
Видео көрсетілім |
Ойларын тиянақтап, бойларын сергітеді |
|
Талдау 10минут |
«Деталдарын қосу» |
Командада жұмыс істеу кезінде алынған білімдерін көрсету үшін сөйлемді кеңейтуіңіз қажет. Постер қорғау |
3 топ жаңа тақырыпқа байланысты ойларын ортаға салады |
|
Жинақтау 10 минут |
Слайд «Космос әлемінде” ойыны |
Сабақты жинақтау мақсатында оқушыларға сұрақтар қойлады
|
Оқушылардың слайдта берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
Бағалау 3 минут |
Смайликтер |
Смайликтер тарту, Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
|
Өзін өзі бағалайды, бірін-бірі бағалайды |
|
Рефлексия «БББ» 1 минут |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруға ұсынады |
Ұсынылған стикерді толтырады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
12 сәуір-Дүниежүзілік авиация және ғарышкерлер күні
12 сәуір-Дүниежүзілік авиация және ғарышкерлер күні
Тәрбие сағаты
Сыныбы: 8 «А» Күні: 15.04.
|
Тақырыбы |
12 сәуір-Дүниежүзілік авиация және ғарышкерлер күні |
|
|
Мақсаты |
Ғарыш кеңістігін игерудегі жетістіктерді қазіргі өмірмен байланыстыра отырып түсіндіру |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың тарихи, ғылыми танымын кеңейту, білімділігін арттыру. |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану; талантты және дарынды балаларды оқыту; оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу; оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ой шақырту», «Детальдарын қосу», «Кім алғыр» «Ойлан, талқыла, бөліс» тәсілі |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
Интеративти тақта, үлестірме материалдар, тақта, көрнекіліктер, стикер, маркер, смайлик, жұлдызшалар. |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг |
Ынтымақтастық атмосферасы. |
Балалар шеңбер бойына тұрып, бір-біріне әдемі
айдың пішінін ұсына отырып, ғарышкерлерге тән қасиеттерді
атайды. |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білу Қызығушылық тарын ояту 5 минут |
«Ой шақырту» әдісі |
|
Топпен жұмыс
жасайды |
|
Түсіну 5 минут |
«Кім алғыр» әдісі |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірнеше сұрақтар дайындау. І топ Күн жүйесінің гелиоцентрлік моделін кім ұсынды?
(Н. Коперник) ІІ топ
1.
Күн жүйесінің геоцентрлік моделін кім ұсынды? (К. Птолемей) |
Топ Капитандарға сұрақ (
10 сұрақтан ). |
|
Қолдану 5 минут |
«Кім алғыр» әдісі |
||
|
Сергіту сәті |
Қара жорға |
Видео көрсетілім |
Ойларын тиянақтап, бойларын сергітеді |
|
Талдау 10минут |
«Деталдарын қосу» |
Командада жұмыс істеу кезінде алынған білімдерін көрсету үшін сөйлемді кеңейтуіңіз қажет. Постер қорғау |
3 топ жаңа тақырыпқа байланысты ойларын ортаға салады |
|
Жинақтау 10 минут |
Слайд «Космос әлемінде” ойыны |
Сабақты жинақтау мақсатында оқушыларға сұрақтар қойлады
|
Оқушылардың слайдта берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
Бағалау 3 минут |
Смайликтер |
Смайликтер тарту, Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
|
Өзін өзі бағалайды, бірін-бірі бағалайды |
|
Рефлексия «БББ» 1 минут |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруға ұсынады |
Ұсынылған стикерді толтырады |
шағым қалдыра аласыз













