Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Әдебиеттік оқу Менің үйренгенім
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сабақтың тақырыбы: Менің үйренгенім |
Мектеп: |
||||||||
Күні: |
Мұғалім: Акмурадова Зиба |
||||||||
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
|||||||
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Тақырыпты түсініп оқуға жаттықтыру. Байланыстырып сөйлеуін,сөздік қорын,ойлауын дамыту. |
||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Тақырып туралы әңгімелей алады, сөздерді ажыратады,шығармашылықпен ойлай алады. |
||||||||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
|||||||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Автордың өзге де шығармаларын. |
|||||||||
Бұрыннан бар білімдері |
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
||||||||
Жоспар |
|||||||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
|||||||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . Қызығушылықты ояту «Ыстық орындық» әдісі. Әр топтан 1 оқушыдан шығып, бр-біріне сұрақтар қою. |
Таныстырылым. |
|||||||
Ортасы |
Жаңа сабақ Менің үйренгенім 1-топ «Оян қазақ» өлеңін талдау 2-топ Спандияр Көбеев, Шоқан Уәлиханов туралы ресурстар жинақтау 3-топ Абылай хан сөзжұмбақ құрастыру |
Оқушылар мәтінді іштей оқиды. Топпен талқылайды. Біріне-бірі түсіндіреді. Оқушылар тақырыптар бойынша постерлер дайындайды. |
|||||||
Сергіту сәті |
Тереңдет ойыңды, Тiк ұста бойыңды. Құстарға ұсайық, Қалықтап ұшайық. Шық алға оң қанат, Шық алға сол қанат, Шаршаған кездерде Қонайық жорғалап. |
Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
|||||||
Аяқталуы |
Ой толғаныс. Бейнежазба арқылы қорытындылау. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айту. |
Сөздік жұмысын жүргізу. |
|||||||
Үйге тапсырма: тест құрастыру. |
|||||||||
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс – Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру, АКТ |
|||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері анық па? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сабақтың тақырыбы: Міржақып Дулатов. Шешенің балаларын сүюі |
Мектеп: |
|||
Күні: |
Мұғалім: |
|||
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
||
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Оқушыларды ақын өмірбаянымен таныстыра отырып, берілген өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашу. |
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. |
|||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Автордың өзге де шығармаларын. |
||||
Бұрыннан бар білімдері |
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
|||
Жоспар |
||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Қызығушылықты ояту Бүгін біз М. Дулатов туралы
білетін боламыз. М. Дулатов кім? (Оқушылар тақтаға өздері
жазады) |
Қызығушылықты ояту Бүгін біз М. Дулатов туралы білетін боламыз. М. Дулатов кім? |
||
Ортасы |
Жаңа сабақ «Шешенің балаларын сүюі»
өлеңін мәнерлеп оқу. Мағынасын түсіндіру. Оқушыларға оқыту. |
«Шешенің балаларын
сүюі» өлеңін мәнерлеп оқу. Мағынасын түсіндіру. Оқушыларға
оқыту. |
||
Сергіту сәті |
Орманның бiз емшiсiмiз Тоқ, тоқ, тоқ (Партаны үш рет ұрады) Құрт бiткендi жоқ етемiз Жоқ, жоқ, жоқ, (Қимыл көрсетедi) Тоқ, тоқ, тоқ, Жоқ, жоқ, жоқ. |
Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
||
Аяқталуы |
1. Бүгін кімнің өмірбаянымен, қандай өлең шумағымен таныстық. 2. Өздерің аналарың туралы қандай жылы сөздер айтар едіңдер. Шығармашылық жұмыс.
«Анашым» әні орындалып тұрады. |
Сөздік жұмысын жүргізу. Шығармашылық жұмыс. «Анашым» әні орындалып тұрады. |
||
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттап алыңдар. |
||||
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша Пәнаралық байланыс – |
|||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сабақтың тақырыбы: Асқар Дулатов. Аяулы Жақаң (Міржақып туралы) |
Мектеп: |
||||
Күні: |
Мұғалім: |
||||
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
|||
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Оқушыны Асқар Дулатовтың «Аяулы Жақаң» атты Міржақып Дулатов жайлы естелікпен таныстыра отырып, түсініп оқып, оқушының жеке қабілеті мен белсенділігіне сүйене, әңгімедегі түйінді ойды ашуға жағдай жасау. |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. |
||||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
|||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Автордың өзге де шығармаларын. |
|||||
Бұрыннан бар білімдері |
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
||||
Жоспар |
|||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
|||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Мен саған сенемін Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың. Қызығушылықты ояту Кіріспе.Міржақып Дулатов (1885-1935) – ақын, жазушы. Қостанай өңірінде туылған. «Оян, қазақ» атты кітабы бар. Автордан алғы сөз. Міржақып «Оян, қазақ» кітабында ұран салып халқын өнер-білімге шақырған. Қазақ елінің басқа жұртпен терезесі теңеліп, іргелі ел болуын көксеген. |
Таныстырылым. |
|||
Ортасы |
Жаңа сабақ Кіріспе.Міржақып Дулатов (1885-1935) – ақын, жазушы. Қостанай өңірінде туылған. «Оян, қазақ» атты кітабы бар. Автордан алғы сөз. Міржақып «Оян, қазақ» кітабында ұран салып халқын өнер-білімге шақырған. Қазақ елінің басқа жұртпен терезесі теңеліп, іргелі ел болуын көксеген. Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу. Тізбектей оқу. Мәтіннен Міржақыпты сипаттайтын жерін тауып оқы. (Міржақып өзі қатарлас балалардан бойы аласалау ...). Дәптермен жұмыс.«Қуанышы қойнына сыймай» деген тіркесті сөздерді пайдаланып, сөйлем құрап жаз. Түсінгендерін тексеру: - Естелікті кім жазды? - Міржақып Дулатов нені армандаған екен? - Міржақып Дулатовтың алғашқы кітабының «Оян, қазақ» деп аталу себебі неде? - «Кәмпескелеу» дегенді қалай түсінесің? Мәтінге сүйеніп, төмендегі сызба бойынша Міржақып Дулатовқа сипаттама жаз. Міржақып Сыртқы түр-әлпеті: Денесі тығыршықтай жұмыр Бойы аласалау, Киімі таза, жинақы Қимылы шапшаң Ерекшелігі: Үздік оқуы,өжеттігі, Ізденімпаздығы ... |
Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу. Тізбектей оқу. Мәтіннен Міржақыпты сипаттайтын жерін тауып оқы. (Міржақып өзі қатарлас балалардан бойы аласалау ...). |
|||
Сергіту сәті |
Жолдарыңа үңіліп, Екі бақа жүгіріп, Секіреді, бақ-бақ, Ағаштарды аттап. Олар ерте тұрады, Беті-қолын жуады. Оңға-солға шайқалып, Бақылдайды ән салып. Судан шіркей табады, Өсіп үлкен болады. Бақ-бақ, нақ-нақ, Біздер айттық тақпақ. |
Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
|||
Аяқталуы |
Автор көзқарасы дегеніміз шығармада суреттеліп отырған кейіпкерге, оқиғаға, өмір құбылысына автордың беретін бағасы, оның өз ойы мен пікірі.2. Мәтіннен анасының сөзін тауып оқы. Қалай ойлайсың, анасының үміті мен сенімі ақталды ма? |
Сөздік жұмысын жүргізу. |
|||
Үйге тапсырма: мазмұндау. |
|||||
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс – Денсаулық пен қауіпсіздікті |
|||
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сабақтың тақырыбы: Мазмұндама |
Мектеп: |
||||
Күні: |
Мұғалім: |
||||
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
|||
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау. |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Шығарманың мазмұны туралы біледі. |
||||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түсінуі тиіс |
|||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Тақырып аясын түсінеді |
|||||
Бұрыннан бар білімдері |
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
||||
Жоспар |
|||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
|||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. |
Таныстырылым. |
|||
Ортасы |
Жаңа сабақ Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру: Бүгін сабақта сурет бойынша шығарма жазамыз. -Қазір жылдың қай мезгілі? Қай айы? Көктемнен кейін қай мезгіл? Жазда қандай өзгерістер болады? Сурет бойынша жұмыс: Мазмұндама Тақтада Керекті сөздер: Сурет бойынша жұмыс: (тақтада сұрақтар жазулы тұр.) |
Сурет бойынша жұмыс: Шығарма «Жаз» |
|||
Сергіту сәті |
Орманның бiз емшiсiмiз Тоқ, тоқ, тоқ (Партаны үш рет ұрады) Құрт бiткендi жоқ етемiз Жоқ, жоқ, жоқ, (Қимыл көрсетедi) Тоқ, тоқ, тоқ, Жоқ, жоқ, жоқ. |
Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
|||
Аяқталуы |
Сөздік жұмысын жүргізу. |
Оқулықпен жұмыс |
|||
Үйге тапсырма: мазмұндау. |
|||||
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалайша түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс – Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру, АКТ |