Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Бударин мектеп-бөбекжай кешені" КММ 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: 5 бөлім –Шаңғы дайындығы |
Мектеп: « Бударин мектеп –бөбекжай кешені» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Темирбаев Махамбетхан Темирханович |
|||||
Күні: 20.01.2020. |
||||||
Сыныбы: 5 |
Қатысқан оқушы саны:12 |
Қатыспағаны:0 |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалыс техникасының элементтерін үйрету |
|||||
Оқу мақсаттары |
5.1.4.1.Қыймыл қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін білу және анықтау. |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың қабілеттілігіне байланысты 3 мақсатпен 3 топқа бөлдім: Барлық оқушылар орындай алады : Шаңғы дайындығында қимыл қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін білу және анықтау.Қозғалуды бастауға арналған бастапқы қалыпты орындау. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шаңғы дайындығында қимыл қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін білу және анықтау.Аяқ бүгіліп тұрған қалыптан бір аяқпен тез сырғанау қадамын көрсету. Кейбір оқушылар орындай алады: Шаңғы дайындығында қимыл қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін білу және анықтау.Екі аяқтың қалпы тез ауыстырылады, таяқты жерге тірелген аяқтың жанына шаншу. |
|||||
Жетістік критерийлері |
1.Қозғалуды бастауға арналған бастапқы қалыпты анықтай алады. 2.Аяқ бүгіліп тұрған қалыптан бір аяқ тез сырғанау қадамын орындап көрсетеді. 3.Екі аяқтың қалпы тез ауыстырылып, таяқты жерге тірелген аяқтың жанына шаншуды үйретеді. |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Шаңғымен сырғанау- катание на лыжах- skiing Шаңғы таяғымен итерілу- толкание с лыжной палкой- pushing with ski stick Шаңғымен жүру- лыжная
ходьба- |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Матиматика, География пәндерімен байланыстырылады. |
|||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық қауіпсіздік техникасын, нормалары мен ережелерін түсіне білу. |
|
||||
Дескрипторлар |
Білім алушы: - |
|
||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы |
Белсенді оқыту әдістері Фронталдық әдіс Ағылмалы әдіс Ойын әдісі Фронталдық әдісті пайдалану. Сапқа тұру. Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. Құрал –жабдықтарды алу. Сабақ өтетін жерге шығып екі қатарға тұру. ЖДЖ. Арнайы ж-р.Тепе-теңдік ж-ры. |
(шаңғы, шаңғының таяғы, шаңғының аяқ киімі, жұлдызшалар) |
||||
Сабақтың ортасы Дескриптор Десктиптор Дескриптор |
Бірінші мақсат, бұл мақсатқа жету үшін (Б) фронталдық әдіс қолдандым. Қозғалуды бастауға арналған бастапқы қалыпты үйрету. Бұл мақсат қабілеттілігі төмендеу оқушыларға арналған. Тапсырмаларды саралау ретінде қойдым:
Екінші мақсат, бұл мақсатқа жету үшін (Т)Ағылмалы әдіс арқылы қолданамын.
Аяқ бүгіліп тұрған қалыптан бір аяқпен тез сырғанау қадамын көрсету.
Бұл мақсат қабілеттері орташа оқушыларға арналған.
Тапсырмаларды саралау ретінде қойдым:
Үшінші мақсат бұл мақсатқа жету үшін (Жж) Ойын әдісін қолдандым.
Екі аяқтың қалпы тез ауыстырылады, таяқты жерге тірелген аяқтың жанына шаншу.
Бұл мақсат қабілеттері жоғары оқушыларға арналған.
Тапсырмаларды саралау ретінде қойдым:
|
|
||||
Сабақтың соңы |
Сапқа тұру. Дем алу жаттығулары. Сұрақ-жауап арқылы рефлексия. Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын қол көтеру арқылы бағалайды. Сабақ топ бойынша бағаланады. |
Қол қимылдары |
||||
|
||||||
Саралау Саралауды үш түрмен құрдым 1.Мақсат бойынша 2.Тапсырма бойынша 3.Қолдау бойынша Саралау жүзеге асырылады а) физиологиялық сипаттамаларға: - ұлдар жоғары жүктеме жасайды; - қыздар аз жұмыс істейді; б) физикалық қабілеттерге: - оқушылар өздерінің моторикасын кеңейту үшін күрделі жаттығулар жасай алады; - Неғұрлым қабілетті оқушылар кем мүмкіндіктері шектеулі оқушыларға қолдау көрсетеді |
Бағалау Бәрін түсіндім
Жартылай түсіндім
Түсінген жокпын |
Әр оқу тоқсанының басында қауіпсіздік техникасымен таныстыру. Сабақ барысында жайлы жағдай туғызу арқылы. Тақырыпқа сай киіну мен әрекет ету. Оқушыларды жіті қадағалау. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? 2.Оқушылар нені үйренді? 3.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? 4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
|
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:
|
|||||
Қорытынды: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1 2 Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? 1 |