Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Ашық сабақ ."Күй-халқымыздың рухани құндылығы " 7 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімдеріне жаңартылған бағдарлама бойынша жасалған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
10 Қараша 2018
1934
2 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: қазақ тілі7-сынып | Мектеп: « М. Әуезов атындағы орта мектебі» КММПән мұғалімі: Калибекова Акмарал Слямбековна | |
Сабақтың тақырыбы: | Күй-халқымыздың рухани құндылығы | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты(мақсаттары) Бағалау критерийі | 7.1.4.1-мәтін тақырыбы,сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.7.3.5.1- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды.Тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады. | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: күй өнеріне байланысты мәтінмен танысып, тұйық етістіктің жазу кезінде есте ұстайтын бірқатар емле ережелерімен танысады. | |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: күй өнеріне байланысты мәтіндерге тілдік талдау жасайды, мәтін ішінен тұйық етістік жұрнағы жалғанған етістіктерді табады. | ||
Күтілетін нәтиже | Кейбір оқушылар орындай алады: қазақтың ұлттық күй өнері туралы өз білетіндерін ортаға салып, тұйық етістік жұрнағын жалғау бойынша тапсырмалар орындайды. Оқушылар: күй өнері және халық күйшілері туралы мәлімет алып, тұйық етістік жайлы алған білімдерін кеңейтеді. | |
Тілдік мақсат: | Негізгі сөздер мен тіркестер: домбыра,қобыз, сырнай, күй, тұйық етістік | |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: | ||
Мәтін, күй өнері, шертпе күй, төкпе күй | ||
Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Күй-тарихи хабар | ||
Талқылауға арналған сұрақтар:Күй дегеніміз не? Күй қандай ұлттық аспапта ойналады?Шертпе күй мен төкпе күйдің айырмашылығы неде? | ||
Не себепті күй-тарихи хабар деп ойлайсыз? | ||
Ишара: | ||
Күй түсінгенге –жыр, түсінбегенге -дыр | ||
Алдыңғы оқу | Домбыра –қазақтың рухы | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Сабақтың басы Топқа бөлуТоп ережесін айтуБағалау парағын тарату Үй тапсырмасын сұрау Сабақтың ортасы Тыңдалым Оқылым Сергіту сәті«Әуенді тап» Жұптық жұмыс | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөлу : Ұлттық аспаптар қобыз, домбыра, сыбызғы, жетіген Күй тыңдау: Біз не себепті күй тыңдадық? Рухани жаңғыру бағдарламасы туралы айту .Күй –халқымыздың ғасырлар бойы жалғасын тауып санамызға сіңісіп кеткен рухани өнері екенін айту.Қазақ өнеріндегі ең күрделісі, ең толғаулысы, ең сырлысы-күй өнері.М. Әуезов. ( 120жылдығын айту) «Фишбоун» әдісі арқылыКүй туралы білетіндерін жазады Тілдік бағдар бойынша алған білімдерін толықтырады Осы алған білімдерімізді ары қарай дамыту үшін «Күй –халқымыздың рухани құндылығы»деген мәтінді тыңдайық. Оқулықты ашамыз оқимыз Топтық жұмыс 1-тапсырма : «Дербес пікір жазу»тәсілін қолданып, негізгі ойды анықтаңдар.1.Өзіндік пікір-бір сөйлем.2.Дәлел- екі сөйлеммен келтіру керек.3. Өз пікірін айғақтайтын мысал-екі сөйлем.4.Қорытынды.Дескриптор:1.Ойын жүйелей алады.2. Негізгі ойды анықтайды. 2-тапсырма: «Қос жазба күнделік» стратегиясы арқылы мәтіндегі сөз қолданыстарына түсініктеме беріңдер.Дескриптор: Сөз қолданыстарына түсініктеме береді3-тапсырма: «Семантикалық карта» тәсілі. Мәтінді түсініп оқып, күйге қатысты сөздерді анықтаңдар. Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды2.Күйге қатысты сөздерді анықтайды. 4-тапсырма: « Бағытталған оқу» тәсілі арқылы мәтінді түсініп оқып , әр бөлім бойынша бағытталған сұрақтар дайындайды . Сұрақ негізгі ойды анықтауға бағытталады.1.2.3.4.Дескриптор:1.Әр бөлім бойынша сұрақ дайындайды.2.Сұрақ негізгі ойды анықтауға бағытталады. Күйден үзінділер Тілдік бағдарды меңгерту мақсатында «Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі арқылы тұйық етістік емлесін жұптасып оқып, бір-біріне түсіндіреді.Тұйық етістікке қатысты сөздерді пайдаланып мысалдар жаз.Дескриптор:1.Тұйық етістік емлесін түсінеді.2.Сөздерді пайдаланып мысалдар жазады. | суреттер 4-топқа арналған суреттер «Рухани жаңғыру» белгісіМ.Әуезов портреті,сөзі Слайд 1 Слайд 2Маркер , АудиоСлайд 3 ҚБ«БАС БАРМАҚ»ӘДІСІ қ/бүш шапалақ Графикалық органайзер |
Сабақтың соңыКері байланыс Рефлексия | Кері байланыс: «Миыңның суретін сал»(Күй шертіліп тұрады )Сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтыру. Күй шерткенде миымыз тыныға ма?Көңіліміз жайланып рахат сезімге бөленеміз бе?Осы іс-әрекеттің бәрі миымыз арқылы жүзеге асады. «Табыс баспалдағы» | Флипчарт, маркерлер ҚБТОПТЫҚЖҰПТЫҚБАҒАЛАУ стикер |
Бағалау | Дескриптор арқылы бірін-бірі бағалау | Бағалау парағы |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?. | Пәнаралық байланыс. Ән сабағы, өнермен, әдебиетпен |
5-тапсырма Тілдік бағдарды меңгерту мақсатында «Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі арқылы тұйық етістік емлесін жұптасып оқып, бір-біріне түсіндіреді.Тұйық етістікке қатысты сөздерді пайдаланып мысалдар жаз.Дескриптор:1.Тұйық етістік емлесін түсінеді.2.Сөздерді пайдаланып мысалдар жазады. | Бағалау критерийі: Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды.Тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады. | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)1.2.Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
№ | Бағалау критерийі | тапсырма | Дескриптор | Балл | Өзіндік бағалау |
1 | Негізгі ойды анықтайды. | 1 | 1.Ойын жүйелей алады.2. Негізгі ойды анықтайды. | 11 | |
2 | Сөзге түсініктеме береді. | 2 | Сөз қолданыстарына түсініктеме береді | 1 | |
3 | Күйге қатысты сөзді анықтайды. | 3 | 1.Мәтінді түсініп оқиды2.Күйге қатысты сөздерді анықтайды | 11 | |
4 | Бөлім бойынша сұрақ дайындайды.Негізгі ойды анықтауға бағытталады | 4 | 1.Әр бөлім бойынша сұрақ дайындайды.2.Сұрақ негізгі ойды анықтауға бағытталады. | 1 1 | |
5 | Тұйық етістік емлесін түсінеді.Мысалдар жазады. | 5 | 1.Тұйық етістік емлесін түсінеді.2.Сөздерді пайдаланып мысалдар жазады | 1 1 | |
9 |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)