Материалдар / Ашық сабақ М.Жұмабаев Батыр Баян 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ М.Жұмабаев Батыр Баян 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдебиеттен ашық сабақ жоспары М Жұмабаев Батыр Баян
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Маусым 2018
519
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Тақырыбы:

М.Жұмабаев «Батыр Баян»

7-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7 ТЖ1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Поэманың мамұнын баяндайды.



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Поэманың негізгі ойы мен идясын анықтайды;



Кейбір оқушылар орындай алады:

Поэма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды.

Бағалау критерийі;

  • Шығарманың тақырыбын,мазмұнын айтады;

  • Поэманың негізгі ойы мен идясын анықтайды;

  • Шығарма желісі бойынша сұрақ дайындайды;

Тілдік мақсаты

Cөз тіркестері:

Кейіптеу: өмір күшті  уын аяды ма, қанды  ор  боп  қалады, қызыл  тілім  кісендеулі.

Метафора :  Көкшенің  жүрегі , жаным жаралы

Теңеу: сұңқардай, жолбарыстай,  аш  бөрідей, атқан  тандай , бар  сұлулық  жиылғандай. Анафора әдісі арқылы поэманың бояуын күшейтіп, естілу қуатын арттырған.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Не себепті Баян өз бауыры Ноянды өлтірді деп ойлайсыз?

  • Неліктен қалмақ қызы Ноянды өз еліне баруға көндірді?

Алдынғы оқу:

Ж.Жабаевтың «Зілді бұйрық» өлеңіндегі «Азаттық үшін күрес» бөліміне анализ жасап интерпретациялағанбыз

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру. Топқа бөлу.«Мозайка» әдісі арқылы бөлу.

Жағымды ахуал тудыру (бағалаушыны таңдау)


«Әділ бағалаушысың» деген жазбасы бар стикер түскен оқушы алдағы жұмысты бақылап, бағалаушы рөліне енеді. БФЕ шаблонын толтырады:

Б

Басымдылық


Ф

Факт (қызықты)


Е

Ескертпе (ұсыныс)


Қызығушылықты ояту.

Бейнефильмнен үзінді. Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды.





Слайд














https://www.youtube.com/watch?v=kyKSW6mBjME

Ортасы

Мағынаны тану.

-М.Жұмабаев деген кім?

-Қандай шығармаларын білесіздер?

Өмір жолы. 

1-тапсырма.Оқушылар поэманың мазмұнымен танысады. Аудиокітап.

2-тапсырма. «Әдеби шеңбер» стратегиясы.

Топтық тапсырмалар:

Талқылаушы-шығарманың тақырыбын,мазмұнын айтады.

Белгілеуші-шығарма желісі бойынша сұрақ дайындайды

Байланыстырушы-өмірмен байланыстырады

Топ шешені-шығарма мазмұнына қатысты мақал-мәтел айтады

Қорытындылаушы- жырдың негізгі идеясын айтады.

3-тапсырма. Төмендегі кестені толтырыңыз. ЖЖ


Шығарманың авторы, аты

Шығарма несімен ұнады?

Сүйікті кейіпкерің

Жасалған    қорытынды






4-тапсырма .Поэмадан теңеу,эпитет,метафораларды тауып,мағынасын түсіндіріңіз.

1- топ – Поэмадан ақынның Баян,Ноян,қалмақ қызын суреттеудегітеңеулерді табу ;

2- топ – эпитеттерді табу;

3- топ – метафораларды табу .

4-топ-поэмадағы Баян бейнесіне монолог құрастыру.


Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Бағалау критерийі

Тапсырма №

Дескриптор

Балл

Оқушы


Поэманың мамұнын баяндайды;

Поэманың негізгі ойы мен идясын анықтайды;

Поэма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды. 

1



Шығарманың тақырыбын,мазмұнын айтады;

1

Шығарма желісі бойынша сұрақ дайындайды;

2

Өмірмен байланыстырады;

1


Шығарма мазмұнына қатысты мақал-мәтел айтады

1

2

Кестені толтырады.

1

Барлығы


6

Кері байланыс. Әр топтың әділ бағалаушыларына сөз беріледі. Топ оқушыларының жұмысы бағаланады.

Бағалау критерийлер

Дескрипторлар

















Kitap.kz

Соңы


Р ефлекcия

«Бес саусақ» әдісі

Бас бармақ- не үйрендім?

балаң үйрек- неден қиналдым?

ортаң терек- сабақ ұнады ма?

шылдыр шүмек- қандай жетістікке қол жеткіздім?



Қосымша ақпарат

Қорытындылау

.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқу мақсатына сүйене отырып сабақ жоспарын жасадым.Оқушы критериалды бағалау және балдық тапсырмалар арқылы жұмыс жасайды.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:Критериалды бағалау

2:Жек,топтық жұмыстар

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:

5


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!