Материалдар / Ашық сабақ. Ондық бөлшектерді көбейту 5 сынып

Ашық сабақ. Ондық бөлшектерді көбейту 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге ашық сабаққа нұсқаулық
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2020
362
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В: ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп:№22


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Орынбасаров Нұрхан

СЫНЫП:5

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді көбейту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.28

ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Ондық бөлшектерді көбейту ережесін біледі.


Оқушылардың басым бөлігі:

  • Ондық бөлшекті натурал санға көбейте алады;

  • Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейте алады.

Кейбір оқушылар:

  • Жай бөлшекті ондық бөлшекке, ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру арқылы көбейтуді орындай алады.

Бағалау критерийі

Оқушылар:

  • ондық санды натурал санға көбейтуді;

  • ондық санды ондық санға көбейтуді;

  • ондық сандары көбейткенде геометриялық интерпретация жасайды;

  • қолданбалы есептер шығарғанда ондық сандарды көбейтуді пайдалана алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • үтірмен ажыратылған цифрлар саны;

  • үтірден кейінгі цифрлар саны;

  • ондық, жүздік, мыңдық т.с.с. бөліктер;

  • санды разрядтарға жіктеу;

  • разрядтық бірліктер;

  • ондық сандар.


Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру үшін –бөлімін бүтін бөлікке көбейтіп, алымына қосу қажет.

Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру үшін - Бөлшектің алымын бөліміне бөлу керек.Толымсыз бөлінді аралас санның бүтін бөлігі болады.Қалдық бөлшек бөліктің алымы, ал бөлгіш бөлімі болады.


Құндылықтарға баулу

Қазақстан тәуесіздігі және Астана

Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлайды

Пәнаралық байланыс


Алдыңғы оқу


Ондық бөлшек туралы түсініктері бар

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар



Сабақтың басы





2мин

Ұйымдастыру.

Амандасу. Оқушылар назарын аудару.Психологиялық ахуал тудыру, сабаққа даярығын тексеру, кезекшімен жұмыс.


Қарша бораған сұрақтар.

Ондық бөлшек дегеніміз не?

Ондық бөлшектерді қалай қосамыз?

Ондық бөшектерді қалай азайтамыз?

Ондық бөлшектерді салыстыру?








Сабақтың ортасы





2 мин






























5 мин












3 мин










9 мин










3 мин












13 мин






«Құпия сөмке» (топқа бөлу)

Сөмкенің ішіне сабақ тақырыбына сай келетін бір затты саламын. Оқушыларға ол сөмкені ұстап, ішіндегі заттың не екенін сезінуге мүмкіндік беремін. Кинестетик оқушылар бұл әрекетті тіпті ұнатуы мүмкін.Сөмке ішінде Қазақстан таулары, және атаулары орналасқан.

Альпенистер байқауы.( сайыс сабақ)

Сынып бөлмесінде топтарға ортақ бөліктерге бөлінген үлкен тау тұрады. Тапсырмалар орынадау арқылы таудың ұшар басына шығып, өз туларын тігу.

Жалпы сыныптық жұмыс


Топтық жұмыс. А деңгейі.

Оқушыларды Құпия сөмкеден таңдаған заттары бойынша 3 топқа бөлемін.

«60-60-60»

Бірінші оқушы екінші оқушыға 60 секунд ішінде өздеріне берілген есептер туралы айтып береді.

Екінші оқушы бірінші оқушыдан естіген есебін үшінші оқушыға 60 секунд ішінде айтып береді. Ол есептің қаншалықты дұрыс екендігін талқылайды.

Ал енді үш оқушы бас қосып, талқыланған тақырып бойынша оқу барысында оқушылар білуі қажет кез келген нақты ақпаратты жазады.


1 тапсырма


Көбейтуді орындаңдар.

6,3*7=44,1

3,2*6=19,2

4,3*4=17,2

1,5*5=7,5

0,9*5=4,5

1,2*4=4,8

0,4*3=1,2




  • Бағалау. «Өзін-өзі бағалау»

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы.



Рухани жаңғыру. Қазақстан альпенистері.

Видеоролик көрсету.

https://www.ktk.kz/kz/news/video/2012/11/27/48072/

В деңгейі.


Топтық жұмыс.(оқулықпен жұмыс)

Сөмкедене алынған таулардың түстері бойынша топқа бөлу(яғни топ құрамын жаңарту.

Бір түсті маркер әдісі арқылы топтар қарсылас топтардың жұмыстарын тексереді. Есептер жауабы интербелсенді тақтадан көрсетіледі.


1052

2,3*11 + 1,8*15=52,3

6,25*16 + 18,9*21=496,9

1,5*10 + 2,08*45=108,6




Сергіту сәті.

«Күн шуағы» ойыны.

Оқушылар А4 форматындағы қағаздар таратылады. Сол қағазды бастарына кою арқылы күннің және күннің шуағының суретін салуы қажет.

.




Жеке жұмыс.(iTest орындау.) Ноутбукпен жұмыс.

С деңгейі.


http://itest.kz/



















Қосымша1















Слайд2












Видеоролик.








Қосымша 3




Слайд 4









А4 қағазы, слайд 6











http://itest.kz/

Сабақтың соңы







3 мин



Кері байланыс. Рефлексия. Инстаграмм әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін жазады.





Үйге та

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!