Материалдар / Ашық сабақ "Құрманғазы"

Ашық сабақ "Құрманғазы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын дамыту. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне өзіндік қарым-қатынасын білдіре отырып, мәнерлеп оқуға, өз ойын толық жеткізуге, өлеңнен негізгі түйінді таба білуге дағдыланадыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Сәуір 2018
504
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 12/12/16
Пәні: Әдебиеттік оқуСыныбы:4 «А»
Сабақтың тақырыбы: ҚұрманғазыСабақтың мақсаты: Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын дамыту. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне өзіндік қарым-қатынасын білдіре отырып, мәнерлеп оқуға, өз ойын толық жеткізуге, өлеңнен негізгі түйінді таба білуге дағдыланадыру. Сабақтың әдісі: БжС технологиясыСабақтың түрі: Ауызша сабақ -1Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындауЖоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету

Сабақтың барысы:
1Ұйымдастыру кезеңі«Мотивация»Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретіде болады және мектептен кейін өмірде де табысты болуы. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі.Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. (15-16 бала - 10 бала)
2Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіруӨткен тақырыбы бойынша қарама-қарсы сұрақтар қойылады.
  • Мәтін қай үзіндіден алынған?
  • Сыныпқа кім кірді?
  • Ол қағазды не істейді?
  • Қағазда не туралы екен?
  • Мұғалім оқушыларға нелер туралы айтады?
  • Біз Россия империясының қай бөлігінде орналысыппыз?
  • Россия империясының астанасы?
  • Тұрар қай сөзді естіненде елең ете қалады?
  • Тұрар Иван Владимировичке қандай сұрақ қояды?
  • Иван Владимирович оған қалай жауап береді?
  • Неліктен Тұрардың жүзін мұң шалды?
  • Тұрар қандай оқиғаны айтады?
  • Сөзге кім араласады?
  • Атамырза не дейді?
  • Иван Владимирович неліктен ашуланды?
  • Иван Владимирович Сахалин туралы не айтады?
  • Бұл қай мезгілде болған?
  • Тұрар неліктен селк ете түсті?
  • Мәтінде қандай жер су аттары кезікті?
  • Бірінші белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс немесе минус қойылады. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын көрсетеміз. Тақтаға нәтижені жазамыз.1 кезең < немес > нормалар.
    3Қабылдауды ұйымдастыруЖаңа тақырып бойынша мұғалім қысқаша кіріспе жасайды, оқушыларлың назарын осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аудару. Сабақтың алдында мұғалім тақтаға тақырып бойынша тірек сөздерді кіргізеді. солдатосалшапансуытқұқайшылаутүрме Мұғалім тақырыптағы сөздерді түсіндіреді. Тірек сөздер жабылады. Жаттауға берілген уақыт аяқталғаннан кейінтірек сөздер жабылады. Оқушылар жаттауға берілген уақытта сөздерді жатқа жазады. Жазып болғаннан кейін, тірек сөздер ашылып, оқушылар бір-бірімен дәптер алмасып тексереді(жазылған сөздерді санайды). Мұғалімге хабарлайды. Ол нәтижені ООМ белгілейді. Екінші белгі. Есте сақтау8 сөз – 35 сек.

    Тақтаға нәтижені жазамыз.2 кезең < немес > нормалар.
    4Ұғынуды ұйымдастыруБерілген уақытқа оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек. Мұғалім материал бойынша білімді тексеру мақсатында оқушылардан сұралатынын ескереді. Ыбырай Алтынсарин өмірі туралы бейне ролик көрсету4 сынып – 4 минут
    5Түсінудің бірінші тексерілуіҚарама-қарсы сұрау.
  • Мәтін кім туралы?
  • Құрманғазы Сағырбаев кім?
  • Ауылға кімдер келеді?
  • Құрманғазы Динаға қандай күй үретіп отырды?
  • Есікке беттей берген кім?
  • Құрманғазы Динаға қандай оқиғаны айтады?
  • Құрманғазы айтқан оқиғасында неліктен көзіне жас алады?
  • Анасы неліктен Құрманғазыны қамшымен ұрып жібереді?
  • «Қайран шешем» күйі қай кезде, не себепті шығыпты?
  • Солдаттардың бастықтары қандай адам екен?
  • Бұйрық қайдан келіпті?
  • Солдат бастығы Құрманғазының өзінің атына неліктен отырғызбайды?
  • Динаның көзіне неліктен жас келеді?
  • Құрманғазының соңғы сөзі?
  • Құрманғазы кімге домбырасын тапсырады? Неліктен?
  • Динадомбыраны не істеді?
  • Үшінші белгі.Нәтиже б/ша барлық оқушыларға + немесе – қойылады.3 кезең < немес > нормалар.
    6Бастапқы пысықтауды ұйымдастыруСыни сұрау.
  • Мәтін Кенже туралы
  • Құрманғазыны іздеп алты солдат келеді
  • Құрманғазы Динаға «Қайран шешем» күйін үйретіп отырды
  • Құрманғазы өзінің алғаш түрмеге түсуі туралы Кенжеге айтады
  • Құрманғазының анасы келгенде Құрманғазының көзіне жас келеді.
  • Анасы ұлының жасын көріп «Ержүрек ұл таптым десем, қоян жүрек ұл тауыппын деп» қамшымен бір ұрады арқасынан
  • Түрмеде отырғанда Кенже «Қайран шешем» атты күйін шығарады
  • Солдат бастығы орыс
  • Солдат бастығы қу шеке, маңдай сары татар
  • Құрманғазыны тұтқындайға Москвадвн бұйрық келіпті
  • Құрманғазы тұтқындау туралы хабарды естігенде не істерін білмей қалды.
  • Құрманғазы Ордаға өз атына мініп кетеді
  • Құрманғазыға қарап Дина көзіне жас алады
  • Құрманғазы ауыл тұрғындарымен қоштасып үлгермейді
  • Құрманғазы домбырасын Динаға табыстайды
  • Дина домбыраны ұстап жылайд
  • Төртінші белгі. нәтиже б/ша барлық оқушыларға + немесе – қойылады.4 кезең < немес > нормалар
    7Талдау Уақыт5 минТақырып б/ша тақырыптық сөздік қор өткізіледі. Сөздер қысқартылмай толық жазылады. Шығарма түрінде жазуға рұқсат етіледі. Жалғаулықтар сөзге жатпайды.4 сынып – 44 сөзБесінші белгі. нәтиже б/ша барлық оқушыларға + немесе – қойылады.5 кезең < немес > нормалар
    8БағаларЖурналға қою нормативі:5 белгі – 5 баға4 белгі – 4 баға3 белгі – 3 баға1-2 белгі – 2 баға

    9Үй тапсырмасы106-108 бет мазмұндау





    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ