Материалдар / Ашық сабақ Тортай мінер ақ боз ат 6сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Тортай мінер ақ боз ат 6сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
қазақ тілі мұғалімдеріне қажет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Ақпан 2021
792
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған...»

Сынып:6 Б

Талапкер ауылының жалпы орта білім беретін мектебі .


Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова К.О


Сабақтың тақырыбы

О.Бөкей «Тортай мінер ақбоз ат» әңгімесі

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

6.3.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Кейіпкерді анықтай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Кейіпкерге сипаттама бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды.

Тілдік мақсат


Оқушылар:

Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен сөз тіркестері:

Нар-1) жалғыз өркешті асылтұқымды ірі түйе; 2) ауыспалы мағынады:үлкен, мықты,ерекше тұлға деген. Бұл жерде адам отыруға жатуға арнап ағаштан жасалған тапшан,сәкі,сөре.

Ұлар- таудың биік шыңдарын мекендейтін түсі сұрғылт,еті дәмді ірі құс.

Жемтір-жемтір болу- сын есім; жұлма- жұлма, арса- арса яғни ескірген деген.

Қара қағаз,естіту жайында не білеміз

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:   

«Бұл дүниеде пір тұтар, жалғыз ақ нәрсем бар,ол- кітап»-, дейді Тортай. Сендер нені пір тұтасыңдар? Неліктен?

Бағалау критерийлері

Кейіпкерлер бейнесін аша алады.

Кейіпкерлер туралы өз пікірін білдіре алады.

Кейіпкелер бейнесін салыстыра алады.

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» жалпықоғамдық құндылығы

  • Тіл мен мәдениет

Пәнаралық байланыс

Тарих, география, қазақ тілі.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, жинақтау

Тақырыпбойынша

алдыңғыбілім

О. Бөкейдің «Тортай мінер ақ боз» ат әңгімесінің мазмұнын біледі

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған тапсырма түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы

2 мин.

Сәлемдесу, «Тілек шоғы» жұптар бір-біріне ризашылық білдіріп, сабаққа сәттілік тілейді.

Онлайн сабақ







Сабақтың ортасы

30 мин.




-1..«Жинақтау» әдісі бойынша Тортайға сипаттама берейік.

Тортай

Іс -әрекеті

Сыртқы бейнесі




Мінезі

Қызығушылығы

Әлеуметтік жағдайы






Дескриптор:

  1. Тортайдың сыртқы бейнесін,мінезін ашады.

  2. Тортайдың әлеуметтік жағдайын сипаттайды..

  3. Тортайдың іс -әрекетін қызығушылығын жазады.

(ҚБ)Ауызша мадақтау сөздермен мен бағалаймын


2..Төмендегі сұрақтарға жауап бер

  • 1. Тортайдың арманы қандай ?

  • 2.Тортай неге арманына жете алмады?

  • 3.Тортай ақ боз атқа мінгенде қандай болар еді?

  • 4. Тортай мінер ақ боз ат шығармасында қандай ауыл тіршілігі суреттелген?

  • 5. Тортай өмірінде кітаптың орны қандай болды?















3..Венн диаграмма әдісі

Ораш ұқсас белгілері Тортай


Оқушылар Тортай мен Орашқа мінездеме беріп сипаттайды. Және ұқсас белгілерді табу.




4.. “Бұл дүниеде пір тұтар, жалғыз-ақ нәрсем бар, ол-кітап...”,-деді Тортай


Енді оқушылар кітап ,білім,оқу туралы мақал мәтелдерді ортаға салады.


5.. Бес жолды өлең құрайды.

1. Тортай

2.

3.

4.

5.



















































Сабақтың соңы 5 мин

Керібайланыс «INSERT» әдісі арқылы

Не білемін? Нені білдім? Нені білгім келеді?










Үйге тапсырма


«Еркін жазу» әдісі шығармаберемін.


Тақырыптары:

  1. Менің асқақ арманым.

  2. Бақытты балалық шақ.

  3. Табиғат алтын бесік.







Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгінгі оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап

беріңіз.





Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Оқушылар сабаққа етене араласып өз ойларын еркін жеткізіп тіпті кейбіреулері кейіпкерлерге мінездеме беруде сол кейіпкерлердің образына еніп,мінездерін ашып көрсетіп жатты.


Оқушылардың сөйлеу шеберліктерін арттыру мақсатында мұғалімдер көп ізденімізді қажет ететін сияқты.Сол іздену барысында сабақ түрлене түсетініне көзім жетті.






Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2..

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге

назар аудару қажет?

.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!