Материалдар / Ашық сабақ "Тыныс алу"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Тыныс алу"

Материал туралы қысқаша түсінік
тыныс алу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2017
403
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Тексерілді:

Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өсімдіктердің негізгі тіршілік әрекеттері.

Мектеп: №12 С.Сейфуллин

Күні: 08.12.17ж

Мұғалімнің аты - жөні: Сыдыкова А

Сынып: 6б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өсімдіктердің тыныс алуы. Олардың оттекті сіңіріп, көмірқышқыл газы мен суды бөліп шығаруы. Өсімдіктің тыныс алу процесінің қоршаған орта жағдайларына тәуелділігі.

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:


Өсімдіктің тыныс алуы, тыныс алу процесінің қоршаған орта жағдайларына тәуелділігін түсінеді.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Өсімдіктің қалай тыныс алатындығын, немен тыныс алатындығын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Өсімдіктің тыныс алуына қандай жағдайлар, қалай әсер ететінін талдап айта алады.

Кейбір оқушылар:

Өсімдіктердегі фотосинтез процесі мен тыныс алу процесінің айырмашылығын тауып, олардың маңызын түсіндіріп бере алады.

Бағалау критерийлері:

Өсімдіктің қалай тыныс алатындығын, немен тыныс алатындығын түсінеді.

Өсімдіктің тыныс алуына қандай жағдайлар, қалай әсер ететінін талдап айта алады.

Өсімдіктердегі фотосинтез процесі мен тыныс алу процесінің айырмашылығын тауып, олардың маңызын түсіндіріп бере алады.

Тілдік мақсат:

Термин сөздердің мағынасын дұрыс түсініп, айтылуы мен жазылуын дұрыс орындай алу.

Тыныс алу, органикалық қосылыстар, тотығу.

Құндылықтарға баулу:

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Экономикалық өсу – бұл біздің ең маңызды міндетіміз, Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі осыған тікелей байланысты.

Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. Сондықтан елімізде ғылым саласының шешуші реформалары, білім беру жүйесін жаңғырту жүргізілуде, техникалық және кәсіби мамандарды даярлаудың жаңа тиімді жүйесі жасалды

Пәнаралық байланыс:

Жаратылыстану

Алдыңғы білім:

Топырақтан суды және минералды заттарды сіңіру. Органикалық және минералды тыңайтқыштар. Фотосинтез, күннің жарығы мен хлорофилдің осы процестегі ролі.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Өтілген тақырыпқа байланысты сәйкестендіру тесті

Органикалық

Минералды



1.азот 2.құс саңғырығы 3.фосфор 4.күл. 5.шымтезек 6.қи. 7.қарашірік 8.калий 9.көң 10.селитра

Тыңайтқыштардың өсімдіктерге әсері

1.Азот

2,5,6,

2.Фосфор

1,7,9,

3.Калий

3,4,8,10,

1.Жемістің түзілуі баяулайды

2.Баяу өсіп, жапырақтары бозарады

3.Жапырақ пен сабақнашар дамиды

4.Тірек ұлпасы жетілмейді

5.Өсімдіктің түптенуі баяулайды

6.Жанама бұтақтары дамымай қалады

7.Жасуша қабықшасын түзеді

8.Жеткілікті болса тамыр мен түйнек жақсы дамиды

9.Жетіспесе жемістің салмағы кемиді.

10.Қоректік заттар қорға жиналу үшін қажет

Сергіту сәті



Тапсырма сұрақтары

Сабақтың ортасы







Өсімдіктердің тыныс алуы туралы материалдар бойынша тапсырмалар беру.

1-қатар. Өсімдіктердің тыныс алуы

2- қатар. Тыныс алуға әсер ететін жағдайлар

3-қатар. Ауаның ластануы, қоршаған ортаны қорғау.

Оқулық

Ноутбук, Суреттер, слайдтар

А4 форматтағы қағаздар

Сабақтың соңы








«Т» кестесі

1.Күндіз де, түнде де жүреді.

2.Өсімдіктің салмағы кемиді

3.Органикалық зат түзіледі

4.Тірек ұлпасы жетілмейді

5.Жарық энергиясы сіңіріледі

6.Хлоропластарда жүреді

7.Барлық жасушаларда жүреді

8.Жеткілікті болса тамыр мен түйнек жақсы дамиды

9.Көмірқышқыл газы мен суды пайдаланады

10.Оттегін сіңіреді

Үйге тапсырма: 25,26 - тақырыпты қайталау. Негізгі термин сөздерге анықтама беру.




Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

«Өсімдік және қоршаған орта» тақырыбына эссе жазу.

Сабақты бағалау кестесі.

  • Мен түсіндім --

  • Менің білгім келеді --

  • Мен үшін қиын болды --

Микроскоппен жұмыс істеу ережесін толық сақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?



Сабақтың тиімді тұстары:




Сабақтың сәтсіз тұстары:








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!