Материалдар / Ашық сабақ "Ұжымдағы адам" 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ұжымдағы адам" 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сыныптағы құқық пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша өткізілетін ашық сабақ "Ұжымдағы адам" тақырыбында, оқушылардың ролдік түрінде де көрсетіп, түсіндіру. Оқушыларды топқа бөлу арқылы ситуациялық жағдайдан шығу жолдарын түсіндіру және көрсету. Оқушыларға бағыт-бағдар беру арқылы ұжымдағы адамдар арасындағы қарым-қатынасты ашу және талқылауы көрсетілген. Қосымша ой пікірлерін постерлер қорғау арқылы дамыту және топтағы бір-біріне деген ауызбіршілікті нығайту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қаңтар 2018
505
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Үшқұдық мектеп-бақшасы









«Ұжымдағы адам»

9А класс

Ашық сабақ

Адам және қоғам пәні мұғалімі Қүлсейіт М. Ж.

















2017 оқу жылы

Бекітемін:

Пәні: Адам. Қоғам. Құқық

Сыныбы:

Күні: 19. 10. 2017 ж

Пән мұғалімдері: Қүлсеіт М.Ж.

Сабақтың тақырыбы:

Ұжымдағы адам

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың сыни ойлауларын арттыра отырып, тақырыпты қорытындылау.

Күтілетін нәтиже:

Оқушы ойша ойлауды және тақырыпқа байланысты ситуациялық жағдайдың шығу жолдарын қадағалау

Керекті жабдықтар:

АКТ, парақшалар, стикерлер, түрлі түсті маркерлер, т.б.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Блум таксономиясы, топқа бөлу, көңіл күйді реттеу жаттығуы, жеке диалогтік оқытудағы топтық әңгіме жұмысы.

Пәнаралық байланыс:

Тарих, өзін-өзі тану т.б.

Сабақтың мазмұны:


Мұғалім іс-әрекеті:

Оқушы іс-әрекеті:

Блум таксономиясы

1 минут

Ұйымдастыру:

1. Сыныппен амандасу; оқушыларды түгендеу; журнал толтыру.

2. Қызығушылықтарын ояту.

3. Топтарға бөлу:




- мұғаліммен амандасу, құрал-жабдықтарын дайындау;

- сабаққа зер салу.

Білу:

3 минут

Өткен сабаққа шолу:

Жадыны жаңғырту мақсатында

«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өтілген сабықты пысықтау:

Өткен материалды еске түсіріп, «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ой жаңғыртуды іске асырады.

Түсіну:

3 минут

Жаңа сабақ:

Еңбек ұжымы. Адамдардың ұжымда өзін ұстауы. Қызметтестерімен қатынас жасау. Әріптестің қадірін сыйлау. Сыпайылық. Әдеп. Диалог. Өзара түсіністік.

Оқушылар жаңа сабақ бойынша түсінік алады.


Қолдану:

15 минут

Оқулықпен жұмыс:

Өз ойларын ортаға салу, талқылау, топпен бір ауызбен қарым-қатынаста болу,

Оқулықтағы мәтіндер бойынша өз білгендерін ортада талқылайды.


Жұмыс барысында оқушылардың жұмыстарын тексеріп, қате жерлеріне түзетулер жүргізуге, қосымша нұсқаулар беруге болады.

Жинақтау:

7 минут

Пысықтау:

Әр топ өз жұмыстарын тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіреді.


Келесі топтар сұрақтарын қояды.


«Ойлан, бөліс, талқыла» әдісі


Оқушылар топпен жұмыс жасайды.

Әр топтан «модераторлар» шығып

өз жұмыстарын қорғайды.

Егер жеткізуі нақты, анық, түсінікті болса

Жасыл түс

Егер жеткізуі орташа, сөзінде ауытқушылықтар кезіксе

Сары түс

Егер құр сөзге негізделген мүлдем түсініксіз болса

Қызыл түс


Сергіту сәті

3 минут

Слайдта берілген суреттерді оқушылардың басына қағазға қою арқылы суретін салу

Талдау:

4 минут

Ситуациялық жағдай:

Жаңа тақырыпқа байланысты ситуациялық жағдайлардың суреттері беріледі.

Shape1 Мектеп






Оқушы Ата-ана

Оқушы мен ата-ана


Мектеп пен оқушы


Ата-ана мен мектеп


«РАФТ» әдісімен қорғайды

Р- роль

А-аудитория

Ф-факт

Т-тақырып

Сабақтан ұққандары бойынша білімдерін ортада түсіндіреді

Бағалау:

3минут

Бір бірін бағалау: 3 топтағы оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі

Берілген стикерлерді аноним ретінде көрші топтарын бағалап , қорапшаға салады.

Үйге тапсырма:


2минут

І бөлімді қортындылау. «Адам өмірінің ерекшеліктері.» Эссе жазып келу.

Үй тапсырмасы күнделіктеріне жазылады.

























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!