Нұр -Сұлтан қаласы № 66 мектеп-лицейі
Волейбол
Ашық сабақ жоспары

Аниярұлы Оралхан 8-сынып
2020-2021 оқу жылы
|
Сабақ тақырыбы: Волейбол |
Мектеп Нұр -Сұлтан қаласы № 66 мектеп-лицейі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Аниярулы Оралхан |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар:14 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.2.4.1 Дене жаттығулары аясындағы әс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажает ережелер мен құрылымдық тәсілдерді қолдану және талқылай білу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Допты қабылдай алады, шапшаң қозғала алады. Епті бола алады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Адал бола алады,Ойын ережесін сақтай алады. Сабырлы бола алады. |
|||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Дәлдікті ,мергендікті қолдана алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Аут, сетка, орын ауымтыру, соққы |
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы: 10 мин
Сабақтың ортасы:
25 мин |
Миға шабуыл.
-Балалар бұл суретті немен байланыстыруға болады? - Осы суретке қарап бүгінгі біздің тақырыбымызды анықтайықшы. -Суреттегі әрбір детальға назар аударыңдар. -Тамаша . Енді бүгінгі сабақтағы мақсатымызды анықтайық. - Ол үшін ойынынынң алғышарттарын есімізге түсіріп атайықшы. - дәл тигізу; - қимыл ептілігі; - адал ойнау; - ойынға деген құрмет; -бірлесіп ойнау -Дұрыс, сонымен біздің де сабақтағы мақсатымыз: - Дене жаттығулары аясындағы әс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажает ережелер мен құрылымдық тәсілдерді қолдану және талқылай білу
- Балалар, «Молекула» ойыны
бойынша топқа бөлінеміз. -Балалар волейбол ойыныны тура не білесіңдер? - Соққы беру - Шабуылдау; - Тосқауыл қою; - Сетка Жақсы. Ойын әрекеті қалай?
Екінші қол сермеу үшін артқа қарай созылады. Шабуылдау соққысы екпін алудан, секіруден және жеке соққы жасаудан тұрады.Ұшып келе жатқан допты кейін, қолдарын алға кеуде соғатын қолмен бір мезгілде ілгері қарай ұмсылады. Соққы допты күшті тиюі үшін қолдын ұшы бос ұсталуы керек. Соққы дәл болуы үшін саусақтар жинақы болғаны дұрыс. Шабуыл соққыларын жасауды бірден үйрену қиын. Ойыншы допты жоғары қарай сәл лақтырып қалып созылған қолмен допты ұру арқылы ойынға қосады.
Допты жұдырықпен қабылдағанда доп дәл тимей,шоршып, доп алаңның сыртына кетуі мүмкін. Допты алақанмен қабылдауға болмайды. Ойынның ережесі бұған рұқсат етпейді. Оған себет-доп алақанға көбірек кідіріп қалуы мүмкін.
|
Үш шапалақ
Сетка,доптар
Жұлдыша смайлик |
|||
|
Саралау:
|
|
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы: 5 мин Керібай ланыс |
Қалыптастырушы бағалау. Бағалау критерийі: 1. Доп бере алады. 2. Шапшаң қозғала алады. 3. Епті бола алады. 4. Ойын ережесін сақтап адал бола алады. 5. стандартты өлшемнен артық мөлшемнен ділдеп атып тобына көбірек ұпай қоса алады. Оқушылардың білімін «Екі жұлдыз – бір тілек» кері байланысы арқылы бағалау. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау. |
|
Ерекше ептілік танытқан оқушыларға 2 немесе 3 ұпай тобына қосуға мүмкіндік беру. |
Топпен бағаланады. Жиналған ұпай санына қара й бағаланады. Смайликтер, Жұлдызшалар, |
Оқушы өміріне қауіп төндірмейтін жайлы жағдай жасау. Тәртіп сақтау, ату кезінде бір біріне кедергі жасамау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Волейбол 8 сынып
Ашық сабақ Волейбол 8 сынып
Нұр -Сұлтан қаласы № 66 мектеп-лицейі
Волейбол
Ашық сабақ жоспары

Аниярұлы Оралхан 8-сынып
2020-2021 оқу жылы
|
Сабақ тақырыбы: Волейбол |
Мектеп Нұр -Сұлтан қаласы № 66 мектеп-лицейі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Аниярулы Оралхан |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар:14 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.2.4.1 Дене жаттығулары аясындағы әс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажает ережелер мен құрылымдық тәсілдерді қолдану және талқылай білу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Допты қабылдай алады, шапшаң қозғала алады. Епті бола алады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Адал бола алады,Ойын ережесін сақтай алады. Сабырлы бола алады. |
|||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Дәлдікті ,мергендікті қолдана алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Аут, сетка, орын ауымтыру, соққы |
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы: 10 мин
Сабақтың ортасы:
25 мин |
Миға шабуыл.
-Балалар бұл суретті немен байланыстыруға болады? - Осы суретке қарап бүгінгі біздің тақырыбымызды анықтайықшы. -Суреттегі әрбір детальға назар аударыңдар. -Тамаша . Енді бүгінгі сабақтағы мақсатымызды анықтайық. - Ол үшін ойынынынң алғышарттарын есімізге түсіріп атайықшы. - дәл тигізу; - қимыл ептілігі; - адал ойнау; - ойынға деген құрмет; -бірлесіп ойнау -Дұрыс, сонымен біздің де сабақтағы мақсатымыз: - Дене жаттығулары аясындағы әс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажает ережелер мен құрылымдық тәсілдерді қолдану және талқылай білу
- Балалар, «Молекула» ойыны
бойынша топқа бөлінеміз. -Балалар волейбол ойыныны тура не білесіңдер? - Соққы беру - Шабуылдау; - Тосқауыл қою; - Сетка Жақсы. Ойын әрекеті қалай?
Екінші қол сермеу үшін артқа қарай созылады. Шабуылдау соққысы екпін алудан, секіруден және жеке соққы жасаудан тұрады.Ұшып келе жатқан допты кейін, қолдарын алға кеуде соғатын қолмен бір мезгілде ілгері қарай ұмсылады. Соққы допты күшті тиюі үшін қолдын ұшы бос ұсталуы керек. Соққы дәл болуы үшін саусақтар жинақы болғаны дұрыс. Шабуыл соққыларын жасауды бірден үйрену қиын. Ойыншы допты жоғары қарай сәл лақтырып қалып созылған қолмен допты ұру арқылы ойынға қосады.
Допты жұдырықпен қабылдағанда доп дәл тимей,шоршып, доп алаңның сыртына кетуі мүмкін. Допты алақанмен қабылдауға болмайды. Ойынның ережесі бұған рұқсат етпейді. Оған себет-доп алақанға көбірек кідіріп қалуы мүмкін.
|
Үш шапалақ
Сетка,доптар
Жұлдыша смайлик |
|||
|
Саралау:
|
|
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы: 5 мин Керібай ланыс |
Қалыптастырушы бағалау. Бағалау критерийі: 1. Доп бере алады. 2. Шапшаң қозғала алады. 3. Епті бола алады. 4. Ойын ережесін сақтап адал бола алады. 5. стандартты өлшемнен артық мөлшемнен ділдеп атып тобына көбірек ұпай қоса алады. Оқушылардың білімін «Екі жұлдыз – бір тілек» кері байланысы арқылы бағалау. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау. |
|
Ерекше ептілік танытқан оқушыларға 2 немесе 3 ұпай тобына қосуға мүмкіндік беру. |
Топпен бағаланады. Жиналған ұпай санына қара й бағаланады. Смайликтер, Жұлдызшалар, |
Оқушы өміріне қауіп төндірмейтін жайлы жағдай жасау. Тәртіп сақтау, ату кезінде бір біріне кедергі жасамау. |
шағым қалдыра аласыз

















