САБАҚ ЖОСПАРЫ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин "Қыпшақ Сейітқұл" әңгімесі5 сынып
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин "Қыпшақ Сейітқұл" әңгімесі5 сынып
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Ы.Алтынсариннің «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі » |
Мектеп: Ақтоған орта мектебі |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Смаилова Г.Б |
|||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
«Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің мазмұнын меңгеру, тақырыбы мен идеясын анықтау; Әңгімедегі кейіпкер образын портреті мен іс-әрекеті арқылы ашу, әңгімеден алған әсерін сипаттап, авторға жазу; |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||
|
Еңбекпен тапқан нан, рухани өмір, |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||
|
Қабырға, Торғай, шығыр салу, шыңдауыл. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер) |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
|
|
||||||||||||
|
Үй жұмысы |
|
Интерактивті тақта |
||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Оқу мақсаты мен бағалау кретерийлерін айту. Дескриптор: 1. Бөлімдер бойынша әңгімені оқу. Шеңбер ішінде мазмұнын айту. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесін бірнеше бөліктерге бөліп, топта оқыту. Әр бөлікке атау береді. «Кіші, үлкен шеңбер» ішінде түсіндіреді. «Ара ұясы» әдісі бойына екі сұрақтан жазып, көрші топтарға береді. Бірнеше оқушының жауабын тыңдау |
Стикер |
||||||||||||
|
Бекіту-пысықтау жұмыстары |
1.«Ұқсас оқиға» айтқызу. Қыпшақ Сейітқұл, ... . 2.Сөздерді дұрыс орналастырып, әңгімедегі негізгі ойды тап, әр бөлімге тақырып қой. І. «Қалайынша байытып етсем бұл кедей отыз үй, қатарына қосамын халық» ІІ. Кеңесіп жиып Сейітқұл жұртын, салдырды қолайлы жеріне бір қорған биік шымнан, бақташы реттеп малдарын қарауыл қару жарақты, жүргізді шыңдауыл. ІІІ. Кісілер кәсібі жоқ болып жарлы, айналысады жағында егінмен дереуТорғай, жылда түзеліп бірнеше, қатарына халық қосылады. (Бөлімге тақырып, жоспар құрады) 3.Диалог журнал.
|
|
||||||||||||
|
Қорыту |
1.Үзіндіні І жақта баяндап, ішкі монолог оқу. 2. Хабарлау түріндегі монолог оқу. Сауда етуге мал жоқ, барымтамен мал алсақ, бір күндері жау да бізден қуып алады, ақырында қаза боламыз. Соның үшін әуелі мекен еткендей бір орын іздейді. Көп жерлерді кезіп, ақырында, Торғай төріндегі Қабырға деген өзен судың бойына тоқтады. Қолына кетпен алып, егін салды. Егінді жиып, көшпелі елге сатып, мал етті. Бес, алты жылда елі төрт жүз елге таянды. Әңгімені модельдеу. (тақтаға орындайды) І. Тақырыбы: ІІ.Идеясы: ІІІ. Негізгі, қосалқы кейіпкер: IV.Жанр түрі: V. Қолданылған мақал-мәтелдер, тұрақты тіркестер. VІ. Сөзмаржан: (Түсіндірме сөздікпен жұмыс, синонимдерін табады)) |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Қазіргі заманның өзекті мәселесі қандай?», «Қыпшақ Сейітқұл туралы менің түйген ойларым» тақырыбына эссе жазу. |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
|
||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













