Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Қазақ халқының салт дәстүрі
мен мәдениетін таныстыру
Күні:16.02.2018 ж
Сынып:1
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары:
Сабақ мақсаттары
Тілдік мақсат
Бағалау
критерийлері
Жоспарланған
уақыт
Алдыңғы оқу
Жоспарланған
уақыт
Басы 8І-10І
Мектеп: №281 негізгі мектебі
Мұғалімнің аты-жөні:
Қойбағаров Алмат
Қатысқаны:8
Қатыспағаны:1.2.7.7 Дербес және топтық қызметті орындау
кезінде ӛзара қалай әрекет етуді біледі.
Патриоттықтың неге негізделгенін түсінеді
Барлық оқушылар орындай алады:
Қай топта ойнайтынын анықтайды; - сызылған
сызықтың бойында тобымен ойынға дайындалады
Оқушылар көпшілігі орындай алады:
Ойынды бастайтын және аяқтайтын ойыншыны
таңдауға қатысады; - ӛз кезегі келгенде қысқа
уақытта шұңқырдағы тасты іліп алуға тырысады
Кейбір оқушылар орындай алады:
Ойынның шартын сақтайды; - ойын кезіндегі топ
мүшелерінің және ӛзінің әрекетін сипаттайды
Оқушылар қазақтың ұлттық ойындары кезінде
дағдыларын пайдаланады
Ұлттық ойындардың ерекшеліктерін түсінеді.
Қозғалыс ойындары кезінде топтық жаттығуларға
қатыса отырып, жеке әрекеттерін кӛрсетеді.
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:
Сәлеметсізбе!!! Здраствуйте!!! Hello!!!
Сау болыңыз!!! Досвиданые!!! Goodbye!!!
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:
Теңге ілу сайысында оқушылар бір – бірімен
пікірлеседі, сұрақ қояды жауап береді.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қандай ұлттық ойындарды білесіздер?
Не себепті .....деп ойлайсыз?
Тоғызқұмалақ, асық, бес тас, тоғызқұмалақ, арқан
тартыс.т.б.
35 І
Ишара бас бармақпен бағалау смайлик
Сенің жеке физикалық мүмкіндіктерің
Жоспар
-Жоспарланған жаттығу –
Ресурстар
түрлері
Сапқа тұру түзел тік тұр сәлемдесу,
Іс-әрекеттің
оқушыларды түгендеу,саптық
жаттығулар оңға, солға бұрыл кері
айнал.
әрбір түріне
арналған
кең алаң.
Жалпы дамыту жаттығулары: спорт http://www.bilu.k
залды айланып жайлап жүру,
z/obychay.php жүгіру,тізені биік кӛтеріп жүгіру,
қазақ халқының
оңға және солға қарай тіркеме
адыммен жүгіру, артпен жүгіру, алмен салт-дәстүрлері
кӛрсетілген сайт
жүгіру.Қаз жүріс терең жүріп демалу.
Ноутбук,
Сапқа тұру. Қатармен саналу 1-2-3ке
санал
проектор
Бір орыннан және қозғалып
жасалатын жаттығулар:
Б.қ.аяғымыз иық кӛлемінде қолымыз
белде басымызды айналдырамыз
Б.қ. екі қолды алға және артқа
айналдыру.
Б.қ оң қол жоғарыда сол қол тӛменде
қолымызды алмастырамыз
Б.қ. екі қолды алға ұстап, оң аяқты
сол қолға, сол аяқты оң қолға қарамақайшы кӛтеру.
Б.қ. екі аяқты иық тұсында ұстап, алға
иіліп тұру.
Б.қ. екі аяқты алшақ ұстап, бір
орыннан отырып тұру.
Б.қ.1 қолымыз жоғарыда созыламыз 2
тіземізді бүкпейміз қолымызды аяқтың
ұшына тейгіземіз 3 отырамыз 4 тұрамыз
Б.қ қолымыз белде белді оңға 2 рет
солға екі рет қозғалтамыз .
Б.қ 1оң аяқтың ұшына қолымызды
тейгіземіз 2 жерге тейгіземіз 3 сол аяққа
қолымызды тейгіземіз 4 бастапқы
қалып
Ортасы 18І-20І
СЕРГІТУ СӘТІ
Еркін ұста денеңді,
Тарсылдатпай еденді
Орнымыздан тұрып ап
Жүгірейік бір уақ
Бір, екі, үш, тӛрт
Бір, екі, үш, тӛрт
Аяқты алға созайық
Тік кӛтеріп қозғайық
Тым сылбырда болмайық
Алға қарай озбайық
Жаңа сабақты түсіндіру
Теңге ілу ойынының шығу
тарихы.
Соңы 3І-5І
1 -тапсырма
Сыныптастарыңызбен бірге
«Теңге ілу» ойынын ойнаңыз.
Ойын шарты:
Ойынға қатысушылар тең екі
топқа бӛлінеді. Әрқайсысы жекежеке шыбық атқамінеді. Ойын
басталатын жерге сызық
сызылады. Одан әрі 20-30 метрдей
жерден тереңдігі бір қарыстай екі
шұңқыр қазылады. Шұңқырға ононнан тас салынады.
Бастаушының белгісі бойынша әр
топтың бір ойыншысы шыбық
аттарымен шауып келіп,
шұңқырдағы тасты іліп алып,
қайта шауып кетуі тиіс. Келесі
ойыншы ары қарай жалғастырады.
Ұпай топтың іліп алған
тастарының санына
қарай есептеледі.
Ойын барысындағы топтық
әрекетті сипаттаңыз.
Дескриптор: Білім алушы - қай
топта ойнайтынын анықтайды; сызылған сызықтың бойында
тобымен ойынға дайындалады; ойынды бастайтын және
аяқтайтын ойыншыны таңдауға
қатысады; - ӛз кезегі келгенде
қысқа уақытта шұңқырдағы тасты
іліп алуға тырысады; - ойынның
шартын сақтайды; - ойын
кезіндегі топ мүшелерінің және
ӛзінің әрекетін сипаттайды
1.Бастапқы қалыпқа қайта келу
Ысқырық,
жаттығулары.
журнал
Саралау- оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті
оқушыларға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
Оқушыларға сен теңге
ілу сайысында жақсы
нәтиеже кӛрсеттің.
Теңге ілу ойыны
барысында еш
кедергісіз жеңіске
жету жолы біледі.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай ӛтті,
қандай деңгейде ӛтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес
болды ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай
ӛзгеріс енгіздім және
неге?
Қортынды бағалау
2.Сапқа тұрғызу.
3.Бағалау.
Оқушылармен қоштасу
спорт залдан шығарып салу
Қосымша ақпарат
Бағалау-оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Жұлдызша, смайликтер,
шапалақ арқылы және балдық
жұйемен бағалау арқылы
Пәнаралық
байланысденсаулық және
қауіпсіздік АКТ-мен
байланыс.
Құндылықтармен
байланыс
(тәрбие элементі)
Шет тілі, орыс тілі,
қазақ тілі, музыка.
АКТ (ноутбук)
Интерактивті тақта
Ӛз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды
пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
Сабақтың мақсаты орындалды.
Теңге алу ойынының қыр –сырын ұйренді.
Сабақ ӛз денгейінде кӛңілге қонымды ӛтті.
Жоспарланған саралау ӛз дәрежесінде іске асты.
Уақытты тиімді пайдаландым.
Жоспарымда Акт (ноутбук) пайдаландым.
Ең жақсы ӛткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)
1.Оқушыларды топқа бӛліп жұмыс жасау
2.Таза тақта әдісі.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы ӛтуіне ықпалын
тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?
1.Наурыз кезінде теңге ілу сайысын оқушылар тамашалайтын болса.
2.Басқа пәндерде де салт – дәстүр туралы мағлұматтар оқушы санасына
сіңдірсе.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар
жӛнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.Ұлттық ойындардың жанашыры Бекболат Тілеуқанов екенін білдім.
2. Оқушылар ұлттық ойындарды қызыға ойнады