Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Өзім туралы
Мектеп: ЖББОМ №16
Күні: 15.09.2017 ж Мұғалімнің аты-жөні:
Жанболатова Г. С.
Сынып: 2 «А, Б»- сыныпҚатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Бассейнге барамын
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын
тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайталау.
2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен
иллюстрация
суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайыым сұрақтарға жауап
беру.
2.2.2.1 сюжетті сурет негізінде өз ойын
айту.
|
Сабақ мақсаты
|
Барлығы: қарапайым сөздерді түсініп
қайталайды.
Көбі: қарапаййым сұрақтарға жауап
береді.
Кейбірі: сюжетті негізінде өз ойын
айтады.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Сурет бойынша сөйлейді, сөйлемді
толықтырып жазады.
|
Жаңа сөздер
|
Су, жылы, суық, бала.
|
Сабақта қолданылатын
материалдар
|
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі
түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар,
(стикерлер).
|
Оқыту
әдістері:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Ыстық алақан»
тренингі, «Кім жылдам?» дидактикалық ойыны, «Баспалдақ» үлгісі,
топтық жұмысы, сергіту жаттығуы.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемелік құрал, дидактикалық
материалдар, сөздік.
|
Сабақ барысы
|
Оқушыларға психологиялық
ахуал
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық
алақан» тренингін өткізеді.
|
Оқушылар «Ыстық алақан» тренингінің
негізінде сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік
тілейді.
|
Өткен сабақты
тексеру
|
Үй
тапсырмасын тексереді, Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді,
анықтайды.
|
Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
|
І.Қызығушылықты
ояту.
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту
мақсатында мұғалім балаларға сұрақ қояды:
-Балалар, сендер суды жақсы көресіңдер ме? Адам
өмірі үшін судың қандай маңызы бар?
|
Мұғалімнің сұрағына жауап береді. Жаңа
сипаттама береді.
|
ІІ. Мағынаны
тану
|
Сөздікпен жұмыс.
А) Мұғалім интерактивті тақтадан
тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.
Оларды оқиды, оқущыларға қайталады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді
тыңдайды, қайталайды.
|
|
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген
сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет
қайталатады.
|
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға
жаттығады, қайталайды.
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым.
Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды,
сұраққа жауап береді.
|
3. оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А)
оқылым. Оқулықтағы 1- тапсырманы орындатады.
|
Оқылым. Сөйлемдерді толықтырып
жазады.
|
Ә) Айтылым. Оқулықтағы –2-тапсырманы
орындатады.
|
Тыңдалым. Сурет бойынша тапсырманы
орындайды.
|
4. Мәнерлеп оқу. «Жаттайық!» айдарымен
берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді жаттатады,
мәнерлеп оқуға машықтандырады.
|
Тыңдалым. Айтылым.Тыңдайды, мәнерлеп
оқуға машықтанады, жаттайды.
|
5. Сергіту сәті. Мұғалім күнделікті
сергіту жаттығуын жасатады.
|
Сергіту жаттығуын
жасайды.
|
ІІІ.
Ойтолғаныс
|
Оқулықтағы 3- тапсырманы
орындатады..
|
Айтылым. Диалогті толықтырады.
|
ІV. Бекіту.
|
А)
Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім «Кім жылдам?» ойынын
(4-тапсырма) ойнатады.
Ә) «Есте сақта!» айдарымен берілген
сөйлемдерді оқиды, талдатады.
|
Айтылым. Ойынның шарты бойынша қойылған сұраққа
сәйкес келетін суретті тез табады.
Сөйлемдерді оқиды,
талдайды.
|
V. Бағалау.
|
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың
өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі
қояды.
|
«Баспалдақ» үлгісі бойынша өзін
бағалайды.
|
VІ. Үйге
тапсырма
|
Жазу діптерінен тапсырма
беріледі.
|
|
VІ. Рефлексия
|
Мұғалім түрлі смайликтер таратып
береді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін
білдіреді.
|