Сабақтың тақырыбы: | Б.Майлин «Шұғаның белгісі» | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; | |
Сабақтың мақсаты | Барлығы орындай алады:Көпшілігі орындай алады:Кейбір оқушылар орындай алады: | |
Бағалау критерийі | - көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды, | |
Ойлау дағдысы | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: | |
Талқылауға арналған сұрақтар | ||
Құндылықтарға баулу | ||
Пәнаралық байланыс | тарих, география | |
Әйелдің арын аяққа басатын ескі әдет-ғұрып шығармада қалай көрініс тапқан? Адам бақыты – жаны қалаған адаммен өмір сүру деген пікірді қалай түсінесіздер? Қазақ қызының тағдыры, бойжеткен трагедиясы шығармада қалай көрінді? | ||
Сабақтың барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы7 минут | Ұйымдыстыру кезеңі- Сәлемдесу - Оқушыларды түгелдеу - Сабаққа зейінін аударту Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Әр тапсырма дескрипторлары уақытында беріліп отырады. Әйелдің арын аяққа басатын ескі әдет-ғұрып шығармада қалай көрініс тапқан? Адам бақыты – жаны қалаған адаммен өмір сүру деген пікірді қалай түсінесіздер? | |
Сабақтың ортасы | Шығарманың идеясы не? | |
Қалыптастырылатын дағдылар: Ойлау; Ақпаратты басқару; Өзін-өзі басқару; Креативтілік; | ||
2-тапсырма: Концептуалдық кестені толтыр:Кестені толтырып, кейіпкерлердің шығарманың идеясын ашудағы орнын белгілеңдер. Дескриптор: - Маңыздылығын айқындайды. Нені жақсы деп айтуға болатынын айта аласыз ба? не ұнамағандығы туралы айта аласыз ба? Не қызықты болғандығы туралы айта аласыз ба? Бірлескен жұмыс, ынтымамақтастық; Ақпаратты жинақтау, сұрыптау; Белсенді тыңдау; Ойлау, шешім қабылдау; Креативтілік Дескриптор: Қалыптастырылатын дағдылар:- Ойлау, шешім қабылдау; - Тиісті ақпаратты жинақтау; - Нақты және түсінікті сипаттама беру;- Құндылықтарды мойындау- Есте сақтау | Постер қорғау | |
Сабақтың аяғы 10 минут | Дискриптор:-Автор стилін талқылайды-Стиль туралы айтады | Қима қағаз. Оқулық. АКТ. |
Дискрипторлар:1. Ойын нақты әрі қысқа жеткізеді2. Өз көқарасын білдіреді3. Бүгінгі өмірмен байланыстырадыБұл тапсырма оқушылардың ой-өрістерін дамытып, алған білімдерін жинақтай отырып, шығармашылық жұмыс жасау дағдыларын қалыптастырады. | Оқулық, даптер | |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | тармен байланыс (тәрбие элементі) |
Қорытынды бағамдау: |