(5мин)
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушылармен
сәлемдесу.
2.Оқушыларды
түгелдеу.
«Өлең-шумақтар» әдісі арқылы
психологиялық жағымды ахуал туғызамын.
Өткен тақырыпты еске түсіру
мақсатында “Суреттермен жұмыс”
әдісі.
|
Оқушылар тақтада көрсетілген
өлең-шумақты бірге оқу арқылы назарларын сабаққа
аударады.
Өткен сабақты еске түсіру
үшін «Жобаны ұсыну түрлері»
суреттер арқылы берілген дұрыс жауаптарын қоршалап
шығады.
|
|
1слайд
2слайд
|
Ортасы
(10мин)
(3мин)
(8мин)
(8мин)
|
Сөйлеу дағдыларын дамыту
мақсатында «Тілдесу» әдісі арқылы жаңа сабақты
түсіндіру
Практикалық жұмыс
ҚБ тапсырмасы
1тапсырма Функционалдық
сауаттылыққа арналған тапсырма
Билейтін роботтың
номерленбеген реттілігін дұрыс реттілікпен номерлеп
шығыңыз.
Дескриптор:
-роботты құрасттыру реттіліген
жазады
-Суреттерді
сипаттайды
2тапсырма
Роботты құрастыру кезеңіне қарай отырып,
“Билейтін робот құрастырыңыз”
Ол үшін берілген роботты жинау
кезеңдерін солдан оңға қарай ретімен құрастырып шығыңыз. Суреттер
көріп отырғанымыздай билейтін робот негізгі екі бөліктен тұрады. Ол
– роботтың кеудесі мен аяғы. Қозғалыс кезінде құлап қалмауы үшін
роботтың аяғына 4 дөңгелек қою керек
Дескриптор:
-роботтың бөлшектерін
қолданады
-суретке қарап роботты
құрастырады
ЕББҚ
ететін оқушыға арналған тапсырма
Функционалдық сауаттылыққа арналған
тапсырма
Билейтін роботтың
номерленбеген реттілігін дұрыс реттілікпен номерлеп
шығыңыз.
Дескриптор:
-роботты құрасттыру реттіліген
жазады
-Суреттерді
сипаттайды
|
Оқушыларға тақырыпты ашып
түсіну үшін бүгінгі тақырыпқа берілген мәліметтерді талқылап отыру
арқылы жаңа тақырыпты түсінеді.
Берілген суреттерге қарай
отырып, номерленбеген робот бөлшектерін дұрыс реттілікпен номерлеп
шығады. Дұрыс жауапты тақтадағы жауаппен
салыстырады.
Оқушылар 1тапсырмадағы
құрастырылған роботтың суретіне қарап отырып, билейтін роботты
құрастырады.
ЕББҚ ететін
оқушы берілген тапсырманы Берілген суреттерге
қарай отырып, номерленбеген робот бөлшектерін дұрыс реттілікпен
номерлеп шығады. Дұрыс жауапты тақтадағы жауаппен
салыстырады.
|
Дескриптор негізінде
бағаланады
Дескриптор негізінде
бағаланады
Дескриптор негізінде
бағаланады
|
3-4слайд
5-6слайд
7слайд
8слайд
|
Соңы
(4мин)
(1мин)
(2мин)
|
Сөйлеу қабілетін дамыту
мақсатында “Ребусты
шеш” әдісі арқылы сабақты
бекітемін.
Берілген ребусты шешсең, қазақ
халқының ұлттық биі қалай аталатынын білесің.
Үйге тапсырма
Қазақ елдерінде тұратын бір этнос халқының
биін билеу алгоритмін құрып келіңіздер.
|
Оқушылар суреттерге қарап,
пернелер жинынын анықтап атауын айтады.
Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып
алады.
Оқушылар
сабақ басында тақырыпты
қаншалықты түсінгендерін «Би қимылы» әдісі арқылы
көрсетеді.
|
Стикерлер негізінде бағаланады.
|
9слайд
10слайд
11слайд
|