Материалдар / "Буллингтен қорған!" Қауіпсізд ік сабағы(10мин)№3 Сабақ:5-сыныптар:"Үйге қауіпсіз оралу қолайсыз ауа-райында не істеу керек?":

"Буллингтен қорған!" Қауіпсізд ік сабағы(10мин)№3 Сабақ:5-сыныптар:"Үйге қауіпсіз оралу қолайсыз ауа-райында не істеу керек?":

Материал туралы қысқаша түсінік
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 3-САБАҚ: «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек?
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қырқүйек 2024
80
0 рет жүктелген
225 ₸ 250 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тәрбие сағаты

Буллингтен қорған!

Күні


Сынып жетекші


Сынып

5

Сабақтың тақырыбы:

«Буллингтен қорған!»

Қауіпсіздік сабағы (10 минут)

3-САБАҚ: «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек?

Сабақтың мақсаты:

· Оқушыларды буллингтің не екенін түсінуге және оны қалай алдын алуға болатынын үйрету.

· Буллингтің зиянды әсерін талқылап, қорғану әдістерін үйрену.

· Өзара құрмет пен қолдауға негізделген жағымды мектеп мәдениетін қалыптастыру.


Сабақтың міндеті

· Оқушыларға буллинг және оның түрлері туралы ақпарат беру.

· Буллингтен қорғанудың нақты әдістерін көрсету.

· Оқушыларды өзара сыйластыққа тәрбиелеу.

Қауіпсіздік мақсаты

Оқушыларды ауа райы құбылыстарымен таныстыру және найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіз әрекет ету дағдыларын дамыту, ауа райы және оның негізгі көрсеткіштері туралы білімдерін бекіту.


Қауіпсіздік міндеті:

1.Берілген тұрғылықты жеріне тән ауа райы құбылыстарының терминологиясымен және сипаттамасымен танысу.

2.Найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіздік ережелерін білу.

3.Табысты әлеуметтік бейімделу үшін қауіпсіз тұлға түрін дамыту.

Құндылыққа баулу


Заң және тәртіп.

Оқушыларға тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну;

қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу.


Апта дәйексөзі


Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға! (Абай)


Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар.Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары

  1. Кіріспе


Оқушыларды жылы қарсы алу.


Сәлемдесу.

Педагог оқушылармен амандасып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.

Ауа райын болжау, ауа райы оқиғалары және адам қауіпсіздігі терминдерін енгізеді.


Мұғаліммен сәлемдеседі.

ҚР Мемлекеттік ән ұранын орындайды



Мұғалімнің айтқанын тыңдап, сабаққа дайындалады.

· Топтарға бөлініп, белсенді қатысуға дайындалады.







интерактивті тақта.







Презентация

  1. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін)


Тақырып бойынша түсініктеме.

Қауіпті ауа райы құбылыстарыныңсипаттамасы


Бір ауа райы құбылысының суретін сал.


Қауіпті ауа райы оқиғалары

Мінездеме

Дауыл

Жаңбыр, күн күркіреп, найзағай ойнайтын дауылды ауа райы.

Найзағай

Бұлттар мен жер арасында пайда болатын электр разрядтары.

Көктайғақ

Жер бетінде мұз қабаты, ауа температурасы 0-ден -3

° C-қа дейін болады.

Қарлы боран

Боран күшті желдің (жылд. 15 м/с-тан астам) әсерінен қардың ұйтқып соғуы.



Слайд

  1. Қорытынды (2 минутқа дейін)


Сабақты қорытындылау

Ережелерді қайталау: Өтілген тақырыпты қайталау.


Пайдалы сілтеме

https://youtu.be/sKT-1ot7paY?si=qHTSwREIZhVgz900 https://youtu.be/NCnr6WmrZ4o?si=h9Q4BsCE_qoZagCi


Кіріспе

· Буллинг деген не екенін және оның түрлерін түсіндіру (физикалық, сөздік, кибербуллинг).

· Оқушыларға буллингтің психологиялық, әлеуметтік зияндарын көрсету үшін қысқаша видео көрсету.

· Буллингтен қорғанудың негізгі әдістерін түсіндіру (өз-өзіне сенімді болу, қолдау сұрау, көмекке жүгіну).


· Мұғалімді мұқият тыңдап, сұрақтар қояды.

· Берілген материалды қабылдайды және талқылайды.


· Видео, презентация.

· Интерактивті тақта.



· Оқушыларға топпен буллингтің нақты жағдайын талқылауды және шешім жолдарын ұсынуды тапсыру.

· Әр топқа белгілі бір жағдай беру.


· Топта талқылап, буллинг жағдайын шешудің жолдарын іздейді.

· Қорытындыларын сынып алдында таныстырады.




"Буллингтің алдын алу" постерін жасау.

Рефлексия және талқылау (10 минут)

Қағаз, маркерлер, стикерлер.


· Әр топтың жұмысын тыңдау, талқылауға қатысу.

· Оқушылардың буллингке қатысты көзқарастарын, сезімдерін білу.


· Өз ойларын ортаға салып, сабақтан не үйренгендерін айтады.

· Жағдайларға байланысты өз пікірлерін білдіреді.


Постерлер, маркерлер.

Қорытынды

· Сабақты қорытындылап, буллингтен қалай қорғану керектігін қайталау.

· Оқушылардың қатысуын бағалау.


· Өздеріне алған маңызды ақпаратты қайталайды.

· Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.


Бағалау парақшалары.






Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!